2012 Makyaj Trendleri

Tarafından   6 Mart 2013

2012-makyaj2012 Makyaj Trendleri,Makyaj yapmadan evvel mutlaka cildinizin temiz ve nemli olması gerekir. Onun ardından cildinizi en mükemmel şekilde gösterecek olan likit fondöteni uygulamalısınız. Makyaj bazı makyajın olmazsa olmazlarındandır. Ciltteki tüm kusuru, lekeleri, benleri ve sivilceleri kapatır ve pürüzsüz bir form kazandırır. Bu senenin en trend pudrası ise bronz tonlarında olanlar. Fondötenden sonra surat şeklinize göre süreceğiniz pudra, hatlarınızı belirginleştirir, hataları arka plana iter.
Bu sene gözlerde metalik renkler ön planda. Gözlerde metalik dumanlı bir göz makyajı, ıslak ve kuru olarak iki ayrı şekilde kullanılabilen ışıltılı karbon grisi far eyelinerlar sıklıkla kullanılacak. En son tabi ki kirpikler, kirpiklere rimelinizi sürmeden makyaj tamamlanmış sayılmaz. Son dokunuşu kalın, güzel bir fırçası olan bir maskara ile bolca sürüp makyajınızı tamamlayabilirsiniz.
Özel gecelerde ise makyajınıza bol bol pırıltı ekleyin. Kaşlarınızı aydınlatın, dekoltenize pırıltılı kremler sürün. Gözlerinize yoğun metalik bir makyaj yaptıysanız, dudaklarınıza sadece pastel tonlarda, hatta dudak renginde likit bir ruj sürün. Bu sene makyaj modasında dudaklar değil, gözler ön planda.
2012 senesi makyaj teknolojisinde devrim yaratan bir ürün piyasaya sunuldu. Bu ürünle normal nemli cildinize makyaj yapmadan evvel uyguladığınız baz kremi ile makyajınızın çok uzun süre dayanmasını sağlayabiliyorsunuz. Evvel senelerde de bazı ürünler vardı ama bu sene yeni çıkan baz ürünleri gerçekten bir harika. Sabah yaptığınız makyajınızı akşama kadar sabitleye biliyorsunuz. Bu ürünü makyaj yapmadan 20 dakika evvelinde cildinize yayıp bekletiyorsunuz. Bu baz kremi hatları düzgünleştirip, gözenekleri kapatıyor, yağ oranını dengeliyor ve bütün gün boyunca üzerine uyguladığınız makyajı sabitliyor.2012 de mutlaka metalik tonlarda bir far, bronz bir pudra ve bu makyaj sabitleyici bazlardan almalısınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir