Abstral ne işe yarar

Tarafından   16 Ağustos 2014

Abstral ne işe yarar 100 mcg,nedir nasıl kullanılır,dilaltı tablet,ne ilacı,Kanser ilacı
Kronik kanser ağrısında opioid tedavi kullanan hastalarda baş edilemeyen şiddetli ağrının giderilmesinde kullanılır.

Baş edilemeyen şiddetli ağrı, kontrol altında tutulan kronik ağrının geçici süreyle aşırı şiddetli duruma gelmesi olarak tanımlanır.

ABSTRAL sadece inatçı kanser ağrısı için opioid tedavisine tolerans geliştiren hastalara uygulanmalıdır. Günde en az 60 mg oral morfin, saatte 25 mcg transdermal fentanil veya 1 hafta veya daha uzun süre ile başka bir opioidin eşdeğer analjezi dozunu alan hastalar, opiod tedavisine karşı tolerans geliştirmiş olarak kabul edilebilirler.

Tüm vakalarda, doktor hastanın klinik ihtiyacını, yaşını ve eşlik eden hastalığını dikkate alması gerektiği halde, titrasyon için aşağıdaki doz rejimi önerilmektedir.

Tüm hastalar tedaviye tek doz 100 mcg dilaltı tablet ile başlamalıdırlar. Tek bir dilaltı tabletin uygulamasından sonra 15-30 dakika içinde yeterli analjezi elde edilmez ise, ek olarak (ikinci) bir 100 mcg dilaltı tableti uygulanabilir. Eğer ilk dozun ardından 15-30 dakika içinde yeterli analjezielde edilmezse geçici şiddetli ağrının bir sonraki dönemi için, bu dozdan bir sonraki en yüksek tablet dozuna göre doz artışı düşünülmelidir….Doktorunuza danışmadan kullanmayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir