ACEPER ne işe yarar

Tarafından   29 Aralık 2012

ACEPER 8 MG 30 TABLET

KULLANIM ALANI:  Aceper 8 mg 30 tablet kullanım alanı özellikle tansiyon ve yüksek tansiyon hastalarında kalp krizini önlemek amacı ile kullanılmaktadır. ikinci bir kriz anında vücutta oluşabilecek riski azaltmaktadır.

UYGULANMAMASI GEREKEN DURUMLAR

 Özellikle hamilelik döneminde risk içermesinden dolayı ilacın bu dönemde kullanılmaması tavsiye edilmektedir. aynı zamanda ilaç içindeki bazı maddelere duyarlı kişilerde hassasiyet oluşabileceğinden dolayı ilacın kullanımından önce gerekli testlerin yapılması önerilmektedir. ilaç aynı zamanda emzirme döneminde de kullanılmamalıdır, emzirme döneminde anneden sütten dolayı bebeğe geçebileceğinden dolayı risk teşkil etmektedir. Aynı zamanda da alerjen durumlarda ilacın kullanılmaması önerilmektedir. Alerjik reaksiyonu olan hastaların bu ilacı kullanmadan önce mutlaka prospektüsünü okuması gerekmektedir.

KULLANIM ŞEKLİ

İlaç doktor tarafından farklı bir biçimde önerilmediği sürece ilacın sabah aç karına alınması tavsiye edilmekte olup alınması gerek doz günde  4-16 mg dır. İlacın uygun kullanım şeklinde kullanılması ilaç etkileşiminin olumlu sonuçlanmasını sağlamaktadır.

YAN ETKİLERİ

İlacın yan etkileri arasında özellikle sinüzit baş ağrısı depresif durumlar ve haller görülebilmekte olduğundan dolayı ilacı kullanmadan önce mutlaka yan etkilerini okumanız tavsiye edilmektedir.
Lütfen doktora başvurmadan ilaç kullanımı yapmayınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir