Aşk nedir?

Tarafından   6 Haziran 2009

Aşk nedir? Niçin Aşık oluruz?Nasıl kurtulurum bu Aşktan.Aşk tek taraflımı yoksa amansız bir hastalıkmıdır?Neden aşık oluruz bu tip soruları yüzyıllardır kendimize yada bir eşimize dostumuza sorarız peki neden çıkılmaz bir hal alır. Sanırım bir çoğunuz evet aşk çok güzeldir,süperdir der aşk öyle bir duygudurki yaydan fırlayan oka benzer hedefi bulduğu an kurtuluşu çok zordur.
Tabiki bu kime yada ne şekilde aşık olduğumuza bağlıdır yahut yaşınıza veya maddi durumunuza bağlıdır.aşkı açacak olursak  kimine göre çok güzel kimine göre çok kötü acı verir, aşk bir sudur iç iç kudur diye boşa dememişler kimileri kudurur ortalığa batırır çok az kişi mutlu mesut olur.
Mesela çocukken aşık olundu iki gün sonra unutuyor çocukluk aşkı deriz hele birde genç olursun  tamam artık tüm dünya aşık olduğu kişi üzerine kurulmuştur onsuz bir hayat düşünülemez o olmazsa ölür ,ölende var yok değil intahar edenmi görmedik köprülere yükseklere çıkanmı görmedik hatta bir gün balık tutarken önümüze bir ceset geldi kısa dan anlatıyorum cebinden çıkardıkları mektupta onsuz bir hayat düşünemiyormuş atlamış köprüden üsküdardan çıktı cesedi ya bu aşkı uğruna ölen adam şimdi ne yapsın değdimi,uğruna öldüğü kız her kimse ne hissediyor acaba.
Neyse gelelim genç aşıklara ilk kez bu iksire kapılmış ama sonu nasıl olur düşünmez o an o duygu yaşamakla meşguldür gencimiz amaçsız düşüncesizce yaşarlar sonra %2 kişi sadıktır lise üniversite sonrası evlilik  ama  mutlu olur ama olamaz yada kaçı mutlu yine %1 çünkü aşk bitmiştir.
Aslında bitmemesi gereken bir büyüde  olsa bu büyü bitmiştir birinde kesinlikle çark böyle dönüyor çünkü sonrası ne olur peki ayrılıklar aldatmalar ve yine sıcak taze bir aşk işte bu zaman gençlikten çıkılmıştır yeni bir aşk başlamıştır.Nerde huzur buluruz yada nasıl bir elektrik alırız bir atmaca gibi aranmaya başlarlar ve hayatla yüzyüze kalınır herşey terse sarmaya başlamıştır yaşlar ilerledi ihtiyaçlar arttı kimi kadın vardır geçimi için menfaati için aşık numarası yapar erkeklerde zaten seks düşkünü ve zayıf  bir çocuk gibidirler hemen kanarlar yada kimi erkek vardır bir atmaca gibi avını yakalar kullan allah kullan yada kadınlar erkeği kullanır ama genellemeye göre erkeklerin kullanma olasılığı fazladır ama bazı narin zarif kibarları vardırki gerçekten severler gönül verirler ve gerçekten yuvaları dağıtırlar değse bari bulduğu aşkla saflıkla temizlikle anlaşsalar dünyada o insanlar için vaz geçilmez bir yaşantı bekliyordur yada birde bunun yanında evli olupta aşık olanlar vardır bu insanlar gerçekten severler ama bir araya gelemezler çünkü bu kesiminde bazı tabuları vardır yıkmak zor olur ama kıskançlıklar gündeme gelir bu seferde başka problemler başlamıştır.
Ama sorsanız deli gibi aşıklardır ne hikmetse ama bir birini kırmaktanda geri kalmazlar .
Birde maddi çıkarlar peşinde olanlar vardır oda artık 2 taraftan birinin salaklığı bile bile lades diyorlar karşılıklı çıkar aşkı geçiyorum anlamsız bana ters deyip noktalıyorum…

Kimin aşkı yüzünden düzenler bozulmuştur yıkılmıştır hayat anlamsızlaşır işte bu noktada hayat çelimez bir hal alır acaba ne yapsada bu aşkın esirliğinden kurtulsa çünkü düzen bozulmasına rağmen aşıktır ayrılmak zor gelir yürekler acır onsuz olmaz o olmadığı zaman bir alev basar geceler sabah nedir bilmez ne yapmalı nasıl davranmalı da kurtulmalı bu aşktan .bildiğim kadarıyla dilim döndüğü kadarıyla anlatacağım size ama önce güzel bir dugudan bahsedeyim insan aşık olur sever sayar o insan uğruna kimseyi tanımaz duymaz görmez bilirki aşkı tekdir yücedir hayatın yaşamın anlamı odur istenen bir avuç sevgidir huzurdur ne maddi düşünler nede zarar vermek isterler ya gözünüzü seveyim sizin böyle bir insan sizi seviyorsa kırmayın inciltmeyin bu insanı oynamayın bu insanla çünkü sadece bu insan saf temiz duygularıyla sevmiştir sizi seviyorum demiştir ve sevdiğinin isbatını yapmıştır göstermiştir bütün dünyası yaşamı siz olmuştur hayata tutunacağı belki bir dalı yoktur belkide vardır ama sizi seçmiştir dal olarak bu dalı kırmayın.Yaşam nedir size sorarım ölüm zamanı geldiğinde inanınki saniyelerkadar kısa bir süre gibi gelcektir ve öbür tarafa inanıyorsanız bu duyguları bozmadan gidin günahıyla sevabıyla bu size sorgu sual olacaktır bunu unutmayın .
Ama şu var nekadar aşk gördümse belli bir yaştan sonra işin .b.. kunu çıkarıyorlar .Evliysen yasak ilişki ortaya bir şekilde çıkar sonrası artık biliyorsunuz o durumdan sonra ya kuyruğu kıstırırsınız yada  herşeyi göze alırsınız yada sessiz birkedi gibi tırsar beklersiniz şunu unutmayı hiç bir şey bu hayatta gizli kalmaz kesinlikle yalanda  olsa aldatmada olsa bir gün açığa çıkacaktır.sırlı bir insan olarak yaşamak çok zordur bu hayatta dostu dostuna söyler yada siz birileri ile paylaşmak zorunda kalırsınız işte ozaman atı alan üsküdarı geçmiştir….

İyi güzelde bu aşktan kurtulmak ise ne yapmalı?

  Yav dedikya ayrılmak zordur ama yapılacaklar vardır önce kendiniz bu konuda karar vermelisiniz ben bu insan ile bu aşkı yaşadım olmadı bitirdim ve ondan başka insanlarda var bunu bilmeli size zarar veriyorsa kötü yanlarının bir listesini çıkarın okuyun nefret edeceksiniz faydası oluyor  ve o insana ait onu hatırlatan ne varsa koyun bir poşete doğru deniz kenarına tek tek deniz dibini boylasın oda onun aldığı eşyalarda değer vermeyin sallayın gitsin ve şuna kendizi inandırın ondan o aşktan yada o insandan bitmemiştir elbet vardır.Evde kalmayın tıkmayın sevdiğiniz dostları ziyaret edin onların sizi aramasını beklemeyin siz arayın .Bakın birde en önemlisi nedir biliyormusun o acıklı türküler vardırya içizi acıtan pişmanlık duyduran şarkılardan türkülerden kesinlikle uzak durun hiç ama hiç dinlemeyin ve işte bunlardan sonra inanki su yolunu bulacaktır.unutmayın sevdiyseniz sevildiyseniz muhakkak bir seveniniz yada bir sevdiğiniz olacaktır… ama tek dileğim içinizde yüce sevginize ulaşır huzurlu olursunuz inşallah sevgiyle kalın dostlarım   …………………………………………………
        ***************AŞKIN GÖZÜ KÖRDÜR EVLENİNCE GÖRÜR*******************

Aşk nedir?” da bir yorum

  1. aşk yaşamak

    Aşk.. yaşanır biter. ömrü kısadır. sevgiyle uzatırsınız ömrünü yaşamın içine yayarsınız.. sevgiyle besleyip büyütürsünüz acı olsada. herşeyi silip yeni aşklar peşine de düşebilirsiniz, eşyalarını yok eder, şarkıları dinlemezsiniz.. bunu ne kadar yaparsınız.. çok aşk yaşamak bu kendini aldatmaktır bence.. hep bir diğeri gelmek zorundadır ve bir gün bakarsınız ki yapayalnız aşksız sevgisiz boş bir evin duvarlarına konuşur olursunuz.. 2003 yılında tanıdım eşimi aşık oldum sevgiyle besledim aşkımı.. bugun haala aşığım benim için dünyada tek.. sevgiyle beslenen aşklara olsun yolunuz.

  2. yaralıkalp

    Anlayana sivrisinek saz,anlamayana davul zurna az derler…Umarım bu yazıdanda etrafındaki seviyorum diyenler ders alırlar.Su yolu bulması dileklerimle herkese sevgi dolu günler….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir