At yarışı tutturmanın kolay yolu

Tarafından   26 Nisan 2009

attarisiAt yarışı tutturmak yada tiyo almak ucundan köşesinden kazancınızı artırmak için size bir kaç önerim olcak en azından ufak kazanıp devamlı kazanabilirsiniz çok kazanmak isterseniz şansınız azalacaktır yok azar azar ise şansınız artacaktır bunu unutmayın ne olursa olsun hangi tiyoyu alırsanız alın sonuçta koşan at koşturanda jokeylerimizdir.İlk önce yapmamız gereke şudur ilk önce zaman içinde atları bir tanıyalım nasıl at jokeyler nasıl kim daha iyi sakın acemi iseniz acele etmeyin gelelim önerilere ilk önce bize lazım olan favori atlardır az ganyan veren bildiğimiz gibi en çok hangi at seçildi ise  o nun ganyanı azdır yani favori attır.

Bunuda  ya bültenlerden yada tek diye tabir ettiğimiz at ve jokeyiyle belirleriz bir yolu daha varki bu işi yapan siteler mevcut internette ilk yapmanız gereken istatistiklere bakın en çok kime oynanmış görün genelde hep böyledir orda oynayan 1000 kişi genelde oynayanları %1 kadar bir analiz yaparsak favori atı buluruz yani banko at belli oldu diğeride süprüze kaldı onu siz seçin ve atın çıkış süresi gizli atı bulun bakın bakalım örn ilk çıkışta bütün atlar 25,26 sn. içinde biri varki 20 saniyede çıkmış şimşek gibi bir at çıktığı gibi foto finişi bulur.

Bu yüzden galopları  iyi kontrol etmek lazım ve en önemlisi diğer yarışları takip edin devamlı 10 ila 6 arasında bitirişleri varsa uzak durun ama ata iyi bakın 10,9,7,6,5,4,6,3,2 gibi gittikçe yarışı düzenlenmiş o at kesinlikle birinci olma ve süprize yakın bir attır dikkat etmek lazım .

Koşan at kum atımı ,çim atımı kontrol edin çimde koşan kumda zorlanır .ingiliz atları uzun koşumarı sevme nekadar kuvetli olursa olsun arap genç taylara dikkat etmek lazım,gün içindeki yarışlarda at sahiplerinin 3,5 atı girer kardeş ler girer muhakkak birincilikleri olur onları kollamak lazım sitelerde devamlı tutturanları takip edin sıkı at yarışı oyunculardır ve az kazanmak istiyorsanız 6 lı ganyan değil 5 li ayda 4 lü ganyan oynayın misli oynayın göreceksiniz muhakkak kazanırsınız sizin başka önerileriniz varsa yorumlara yazabilirsiniz kim bilir ortak bir altılı daha yapabiliriz 🙂 şansınız bol olsun yarış severler. 05/06/ 2013 itibari ile  yorum  paylaşım adresimiz…
Arkadaşlar Hamdi bey yorumlarını aşağıda belirtmiş olduğum sitede devam etmektedir..Hepinize bol şanlar

http://www.atyarisiyorumlari.net/

At yarışı tutturmanın kolay yolu” da bir yorum

 1. oktay

  Bie Arap atı çalişmasında 400 m. 40 s. Rahat yapıyorsa %90 gelme ihtimali vardır. demiş hakan yüksel..
  bugün 17 arap atı koşuyor en kötü çalışma 33.2ç 400m en iyisi 28.R yani hepsi gelebilirmi :))

 2. tuncay

  Sitemizin yaptığı araştırmalara göre; her gün ortalama olarak, 10 milyon liralık devletle vatandaş arasında kumar oynanıyor.

  Sitemizin yaptığı araştırmalara göre; her gün ortalama olarak, 10 milyon liralık devletle vatandaş arasında kumar oynanıyor. Elbette ki; her kumarda olduğu gibi, hile yapan, büyük güç kumarda kazanıyor. Keriz adı verilen kurbanlar ise kaybediyorlar. %92 kumarı oynatan kazanırken, %7’lik oynayanlar ise; tesadüfen kazanıyorlar ve kazandıklarını da tekraren kaybediyorlar.

  Ülkemizde, Milli Piyango, Spor Toto, At yarışları vasıtasıyla Devlet eliyle oynatılan kumarlara her gün 10 milyon lira ekseriyeti gariban ve fakirler tarafından yatırılıyor. Devlet eliyle oynanan tüm kumarlarda hile var!

  Diyelim bir kazı kazan bileti aldınız. Hatırı sayılır bir ikramiye kazandınız. İkramiyeyi almaya gittiğiniz zaman, size ikramiye bedelini, bir takım araştırmalar yapılmadan ödemezler. Nedir bu araştırmalar? Öncelikle, biletleri basan matbaa, kuruma, kazınan numaranın, hangi ikramiyeyi kazanacağına dair, ikinci bir seri numarasını verir. Yani, kazıdığınız numarayı hiç kazımadan, kuruma götürseniz, size kaç lira kazanıp kazanmadığınızı söyleyebilir. Yani biraz açalım: kazı kazan biletinde, kazındığında ortaya çıkan ikramiye bedeli, kazınmamış bilet üzerindeki seri numarasıyla kodlanmıştır. İkramiye biletini basan matbaa, kuruma hangi bilette büyük ikramiye bulunduğunu da verir. Bu listeleri daha satışa sunulmadan, kurum bu seri numaraları kime ve nasıl vereceğini de planlayabilir.

  At yarışlarında hile var mı?

  Sitemizin yaptığı araştırmalar 5 yıldır devam ediyor. Yaptığımız araştırmalara göre; Yarışı kazanan atların, performansları, ana-baba, soy kütüğü ile, yarış kazanmadıklarını, yine; start numarası, binen jokeyin liderliği veya, ahır performansının hiç bir etkisi olmadığını tespit ettik. Türkiye’nin neresinde yarış yapılırsa yapılsın, atların tamamının tek bir bilgisayar havuzuna alındıkları, bir yıl içerisinde, her ata 2 birincilik verildiğini tesbit ettik. Eğer bizden tiyo isteniyorsa, hemen verelim: Son yarışını kazanan bir atın altında o yarışta koşan en az beş at varsa, hiç çekinmeden o atın tekrar kazandığını söyleyebiliriz. Yine, son Gazi Koşusuna katılan tüm atların 1’inciden 23’üncüye, bir yıl içerisinde en az iki yarış kazanacağını da tiyo olarak verebiliriz. Biraz örnekle açalım. Diyelim ki, altı ay önce 11 adet at bir koşuya katılmış.

  1. Tayyiphan

  2. Gülhan

  3. Cemilhan

  4. Bülentkan

  5. Ladyfirst

  6. Firslady

  7. Kumarbeyi

  8. Devletkumarı

  9. Kanemenbeyi

  10. Kanemicibeyi

  11. Kürdkedisi

  Yukarıdaki atlardan 4 tanesi bu güne kadar o grup içerisinden sıyrılarak;

  12. Helen Kürdkedisi: 2, 5. Gelen Ladyfrst: 2, 1. Gelen Tayyiphan 2, kez birincilik almış. Ama, 8. Gelen Devletkumarı adlı at bir kez birinci gelmiş ve yarın bu at koşacak. Hiç vakit kaybetmeden bir at yarışı bayiine gidiniz ve bu ata ganyan basınız. Zira bu at jokeyi kim olursa olsun, daha önce kaçıncı olduysa olsun, mutlaka birinci olacaktır. Ama biz okuyucularımızın buna teşebbüs etmelerimi tavsiye ediyoruz. Zira, sitemizin bilgisayar verilerini hiç bir kimsenin takip etmeleri mümkün değil. En az 2 yıldır, Türkiye’de yapılan tüm yarışlar günü birlik sisteme aktarılıyor ve bu verilerden elde edilen doneler, yakında savcılıklarımıza verilecek.

  Sporda, İddaa’da hile var mı?

  Evet, en büyük hile beynelminel iddaa oyunlarında var. Dünyanın her ülkesinde, şike ve dayanıklı dövüşlü maçlar yapıldığına dair haberleri okuyup geçiyorduk. Ama sıra ülkemize geldi dayandı. Pazar günü, 50 kişilik önemli grup spor adamı şike nedeniyle tutuklanarak, savcılıklara götürüldü.

  Öncelikle söyleyeyim; 50 yaşındayım ve 6 yaşımdan beri de Fenerbahçeli’yim. Ama, son tutuklamalar sonrasında, Türkiye’mizin bu güzide kulübünün per – perişan edilmesi, küme düşmesi, tüm futbolcularını kaybetmesi an meselesi. Bu yıl 17 takımın muhalefetine rağmen; 1-17 liderliği elde eden, Fenerbahçe’ye komplo kurulması olasıdır. Evet, statlarda, Aziz Yıldırım’ın aile fertlerine yapılan küfürler karşısında, Aziz Başkanın şampiyonluk için, bir takım girişimlerde bulunması da olasıdır. Öfke ile kalkanın zararla oturduğu gibi, Aziz Başkanın da bazı yasal olmayan girişimlerde bulunabileceği de olasıdır. Ama, Türkiye’nin en büyük camiası olan Fenerbahçe kulübünün dağıtılması ve per-perişan edilmesi de; AKP hükümetini per-perişan edecektir. Kürt kedilerinin ciyaklamaları ile; Fenerbahçe taraftarlarının sokağa dökülmesi arasında binlerce mesafe vardır. Her ne kadar Başbakan ve hükümetteki ilgili bakanlar pası yargıya atsa da, bu siyesi bir oyundur ve bu oyunun hakemi de hükümetin başı Sayın Başbakandır. Her ne kadar Fenerbahçeli de olsa; Sayın Başbakan Fenerbahçe ile oynamaktadır. Tutuklanan aziz Yıldırım’ın; ‘’Siyasi kitap istiyorum, gömlek değiştirmek ve ara yemek istiyorum’’ diyerek avukatı aracılığıyla şifreler vermiştir. Bu kirli oyun sonunda, Başbakanın tendonu dahi yırtılabilir.

  Eğer ara dönem yargısı, spora mertlik kazandırmak için hareket ediyorsa; elbette bizler de arkasında oluruz. Ama sadece Fenerbahçe’ye yönelik değil, tüm devlet kumarlarındaki kirliliğin de giderilmesi arzumuzdur. Evel emirde, devletle vatandaş arasında oynanan kumar yasaklanmalıdır. Veya, bu kumar dallarındaki usulsüz şikeler ve sahtekarlıklara el konmalıdır. Aksi halde, kumar yüzünden milyonlarca yuva yıkılacak ve çocuklarımız da yıkılan bu yuvaların mağdurları olacaklardır.

 3. muratcan

  selamlar bu sahur saatinde şöyle bir göz atayım dedim arkadaşlar buraya atom bombası mı düştü ne oldu kimsecikler yok veya yarışı mı bıraktınız topyekün alnamış değilim bu arada hamdi bey sizi tekrardan burada görmek yorumlarınızı dinlemek istiyorum pazar günkü istanbul yarişlari için çözümleme yaparsanız sevinirim bende bu arada çalışıp kendi düşüncelerimi paylaşacağım saygılar

 4. Bartrobel

  Slmlar ii geceler 14.07.2013 pazar günü tahminlerimi yarin saat 3″ de. Verecegim saygılar degerlendirmenizi tavsiye ederim.
  Siz kaybedersiniz

 5. muratcan

  selamlar 14.07.2014 pazar günü için yorumlarınızı bekliyoruz hamdi bey. pazar günü belmont ve white ram arasındaki birincilik mücadelesini kim kazanacak bakalım
  son 6 yarışlarında ikiside 3 er birincilik elde etmiş
  ama benim favorim WHİTE RAM HERKESE BOL ŞANS

 6. UĞUR06

  Aslında hemen hemen herkes altılıyı buluyor ama gelgelelim kuramıyor.Sonra vay jokey,vay at sahibi,vay şike,vay kulvar v.s.Hangi at sahibi atının para kazanmasını istemez ya.Soruyorum size.TJKnın bana göre tek hatası vardı onuda son zamanlarda düzeltmeye başladılar.Onlar neydi handikap yarışları,yamak yarışları şimdi ne oldu o yarışlar çoğaldı yamak olmaya aday apranti kardeşlerimizin kendilerine güvenleri arttı ve karataşlara,kayalara v.s jokeylere kafa tutar hale geldiler.Buda ister istemez atların ganyanlı gelmelerine sebeb oldu.Bundan sonra yarış tutturmak dahada zora girecek.Bence onlarıda fafori görün ve altılıyı kurarken onlarında olduğunu artık bilin ve ona göre davranın.Bence bunlarda tjk nın çok bir oyununun olduğunu düşünmüyorum.Yanlız handikaperlerin kilo düzenlemelerinde biraz hata yaptıklarını ve biraz acemi olduklarını düşünüyorum.Onlarda inşallah yakında düzelir.Neden bunu söylüyorum fransa,irlanda,ingiltere v.s ülkelerde handikap yarışlarında genelde süpriz biter.Ama bizim ülkemizde %70 favori biter.Neden kiloların eşit verilmediğinden dolayıdır takip edin haklı olduğumu görececeksiniz.Bundan dolayı o ülkelerde altılı bulmak zordur,onlar ne yapıyor ikilidir,üçlü bahistir v.s oynaylar.Saygılarımla.

 7. grsl35

  sevgili hamdi bey bütün yazı dizinizi dikkatlice okudum okudukça zevk aldım.lütfen ingiliz yarış atlarını daha iyi tanıyabilmemiz için yılların vermiş olduğu birikiminizi bizlerle paylaşmanızı dilerim.mesela dediniz ki foto finishteki atın kulak şekli bile bir sonraki yarış için nasıl koşacağının göstergesidir.zaman vakit buldukça ayrıntılı anlatırsanız çok sevinirim.bilginizden tecrübenizden birseyler öğrenmek isterim.inanın sizi okudum altılıyı bıraktım ikili bahise yöneldim. bilgilerinizi paylaşmanızı ve tahminlerinizi sabırsızlıkla bekliyorum. hayırlı akşamlar

 8. admin

  hamdi bey bizde kayboldunuz sandım :)bu mesajı alıyorsanız yazın bilgisayarınızda sıkıntı varsa müdehale edeyim sanırım sizin tarayıcıda sıkıntı var tekrardan tarayıcıyı yüklemeyi deneyin olmazda haber verir pc nize girer problem neyse çözebilirim kendinize iyi bakın

 9. KENEF GARI

  6 haziran 2013 perşembe ankara altılım… arkadaşlar umarım faydalı olur bu tahminlerim nekadar geç kalsamda bakarsın faydası olur..

  1.ayak=2-9/1-3
  2.ayak=4 tek
  3.ayak=1/7
  4.ayak=2-4-5-6
  5.ayak=1-3-4-6-7-8-9-10
  6.ayak=9//5-11

  son ayakda para gücü zayıf olanlar için 9 tek atılabilir.
  ama risksiz izlemek isterim diyenler bu 3 at bana göre yeterlidir…

 10. can

  saol admin, 4 atta utanmasam tabelayı buluyorduk 🙂

 11. Admin

  teşekkürler hamdi bey hayırlısıyla
  can geçmiş olsun 🙂

 12. can

  3-11-12-14 yazdık 3-5-14-11 bitti. 12 piyasada yok, start da kaldı gerçi.. bana geçmiş olsun 🙂

 13. hamdi

  Arkadaşalr sessiz kalmayacağım tabii ki sadece hafta arası çalışıp çok fazla yarışlarla ilgilenme şansım olmuyor bu aralar , buraya tahmin yazarak kimseyi yanıltmak istemem , hafta içi Kemalpaşa_Parsa da oluyorum öğleden sonra orda bir ganyan bayii keşfettim 😀 4 ile 6 saatleri arası ordayım ayrıca çok uğurlu geldi o ganyan bayii bana açıkçacı ben bugün 1 No lu CONCRETİ hiç geçilmez tutuyordum ama padokta görüp öyle oynayacağım dedim kendime 73 lira sıralı ikiliyi yakaladım arkasına 3 at bağlayarak .Perşembe günü yarışları için özellikle izmirdeki yarışlara tahminlerim var ama paylaşacağım.

 14. admin Gönderi yazarı

  Hamdi bey sessiz kalma bak 3,5 kişiyiz diye güzel bir ortam için hazırlık yaptık senide orda görmek isteriz aklımda yoktu sayenizde olan oldu yalnız bırakmayın şimdi 🙁

 15. admin Gönderi yazarı

  valla üstadım sen daha iyi bilirsin .. alışırız elbet ikili mikili sıralı sırasız 🙂

 16. can

  orda favorim 12 küçük bi ikili çeviricem.. arap yarışı olduğu için yüklü girilmez zaten

 17. admin Gönderi yazarı

  tek düşüncem bu yarıştan sonra süprize hazırlıklı olmak

 18. admin Gönderi yazarı

  12 süpriz olur sanırım ama iyi atlar seçtiklerin bence 14 gelirse oldukça süpriz olur

 19. admin Gönderi yazarı

  adana dörtlüsü
  1.Ayak :1,4,5,7
  2.Ayak : 1,2,3,5
  3.Ayak : 1,3,4,7
  4.Ayak : 1,3,5,11

 20. mustafa

  sanada bol şanslar kardeşim aynısını beşli yaptım bakalım nasıl gidecek

 21. can

  bol şanslar mustafa bey.. bende yani başladım adanaya çalışmya son ayaktan geriye doğru bakıyorum

 22. mustafa

  sağol admin ferahlattın desene tutarsa güzel para verecek hayırlısı bakalım aynen yatırıyorum

 23. admin Gönderi yazarı

  4 de kalır 🙂 ama güzel tekler ürkütücü

 24. can

  rica ederim sayın admin, ben bişey yapmadım.. şimdi zamanı değil yarışlara bakıyorsunuzdur müsait olunca arkadaşlar; altılıya nasıl çalışırsınız bir koşuda öncelikle nelere bakarsınız, bir atı seçmede önceliğiniz nedir daha sonra seçimler arası detaylarınız nelerdir bunları birbirimizle paylaşalım bu bizim bakış açımızı genişletir faydalı olabilir kanaatindeyim..

 25. mustafa

  adana altılımızı yeni siteye yazdıktan sonra anavatanada bi yazalım boş koşulardaki şartlı 1 lerde favorilerin gelemediğinden yola çıkarak 1.ayakta 3 ü eliyorum

  1.ayak 1-11
  2.ayak 2-3-4
  3.ayak 1-2-4-5-7
  4.ayak 1 tek bekire güveniyorum tek yarışı
  5.ayak 1-3-4-6-7
  6.ayak 3 tek kendi atları yarışa asılacaktır

  düşündüğüm kombinasyonlar ise ya karma sıralı yada 4-7 üzerinden 3 üde kullanarak 7 ve 11 e bağlamak 6-5 ide kullanmaları olası kafalar karışmasın sadece benim komplo teorimden başka bişey değildir hiçbiride olmayabilir yorumlarınızı bekliyorum

 26. admin Gönderi yazarı

  ama şunu belirteyim etkiniz çok var inanın buna teşekkürler katkılarınız için

 27. admin Gönderi yazarı

  tşkler can sizlerinkiyle benimkilerle karma yapıyorum çıkarıyorum ekliyorum yani sonuçta hamdi beyin dediği gibi bende inandım artık iyi dikkat etmek lazım 🙂

 28. can

  eline sağlık admin güzel olmuş tebrikler 🙂

 29. admin Gönderi yazarı

  son 3 ayak adana

  1/2/3/5

  1/3/7/4

  1/5/11/2

 30. mustafa

  şimdi adana nasıl başlar hangi kombinasyonlarla devam eder yada sistem dışımı gider gelde çık işin içinden zaman olmadığı için en iyisi bundan sonra gündüz yarışlarına odaklanmak çünkü 3.veya 4.ayaktan sonra netleşmeye başlıyor diğer bahis oyunları daha mantıklı gibi çünkü kombinasyonları oluşturmak daha basite indirgeniyor

 31. mustafa

  9 geldi işte olay bu yine bağladılar bağlayacakları yere

 32. can

  5/9-1 en mantıklı oyundu.. 9 kötü koşasada 5 büyük ihtimalle kendini ikiliye atacaktı.. yarış bittikten sonra konuşması kolay tabi de ben bunu yarıştan önce düşündüğüm için kafanızı şişiriyorum arkadaşlar 🙂

 33. can

  5. ayağa 7 at sıraladım ilk 5i 1-2-3-4-5 bitti 🙂 arap yarışına oynayacağıma buraya oynasaymışım iyiymiş.. yok mu bügün oyun yakalayan

 34. mustafa

  bugün ankara 10-12 ye bağlanmış gibi o nedenle son ayak 9 un gelmesi kesin gözüküyor bu bir görüştür sadece.

 35. mustafa

  adana 7.koşu bekir gökçenin tek yarışı var burada 3-5 de olmasına rağmen risk edilip 1 tek atılabilir ne dersiniz

 36. mustafa

  kenef gari kardeş bugünkü duyumlar olmayabilir ama bundan sonrada olmıyacak anlamına gelmez paylaşımlara devam değerlendirmek arkadaşlara kalmış 4 lünde sağlama bindi gibi bol şanslar

 37. can

  ankara son çifteyi 9-6 oynadım 1 tl lik :)5. ayakta (9-5-1-11-6-2-3) arasında oyun aramak lazımdı fırsat bulamadım bugün.. bol şanslar

 38. can

  aynen mustafa bey.. 10-1-2 yazıyordu sitede saçmalamışlar.. isfeniyar için söylediğimi geri alıyorum ama o atı aklınızda tutun bence çok kaliteli dereceleri var

 39. can

  10-9-11 bitmiş.. demin baktığım site kafayı yemiş 🙂

 40. mustafa

  can kardeş bi yanlışın olmasın 10-9-11 bitti yarış

 41. can

  10-1-2 bitmiş.. 1-2 bomba yapabilir demiştim oynamadım ayrı plase ikilisi güzel verir heralde gerçi görmedim ganyanları.. İSFENDİYAR sonraki koşusunu bu grupta rahat kazanır not edelim..

 42. mustafa

  geriye 10 kalmış altımda düşündüğüm ve belirttiğim halde yazarken atlamışım şimdi farkına vardım neyseki kupona eklemişim

 43. mustafa

  buda dörtlü ganyan

  3.ayak 6-7-8-9-11
  4.ayak 1-3-4-5-7
  5.ayak 3-5-9-10-11
  6.ayak 9 tek

  günü kurtarır hiç olmazsa

 44. mustafa

  bu nasıl hata be kardeşim karataşın riskli olduğunu zataen biliyorum yanına orta halli süpriz düşünüyorum nedeni son ankara yarışı 2.ayak 3-11 bitmiş diğer kombinasyonlarıda değerlendirip eliyorum en uygunu mücahit bayırla 12 olur diyorum sonrada 10 u tek atıyorum ikili almak bile aklıma gelmedi bu nasıl şans anlamadım gitti cesaretimmi kırıldı nedir

 45. can

  bugün çok yoğunum oynayamadım bişey.. 5. koşuya 6-8-9 plase ikili oynayacam.. 8 arkası ikilide yapabilirim bol şanslar

 46. mustafa

  can kardeş diğer bahis değerlendirmelerin yok mu bugün yoksa dersimi astın

 47. mustafa

  bugün ankara

  1.ayak 1-2-3-4-6-9
  2.ayak 10
  3.ayak 11…6-7-8-9-10 bütçe meselesi 11 tek
  4.ayak 1-3-4-5-7 kararsız kaldım aslında 4-7 gibiydi
  5.ayak 3-5-9-10-11
  6.ayak 9 tek 6 nın mesafeyi çıkaramayacağını düşünüyorum

  aynen yatırdım 7.50 tl şans bizden yana olsun

 48. mustafa

  gittik gördük yorumumuzu yazdık vatana geri döndük

 49. Admin

  küçüğü buda büyüğü nasıl can :)bence güzel bir çıtır altılı olmuş

 50. mustafa

  can kardeş son ayakta 9 ile 6 nın üzerine yoğunlaşmakta fayda var gibi dediğin gibi 6 bir senedir koşmamış nisan ve mayıs ayınıda yoğun çalışmayla geçirmiş mayıs çalışmalarıda bugünki jokeyiyle ankarada yapmış ama soru işareti olan dinçlik yarışı yapıp 1900 ü çıkarıp gelirmi yada galop niyetine uzun mesafe yarış göstermekmi bence iki at yazılmalı ne dersin

 51. can

  bu da benim küçük altılım

  altılı
  2-11-7//// 4-1-9-3
  10
  6-8-9
  1-4-5
  9
  6-9
  2.7tl

 52. can

  ne oynayacağıma hergün bir türlü karar veremiyorum 🙂 .. bugün ankarada son ayaktaki atlar çok kötü farketmişsinizdir.. 6 numara Suruç Fırtınası bu gruptan farklı ama onunda büyük bir handikapı var 1 sene önce 1 yarış koşmuş bu at geçenlerde de koşucaktı yarıştan çıkartıldı.. 5. ayakta 9 numara Robinho son yarışında 10boy startda kaldı 4boy farkla 5. oldu ve bugün o yarışta derece yapan atlar var.. 4. ayakta benim arapbaba kilo avantajıyla bana göre en şanslı isim sonra 4 doğan mahmut sonra 1 numara.. 3 ayakta bu pisti seven 8 numara Ahbardan etkili bir koşu bekliyorum gene bu pisti seven 6 numara çölrüzgarı ve 9 numara esenalp, 11-10 u daha sonra tutuyorum.. kalite isim 1 numara ve 2 numara da bomba yapabilir. 2 .ayakta 10 numarayı mecburen tek geçtim iyi koşamazsa o ayak karışır 5-2-3-7vs. 1 ayakta da 11 numara milleti yatırırsa şaşırmam anne tarafından orjinini çok beğendim.. bol şanslar

 53. mustafa

  slm kenef gari kardeş karataş yorumundan yola çıkarak(karataş yorumuna aynen katılıyorum)2.ayakta 10 tek riskli olmazmı birde carna ile ilgili tespitin jokey açısından ilginç fakat kilo uygun değil 3 yaş ing hnd 16 hele bide az atlı ise % 80-90 favorilerden hafif kilolu olanı yada süpriz gelir sanki 4-7 daha uygun gibi yorumlayabilirmisin saygılar

 54. can

  selam arkadaşlar.. bugün altılı da doğru düzgün tek olmadığı için küçük oynayacağımm şansa fazla bırakacam işi
  1.ayak 2-11-4-7-3 vs.
  2.ayak 10
  3.ayak 8-6-9
  4.ayak 5-4-1
  5.ayak 9-5-1-6
  6.ayak 6-9 v.s
  öncelikle şans verdiğim atları yazdım.. 5.ayakta riske girip 9 numarayı tek geçicem. birazdan koşuları yorumlarım

 55. KENEF GARI

  ARkadaşlar sağlam bir yerden bir banko tek daha geldi aldığım duyumlar doğruysa 2ci ayakta 10 nolu korkut banko tek oluyor.sebebi birönceki yarışında 58 kg ile 100 metre fazla koşup daha serrt grupta bu yarışın provasını yapmış şimdi 4.5 kg avantajla daha uygun rakiplerle koşuyor

 56. mustafa

  herkese selamlar platform şenlenmiş ilginç tespitler benim açımdan dahada önemlisi numeroloji teorimi doğrulayan tespitler var yeni katılımlar yeni dostlar var hepiniz hoşgeldiniz bilgi paylaşımınız için teşekkürler.bu arada can kardeş sesin soluğun çıkmıyor nerelerdesin ben yazarken geldiysende sende hoş geldin

 57. KENEF GARI

  bu koşuda altılı içinde 4 ata binen sadece a.kursun var

 58. KENEF GARI

  çok aşırı ilginç bi istatistiki bilgi geldi elime hemen paylaşmak istiyorum.bugünkü ankra yarışlarında 4.cü ayakda CARNA tek geldi… sebebi:bugüne kadar ankarada yapılmış olan 1200çim 3 yaş ingiliz H16 larda altılı içinde 4 ata binmiş jokeyler kazanmış hep… isbatı şudur tarihlerini veriyim bakın kendiniz….5.6.2012 7.6.2011 8.6.2010 4.9.2008 5.7.2003 bu tarihlere bakarsanız görürsünüz

 59. sedat

  kenef garı hoş geldin yorumların cok ilginç

 60. KENEF GARI

  şuan online kim var yeni bir bilgi paylaşmak istiyorum

 61. admin Gönderi yazarı

  can ders çalışmadınmı bugun sınıfta kalcan bak

 62. admin Gönderi yazarı

  KENEF GARI teşekkürler hoş geldin

 63. admin Gönderi yazarı

  ankara son 3 ayak
  1/3/4/5
  3/5/1/9
  1/3/9/2/10

 64. KENEF GARI

  04-Haziran 2013 ANKARA tahminim :

  1.ayak=1,2
  2.ayak=10///////tek
  3.ayak=7,8,9,10,11
  4.ayak=1////////tek
  5.ayak=3,5,9,10,11
  6.ayak=2,9///3,10

  kupon bedeli =10 TL NOT=biz gazeteler gibi yada sms hatları gibi millete 50-100 tl lik kupon yazıp küfür etmiyoz tuttumuz atlardan bi kupon yapıyoz…….bütün gazetelerde bültenlerde dikkat edin 50 tl den düşük tahmin veren bi yorumcu yada tahminci göremessiniz değerlendirirken lütfen buna dikkat edin …

  (bundan sonra hergün buradan gündüz yarışlarına tahmin vereceğim umarım takip edenlere faydalı olurum.ben kendimi övmüyorum ama çok güzel atlar bulurum,genelde 4lü 5li oynarım nadiren altılı daha çok 4lümü 5limi takip ederseniz faydanıza olur..şimdiden herkese bol şans)

 65. volkan

  selam arkadaşlar,,, gündem yoğun, at yarışlarıyla pek ilgilenemedik bu aralar. yarınki ankara programı çok cazip gibi. ufak bi çalışma yaptım ve naçizane paylaşmak istedim, şimdiden bol şanslar…

  4,1,9,2,3
  10,11,7
  3 – Fikrethan
  1,5
  9 – Robinho
  6,9,2,5,4,10,3,7,11,13,12,8,1 – Yani HEPSİ..)))

  Toplam Tutar – 19,50 TL.

 66. kadir

  hamdi bey ben bugün keşfettim siteyi siz ise artık yarışlarla ilgili tahminlerde bulunmayacagınıza üzüldüm daha yeni bulmuşken sizleri kaybetmek istemem tahmin ve oynadığınız oyunların ikilileri yayınlarsanız sevinirim…
  bizleri aydınlatmaya devam edin iyi geceler..cevabınızı sabırsızlıkla beklıyorum..

 67. kadir

  hamdi bey ikili oynarken genelde virgüllümü oynamalıyız 3 at yazıp.ben de artık bahis oynamak şansımı denemek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.her gün oynuyormusunuz yoksa seçicimisiniz…

 68. kadir

  gerçekten yorumlarınız güzel sizleri takip edicem…hepinize teşekkürler

 69. KENEF GARI

  di arkadaşlar sizlere uzun yıllar boyunca yarış oynamış biri olarak edindiğim tecrübelerimi paylaşacağım.maddeler halinde….

  madde 1=bir koşuda 5 at koşuyor diyelim 1 ve 5 türkiyenin en cok tutulan atları olsun tek rakamlar 1-3-5 1,5 i herkes tutuyor 3 ü de siz tutun örnek=8-7-2012 istanbul acık gr1 koşusu 5 nolu ınvicible son 1.20 ganyan 1 nolu astrakan 1.95 ganyan. türkiye 1-5 şartlanmış 3 tek rakamdan 1-5 tutuluyor 3 tutulmuyor. 3 nolu belmoont 6.50 ganyanla geliyor

  madde 2=handikap koşularında en alttaki atın handikapına 20 ve 30 ekleyin arasında kalan atlara kesinlikle oynayın 100 handikap yarışının 70-80 ini hiç inceleme yapmadan bulmuş olursunuz.örnek en altaki at 40 hp olsun 20+30+ yani 60 – 70 arasındaki hp li atları kesin yazın. en yakın tarihli örnek3 haziran 2013 bursa son ayak= so nnolu at 20 hp li 20+30 + ekle 40-50 hp arası olur
  50 hp le eralp 8 ganyanla geldi 5.koşu son nolu at 20 hpTEZOLA 20 ekle 30 ekle 40-50 hp aralığı yapar 3nolu ALLALEM geldi

  madde 3= eger gazetelerde sitelerde bir koşuda arka arkaya 3-4 at ayrımsız tutuluyorsa örneğin 1-2-3-4 yada 3-4-5-6 yada 4-5-6 gibi 1 rakamda siz ekleyin yani 1-2-3-4 ise 5 ide siz ekleyin örnek 2 haziran istanbul 1.ayak ayrımsız tutulan atlar 1-2-3-4-5 kazanan at son yarışı olan 6 nolu anadolukaya

  madde 4 =bir yarışta favoriyi çalıştıran antrenör koşuda eşek de olsa başka 1 atıda çalıştırmışsa onu kesin yazın
  örnek=1haziran 2013 izmir 4cü koşu 1 nolu altıneger 1.05 ganyan 2 nolur gözüyılmaz 3.40 ganyan 2sininde antrenörü aynı..bu da oyunlarda şike olmadığını savunana arkadaşlara kapak olsun aynı gün izmir 3cü koşu terbiyezi hanifi güneş favori atı olan kurcak eküriyi getirmez 6 ganyanla soku ekürisini getirir.. kapak olmaya devam şikeye hangi zihniyet farklı atları aynı kişinin çalıştırmasına izn verirse artık…… kimse bana aynı ahırın atları onlar demesin kaybeden garibim vatandaşım oluyor…..

  madde 5 =zor yarışlarda özellikle…yada herhangi bi yarışta ön plana çıkarılan favori kimse onun gölgesine yani bir altındaki ata dikkat edin…çünkü insanlar burnunun dibindekini göremezler aklıma gelen örnek yok ama çok şahit oldum …

  madde 6= handikap koşularda handikaplar sıralı olmak zorunda eğer sırayı bozan varsa ya sırayı bozana yada o çevredeki geliri olan atlara dikkat örnek 2-6-2013 istanbul son ayak 12 nolu ateş dikeni normalde hp sine göre 4-5 ci sıralarda olması lazım en altta

  madde 7=h.karataş a güvenerek asla altılı oynamayın…
  sebep =adam artık risk almıyor her atla virajı dönene kadar sona ypışıyor at siprint atarsa gelecek gelmesse atı üzmeyecek.yok öyle dava karataşı göklere cıkanlara duyuru, o efsane bitti u.polat geldi . binlerce kişi 3-5 kuruş parasını tüm ümidini bağlayıp oyun oynayacak karataş risk almayacak yok öyle dava.. okadar kendini düşünüyorsan bırak bu işi git akşama kadar ne biliyim çiftlikte midillilere bin….olmadı koyunlara bin….

  madde 8=herzaman bültenlerin tek veridği ayaklardan başka ayaklarda tek bulmaya çalışın.zor yarışın favorisi kolay yarışın süprizi daha makbuldur…

  madde 9=en işin içinden çıkamadığınız çok zor dediğiniz yarışlarda 3-5 i mutlaka yazın 27-5-2013 2-6-2013 arasında yapılmış olan türkiye yarışlarında 27 kez 3 ve 5 kazanmış aralarında hafta içinde 3 nolu maximus dream da var 13 gannyanla

  madde 10 ve son belkide en önemlisi =nasıl santrançda piyonlar varsa yukarda bazı arkadaşlar kendilerini anlatmaya temiz çıkarmaya çalışmışlar işte ahırda şöle emek veriliyor şöyle zor şartlarda çalışılıyor diye.. dediklerinize aynene katılıyorum.. çok doğru ..ama malesef onlar piyon.. hiç bir değerleri yok..eğeer değerli olsalardı bu durumda olmazlardı …atlara bile sadece yarıştan b i beklentileri olduklarında çok iyi bakım yapıldığını biliyorum ..yarış görmeye koşacak olana ata otla samanla doyurulduğu hastaysa hastalığı ckda önemsenmediği..sadece bir beklenti oluştuğunda çok iyi bakım yapıldığını biliyorum bu büyük at sahiplerindede küçüklerindede aynı..malesef bahsettikleriniz piyonlar…..oyunlar kuruluyor … bu bir gerçek.. hergün oynana bi canlı para var ve insan oğlu doyumsuzdur her zaman daha cok ister.. malesef yarışları yönetenler istedikleri gibi santrancı oynuyorlar.. at sahibi 2-3 ayda 1 yarış kazanıp 30-40 milyar kazanıyor olabilir bi yarıştan ama en ezik aprantiler bile 1 ayda trilyonları kaldırıyor.ah.arslan alelade b i apranti mesela ilk 5 ayda 356 milyar kazanmış…..yazık.. okadar emek verip çile çeken atsahibi 3-4 ayda bi handikap yada şartlı yarış kazanacakda 30-40 milyar alcak ……………şim

 70. admin Gönderi yazarı

  İnsanları İnsanca Sevmeye devam aynen budur …

 71. hamdi

  Ayrıca polemik yaratmaması açısından bundan sonra yarışlarla alakalı tahminlerde bulunmayacağım,Atçılık , yarış mevzuatı ve tüzüklerle ilgili sorusu olaan arkadaşım olursa merak ettiği her konuda yardımcı olmaya seve seve çalışırım.Basite kaçacağım bazen oynadığım bileti yazarım ama kimse inanmak zorunda değil bu yüzden gönül koyacak değiliz kimseye .

 72. hamdi

  Sevgili Kahraman senin psikolojik problemlerin mi var diye soracağım şimdi çok ayıp olacak ki bu tarz konuşmalar bana yakışmaz asla benim tarzım değil.Daha 1 hafta önce attığım bir yorum vardı Sevgili Kahraman biz kumar oynamıyoruz at yarışında 100 de 100 kazanç yoktur tabii ki yanıldığımız ve kaybettiğimiz bahisler olacaktır.Han hamam uçak helikopter sahibi olmak gibi bir iddamız olmadı i kaldı ki ben kimseye bir şey vaad etmedim.Ben at yarışın bahis kısmından daha çok atçılık kısmıyla ilgili yorumlar yapıp arkadaşları bilgilendirmek istedim.AYRICA !!!! At yarışı çok lanet bir oyundur ben şimdi sana burda 2 3 tane 100 liralık ikili söylesem 4.gün sen yine benim söylediğim oyunu değil kendi istediğin oyunu oynayacaksın dürüst olmak her zaman en güzel ve doğru olan davranıştır.Paran var 500 liralık altılı yaz ikili oyna çifte oyna beni ilgilendirmez kimseyi ilgilendirmez ama tutamayınca en azından yarışlarda şike var demiyorum emeğe her zaman saygılı olmak zorundayız bizler insan olarak.Son olarakta ben senin yüzüne gülen yorumlar yazıp bir tane ikili tutamadığın zaman arkandan atıp tutmam ben bu değilim Sevgili Kahraman.Burada bulunma amacım ne para kazanmak ne kazandırmak değil asla da olamaz.Bir iki dost arkadaş edinebilirsek ne mutlu bize.Emin ol beni telefonla arayıp oyun isteyen 150 kişi var hergün ama kimse söylediğim ikili tutmadı diye ne aramamazlık yaptı ne de laf söyledi.Sen bildiğin yolda devam et ben de bildiğim yolda nasılsa hiçbir şey değişmeyecek.Ben kendimi her zaman kurtarırım geçen hafta 4000 lira para aldım ben ikililerden şov mu yaptım insan gibi anlattık yorumladık oynayan olduysa ne ala 128 lira ikiliyi yakaldık marifet mi saydık.Hiç unutmam MAVİ VALS _ ŞELALEM İKİLİSİNİ yakalamıştım İstanbulda .1386 lira verdi ikili o gün ikiliyi söylediğim ve yakalattığım arkadaşım ertesi gün yanıma geldi ve bütün gün sadece kendi bildiği oyunları oynadı hatta 4. ayakta tuttuğum atı söylediğimde o at gelmez dedi bu pistte o kadar yani 😀 Sevgi ve Saygılar ,,İnsanları İnsanca Sevmeye devam..

 73. mustafa

  motivasyon açısından oda güzel önemli tutturmayı başarabilmek inşallah arkası daha büyük gelir yarına senden beklentileri artırdın bak şimdi sorumluluk kolay değil biraz dinlen sonra derse devam şaka şaka.senin adına sevindim kardeşim tekrar tebrikler

 74. can

  tabelayı da düşündüm aslında da 4. atı bulamadım..börükanmış..5 at kombine yapıncada 12tl oluyor

 75. can

  gelmiş şimdi bakabildim.. 8i söyledim arkasını bulmak zordu 4 den de bahsetmiştim ilk yorumda normali 25 vermiş düz oynadım keşke sıralı oynasaymışım 74vermiş 🙂

 76. mustafa

  bak bu 4 de fena değil çalışmalarıda güzel hamdi bey gibi virgüllü yapayım en iyisi

 77. can

  ben 8/1-4-7 oynamıştım.. 8e bağlı gelirse bişeyler verir.. şans

 78. mustafa

  bu çak to çaka kafam çok takıldı gerçi sahibi bugün kavaklıyla yarış kazandı ama yinede 2-6 ikili alcam bakalım

 79. mustafa

  son 300 den sonra 9 un jokeyine bak ya kalktı ayağa yarışı bıraktı tuhaf valla

 80. mustafa

  5-9 ikili
  5-6 çifte aldım bakalım nasıl bitecek heycan yaparım bari

 81. mustafa

  erhan yavuzun tek yarışı varmış nasıl atladık yine

 82. can

  1-3 birbirini gebertti.. 10da yol bulamadı sonuç olarak havamızı aldık 🙂 bulan arkadaşlar vardır belki

 83. can

  10 numaranın ganyanı 4 lira civarı verecek heralde

 84. can

  1-3 gruptan ayrılabilirde yarış da karışabilir.. 10 numaradan bişeyler bekliyorum 1. olur mu olamaz mı bilmem.. 8 numara 4 numara ıslak kumda daha iyi koşan 2 numara da girebilir bende merak ediyorum ne olacak

 85. mustafa

  bende çalışmaları istikrarlı olan 3-8 e normal ikili almayı düşünüyorum ne dersin can kardeş iyi para verir gibi macera olsun diye

 86. can

  10 numaranın ganyanı 3.30 çıkıyo 🙂 millet bu işi gazetelerden iyi biliyor

 87. can

  6. koşuya tek misli yatırdım 2.4tl zevkine birazda yani kimse sanmıyorum yüklü girmez de bana bakıp girmesin diye söylüyorum.. orda süpriz yapmaya müsait atlarda var.. bol şanslar

 88. can

  6. koşuya 10-3-1-7 kombine 3lü bahis oynadım.. alya 1. olursa biraz bişeyler verir.. o kadar emek verdim diye oynayim bari dedim.. 5.koşuda allalemi pek tutmuyordum nemli kum yaramış, 1 numaranın da 4 boy start da kalması etkili oldu tabi

 89. mustafa

  allalem çoğu yorumcularda 4-5 atta yok ama muhtemelde 2.at çıkıyor bu nasıl iş anlamadım gitti bu atı 2.çıkaranlar hipodromdamı yatıp kalkıyor ne dersiniz

 90. mustafa

  akın sözen 1.ayakta 2 yi yarışa adapte edemediği gibi aynı hatayı salkımkızla yapmazsa aenasında geleceğini varsayarsak bu altılı simitçi altılısı olur gibi görünüyor

 91. mustafa

  bugün bursayı çok küçük oynuyacam

  1.ayak 2-3-4-7-9-10
  2.ayak 3 can kardeş çim 3.7 imiş ondan tek normal sayılır
  3.ayak 2 salkımkız ahmet çelikle güven verici
  4.ayak 1 aeneas eyüp beyin gözbebeklerinden ilgi çok
  5.ayak 5-4
  6.ayak 1-2-3-4-6 çak to çak maidende çok bekledi ocak 2013 de 1.gelebildi sahibi kavaklınında sahibi zaten 2 atı koşuyor maidenden sonra 5 yarış 2 tabela birde kv 5.lik şuanki çalışmalara göre burdakilerden daha iyi çalışmalarını yarışa yansıtabilirse tatlı bir süprize imza atabilir.

 92. can

  tek sorarsan en iyi tercih tolikopa.. yazdığım diğer atlarıda şanslı görüyorum tabi 6. koşuda 10 numara ALYAdan iyi bir yarış bekliyorum süpriz gibi duruyor bültende… son ayakta 8 numara ERALPin son koşusu güzel, bu at orjinden kuma daha yakın ama ağır çim de de benzer bir yarış çıkarabilir.. 1 numarada iyi.. 4 numara emres star çim de de iyi koşar orjini öyle.. kkısacası yarışlar bana fazla karışık geldi

 93. admin Gönderi yazarı

  bugun başka oynayan olmadı sanırım

 94. can

  4. koşu 4 DEĞİL 3ARKADAŞLAR TOLİKPA, YANLIŞ YAZMIŞIM

 95. can

  bugün yarışlar fazla karışık bursanın zaten sağısolu belli olmaz birde yağmur yağınca iyice karıştı..
  tuttuğum atları yazıp 7li plase yapmayı denedim limitimi çok aştı.. BEN ALTILI DA YEDİLİ DE OYNAYAMACAM üstüne basarak belirtiyorum yani güvemediğimi bilin arkadaşlar

  2.koşu 2
  3.koşu 2-10-6-4-7
  4.koşu (4)-10-5-1
  5.koşu 1-2-9-8
  6.koşu 3-10-1
  7.koşu 5-3-8 yeteri kadar incelemedim
  8.koşu (8-1)-4-7-3-6-5-9-10

 96. admin Gönderi yazarı

  1 de ekürisi varya onun için yazdım

 97. mustafa

  4.ayak 1 in geçileçeğini sanmıyorum
  5.ayak 5-3-4 arası gibi
  6.ayak 3-4-6-1-2

 98. mustafa

  ahmet bey burdaki yazılarınız ve verdiğiniz linkteki sayfanızdanda incelediğim kadarıyla sizde bu camiada emek sarfederek faydalı olmaya çalışanlardansınız bunda şüphem yok dünkü yarışlara gelince bi önceki gün sonuşlardan dolayı motive olamadım komik gelecek ama oynasaydım 6 yı tek atardım zaten nedenine gelince yarış camiasında sözü geçen bir at sahibinin atının yarış hayatını at sahipleri kendileri geri çekmedikleri sürece koşarkaen sonlandırırlarmı acaba nerde yarışın favorileri en geride takip kaankeremin son 50-100 güya tempo düşer birileride sprintini geç atar 10 lira ganyanlı gelecek atta bir bakmışsın 5 lirayla geliverir aslına bakarsanız yarışseverde farkındada bunun diğer ayaklarda elden bişey gelmiyor bu camia neler gördü neler jokey askere gidecek ver yarış askerden geldi ver yarış evlendi ver yarış çocuğu oldu ver yarış doğum günü ver yarış o oldu ver bu oldu ver verde ver.o yüzden ne yazıkki bu tür sonuçlar çıkıyor.at fvori son düzlük sprinte kalkıcak yürüyüp gelecek jokey enseye basıyor neymiş atta sorun tespit etmiş üzmemiş istanbul sizinde yattığınızı söylediğiniz ayak foto finiş açıklandı spiker bile hayretle karşıladı hemen toparladı o muydu yarışın hakkı eskiden hatırlarmısınız bir fuat çakar klasiği vardı fuat kaçak atlara çok iyi biner getirir diye gerçektende öylemiydi acaba tay bültenlerde tabiri caizse eşek türünden ganyan sonlarda yarış başlar fuat kafayı alır yürür gider güya rakiplaride nasılsa kesilecek diye diğer rakiplarini kollar fuatı kaale alan olmaz yarışseverede bi şekilde bu düşünce aşılanır sonra fazla avans hatası taktiğiyle geçiştirilir fuatta nasıl kazandım diye şaşırır kalır yarışsever bunlarıda çözdü çözmesinede hangi biriyle uğraşsın hergün yeni bişeyler üretiyorlar bunlar birebir gördüklerim şeyler değil ama bu camiaya yıllarını vermiş büyüklerimizden duyulup aktarılanlar karşı çıkanlarda olucaktır ama hiçmi doğruluk payı yoktur.bu yazdıklarım kahraman beyin adına cevaplamak(ki haddim değil)değil fakat bazen hepimizin canını çok yakıyorlar o zaman oynama denebilir ama benim bu oyunu oynama isteğim birilerine bişeyler çevirme hakkınıda vermez saygılar

 99. admin Gönderi yazarı

  son 3 ayak için tavsiyeler nedir ?

 100. admin Gönderi yazarı

  1.1/7
  2.1/2
  3.1/3
  4.1/7
  5.2/5/6
  6.1/2/4/7/8/9/11

 101. can

  altılınızda kötü gitmiş yazık olmuş üzüldüm..

 102. can

  ahmet kardeş ben BACHELOR SON için tek olur diye bişey dediğimi hatırlamıyorum yalnızca çok tuttuğumu belirttim.. kahramanbey hamdi bey e fazla yüklenmiş, kimse kimseye sen bu oyunu bilmiyorsun tarzı da konuşmamalı bence, hamdi bey in yorumlarını bende beğeniyorum tutar tutmaz o ayrı ama yarışın nasıl koşulacağını okumaya çalışması bile fark yaratıyor.. yani burda yarışları yorumlama amacımız afedersiniz sidik yarıştırmak olmamalı birbirimize yardımcı olabiliriz her detayı görmemiz mümkün değil göremediğimiz şeyleri birbirimizle paylaşırsak faydalı olacağını biliyorum
  farklı bakış açıları önemli.. yani boş yere birbirimizi kırmayalım

 103. Ahmet ŞEN

  Kahraman bey, yorum tarzınız çok yanlış. Hambi beyi tanımam etmem buradaki yorumlarına istinaden kafamda güzel bir yer tutmuş, yaşıt olarak büyüğüm abimdir. At yarışlarını benden daha iyi bildiği konusu da kesin. Ama sizin düşünce yapınızda şuanda KG takısı görüyorum. Bachelor Son için can kardeşi tebrik ediyorum. Fakat yarışı izleyince tek olacak bir at değilmiş, Adana kaba kumunda show yapan DISTANT RISING sentetikte de yürüdü ve baş farkıyla kaybetti. İlk ayakta kazanan ANADOLUKAYA’nın ilk 2 içinde yer almaması durumunda yarış hayatı bitiyordu, hayatı boyunca liderliği almayan ANADOLUKAYA ölü tempoda KAANKEREM’in arkasına yaslandı ve arka grup yarışa gitmedi. 2.ayak için olası yağmur durumunda GOLDEN NIGHT favorim olur diye yorum yapmıştım, maalesef 4 boy geç çıkıp burun farkıyla kaybetti, ganyanı 11.70 idi ve dayımınoğluyla yaptığımız 40tl’lik ortak altılı 5’te kaldı…

 104. can

  iyi bulmuşsun bende 5i ekledim.. 5in gücü gene yetmeyebilirde pozitif etkileneceği belli.. ağır pist serkancan a pek yaramadı gibi tolikopaya pek etkilemiyor 10 numara zeytindalı da etkili koşabilir diye düşünüyorum

 105. mustafa

  slm can kardeş tjk ana sitede çim çok yumuşak kum normal görünüyor ama çim ağırlaşırsa 4.koşuda koşu cinsine göre böyle bir havanın orjin olarakta işine geleceğini düşündüğüm çok süpriz konumdaki 5 in şansı bi hayli artar yağmur deyince baktım yoksa 3 hertürlü tekimdi

 106. can

  selamlar.. bursa zaten zordu birde yağmur yağmış 🙂

 107. kahraman

  pardon: yarış öncesi diye yazmışım-altılı ganyan öncesi tahminin varsa demek istedim yanlış yazmışım.

 108. kahraman

  lütfen yanlış anlama ama önermiyeceğim kelimesini yazmasaydında,sadece,,,son ayakta 9 u tutuyorum yazısını okusaydım-basardım 9 numaraya..bacheler son gibi heleki tutuyorum diye yazsaydın 50 tl en azından basardım.
  can bey ben aslında bahis oynamıyorum genelde çünkü tehlikeli buluyorum kendim için çok paraya az kazanç çok risk.ancak altılım için özelllikle atlarını istisnasız kesin yazıcam.o yüzden tahminlerin eğer yarış öncesi olursa çok memnun olurum.
  başarılar ve bol şanslar number(1)can 🙂 …

 109. kahraman

  17 atda güldereni tek verdiğinin farkındasın dimi
  🙂

  maşallah.

 110. kahraman

  can bey yarış bittti dondum kaldım resmen.bravo valla.ama ben hata yaptım hem senden öneri istedim hemde naptım bakarmısın son ayak diye ganyanı yüksek diye güvenemedim 9 numaraya,gittim 8 arkası 9-7 aldım …
  ah keşke sana oynasaydım 9 a ganyan bassaydım.valla pes dedim-11 lira ganyanlı at bu ya.hatta altılımda o at 6 atda yok tek olsaydı kesin içerdeydi-neyse artık.kısmet.
  mesajımı demin atmıştım ama pc dondu okuyorsan yinede paylaşımın için teşekkür ederim.süpersin-süper.ne diyim ki ya başka bu atı nasıl tek verebildin.imrendim seni takip edicem artık bunu bil 🙂
  BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUM

 111. can

  9 geldi iyi mi :).. at 2012 de 2 yarış 2013 de 2 yarış koşmuş hazırlık galoplarıda kötü ama 2011 de bu grubun üstündeki atlarla çekişmiş babatorik,uçanok,kantarcı vs.. en azından bir yarış daha görse iyi olur diye düşünürken bugün geldi galopları biraz düzgün olsaydı ufak oyun için önerirdim

 112. can

  son koşuya bişey önermeyecem çok istikrarsız atlar koşuyo ama 9 numarayı takip etmenizi öneririm bu grubun çok üstünde

 113. can

  kazanmanıza vesile olduğuma sevindim kahraman bey 🙂

 114. kahraman

  benim MAXİMUS DREAM için söylediklerime muhalefet ederek yarış bittikten sonra yok şöle yok böle diye yorumlamak -konuşmak kolay -hani pazar günü engin bilgilerinizin ışığında 30 yıllık tecrübelerinize bi ek olarak bende yarış bittikten sonra şöle bi yorum yapmak istiyorum ,
  ÇAYKAŞI bence PRENS HAZAR a 5 boy fark atabilir.çok kalite bi safkan.hazırlıkları çok iyi tekte atılabilinir.
  -bültenler süpriz diyebilir sakın bunlara kanmayın benim ilk düşündüğüm at budur -bende bu at için raporumda final road ile koşarsa çaykaşını tek at 5 boy farkatar yazmıştım.demekki at yarışının kitabı yokmuş.o yüzden eleştirilerinizi kişisel hale getirmeyin.
  o gün öle provak ve bilmemekle itham ediceğine keşke benim için daha olumlu yorum yazsaydın.bu mesajı yazmamın sebebi ay yarışının kitabıda yok alimide.herkes bişiler bilir.doğrudur.hepsini harmanlamak lazım ben bilirimcilikle olmuyor.bak olmadı işte.keşke tutturabilsen.her gün 100 tl kazandıran bahislerinden bahsediyon ama nerde bunlar?o bahisleri yazmadığın sürecede burda o yanlış bu yanlış ben bunu bilirim sen rapor yazamazsın felan demek doğru değil.iddaalı konuştuğun kadar biliyorsan.HODRİ MEYDAN:bunu eğer bir hafta 7 gün boyunca eğer bunun 5 gününde bahis tutturursan.herşeyine rağmen senden burda özrümü diliycem vede dahada yazmıycam.eğer bilemezsen devam et sorun yok 🙂

 115. kahraman

  tek kolon ikili bahiste yazacağım iki atında birinci yadan 2. olmasımı gerekiyor.ben ikisinden biri ilk ikiye girmesi yeter sanıyordum.1 yi buldum ama kaybettiye geçmiş.o zaman ikili bahisten bu oyunun farkı ne bilen varsa yazarmı?

 116. kahraman

  keşke 20 değilde bi 200 tl bassaymışım diyesim geldi yarıştan sonra.dünden beri ısrarla söledinya ondan ona ganyan basmıştım böle teklerin olursa paylaşmanı isterim …
  😀 moral oldu ya.bugünkü oyunlarım karda gerisi boş adanayada çıktı öle ufak bişi oynıyım ama ne tavsiye edersin?.

 117. kahraman

  🙂 can merhaba,
  dünden beri söyleyip durdun BACHELOR SON -BACHELOR SON…
  sen bu işten anlıyosun..
  benden sana 10 numara BRAVOO…
  altılı haricinde tek bahisim oydu.tebrik ederim sayende küçük bi ganyan yakaladım.keşke altılımada tek atsaymısım..
  teşekkür ediyorum başarılarr…

 118. can

  BACHELOR SON için tbrk yok mu :).. iyi yer tutamamasına rağmen arkalardan gelip kazandı

 119. can

  adana 1. koşu 1-2-3 üçlü kombine sağlam gibi duruyor.. 60kuruşdan fazla verir heralde 🙂

 120. hamdi

  saha 3.7 olmuş ilk 1000_0.59 son 600 40 😀 şaka gibi padok taktiği bu kadar kötü verilebilirdi çok kolay kazanacaği bir yarışmış FINAL ROAD ın yazık oldu ne diyelim sağlık olsun .

 121. can

  adanada 1. ayakta 5-7 tutuyorum.. bu kadar yorum yeter bol şanslar 🙂

 122. can

  eğer hazırlanmışsa bana göre kazanma şansı epey var bu arada adana da da hava kapalıymış yağmur yok görünüyor eğer yağarsa nemli piste bu mesefalerde son 3ayda 2 birinciliği
  4numara SIRKALEnin de şansının artıcağı aşikar

 123. can

  23/02/2013 Ada MAIDEN/D 32 43 1900K-Ne 58 U.TEMUR 10/3 2,23,62
  (2,23,20 (SIRKALE58)1.5B(ÇETİNBEY58)1B(KRİZ58)YR(ANTALYAKAYA58)

  adana 2. ayakta 9numara KRİZ bu yarışıyla dikkatimi çekti.. ilk uzun mesafe yarışıymış ve onuda 5 ay aradan sonra koşmuş işin garip yanıda 3 aydan beri galop yapmamış acaba acaba hipodrom harici başka biryerde bu yarışa hazırlandı mı yoksa sadece yarış görsün nefes açsın diye mi koşturuluyo ?

 124. hamdi

  kararsız kaldıysan en doğrusu oynamamak nasılsa yarış çok akşam da adana var.bırak para cebinde kalsın.

 125. can

  6. koşuya 2/8-9 ikilimi oynasam 2-8-9 sıralı üçlümü oynasam karar veremedim.. çim piste nisbeten performansı düşen atlar mantıken ıslak kumda normal kuma göre daha iyi koşmalı ağır pisti sevdiğinden ama yeteri kadar yağmazsa kum hafif nemli kalırsa bu seferde ters tepebilir..

 126. hamdi

  sen nerde oturuyorsun can . bende osmaniye de kaldım 1 yıl kadar .

 127. can

  yaşadığım yerle veliefendi arası 20km burda hava kapalı yarışlar koşarken daha da yağmur yağacak gibi bilginize..

  mustafa bey dün geceden beri 6. koşuda BACHELOR SON diyorum başka bişey demiyorum 🙂

 128. can

  selamlar.. istanbul da yağmur yağdı dikkat.. bugün altılıyı bulanlar normal güne göre daha şanslı olacak benim gözümde ağır çimde kim iyi koşuyor diye araştırma yapmak lazım

 129. mustafa

  tüm dostlara selamlar iyi pazarlar dün akaşam izmirde kupon 3te kalmış yarışiları incelediğimde yattığım 3 ayakta foto bitmiş 2.olmuşlar işte şans dedikleri bu olsa gerek ankara ise kurgu hatamdan 4 te kaldı dolasıyla birazda heves kayboldu bugun istanbula baktığımda kolay gibi gözüken ama karmaşık bir program var üstüne birde altılı dahili 3 tane apranti yarışı ne olduda bugüne sığdırdılar hepsini düşündürücü o yüzden oynamaktada kararsızım belki hamdi beyin ikili önerilerini oynarım ama 4.ayak için görüşüm 6-3 önplanda olmakla 8-9 olur gibi bakalım nasıl bitecek

 130. hamdi

  Dün mesela bültenler tarafından süpriz at olarak ilan edilen halbuki son 8 yarışındaki istikrarı ile bence yarışın 3 favorisinden biri olmayı hakeden MAXİMUS DREAM iyi bir örnek olabilir.Altılı oynamadan önce mutlaka atların yarış hayatları boyunca arka arkaya iyi yarış yapıp yapmadıklarını kontrol edin derim.Özellikle 6 yaşına gelmiş safkanlar iyi bir yarışın ardından aynı performansı göstermekte zorlanırlar tabii istisnaları dışarıda bırakmak gerekir.

 131. hamdi

  Genelde gösterişli gibi kazanılan yarışların arkasından kötü koşulabilen yarışlar olabilir bunun sebebi ise aslında rahat kazanmış gibi gözükmesine karşın atın yarışa aşırı konsantre olmasından kaynaklanıyor.FINAL ROAD kronik problemleri olan bir safkan o yüzden ben mesela FINAL ROAD dan sürekli bir istikrar beklemem ama formu bu aralar iyi ve grupta bu kadar uygun olunca oynamak gerekir diye düşünüyorum.Ama yine padokta genel durumuna bir bakacağım altılı oynamadığım için ikililerimi oynamadan mutlaka atları padokta izmirdeysem de son kenterde gözlemler öyle oynarım.

 132. Ahmet ŞEN

  PENNYS SONG da ilk 2 gitmeyi hedefleyecektir. BOZKURTER de en kötü 3 4 gitmeyi hedefleyecek. Koşunun yamak koşusu olması dolayısıyla tempoların normalin biraz üstüne çıkması durumunda çok farklı bir at düzlükte sivrilebiliyor. FINAL ROAD’ın gösterişli kazandığı yarış sonrası büyük favori çıkıp da hiç yürümediği yarış hakkında yorumun nedir abim?

 133. can

  görüşünü paylaştığın için sağolasın.. farklı bir perspektif den bakıyorsun yarışlara

 134. hamdi

  Ayrıca FINAL ROAD ayakları çok seri bir safkan yani padok taktiği ve binici insiyatifi farklı yönde olmazsa startla birlikte hemen yerini alıp SURLARIN GÜZELİNİ arkasına yatacaktır diye düşünüyorum.Çünkü o yarışta öne gidecek ayağına seri başka safkan yok.İrlanda Kartalı öne gidermi dersen gider ancak düzlüğe kadar teşviklerle gider ve düzlükte kaybolup gider diye düşünüyorum.

 135. hamdi

  Bachelor Son kazanma şansı olan bir at ancak ben bu tayı biraz daha geride tutuyorum sebebi ise çok kısa aksiyonlu bir tay ayaklarını çabuk ancak kısa atıyor bu lutta dezavantaj olur safkanlar için YARAMAZÇOCUK RÜZGAR ETO gibi öne gitmeyi seven kaliteli taylar var önde sert tempo olmaz diye düşündüğümden 3. sıraya aldım ben bu tay ı tek yazarmısın dersen tek yazmam ama kuponumda olacak.

 136. Ahmet ŞEN

  Bol şanslar abim yazdığın gibi gelsin 🙂 FINAL ROAD’ın aprantisi Selçuk Akbulat nam-ı diğer Ortega biraz sıkıntı 🙂 Final Road kulvarı 11 olması yarışta 4 5 pozisyonunda gidecek ve virajda dışta kalacağını düşünüyorum. Sebebini ise PHOBAETICUS CHANI ile yarışını izleyince anlayacağını tahmin ediyorum abim 🙂 Benim o yarış ile ilgili tahminim ön grupta yer almayı seven atların bolluğunda temponun yüksek olacağı ve 2 yarış gören uzun sprinte sahip GOLDEN WEAPON’un kazanacağı yönünde. Hem tempo hem bekleme yarışı yapan IRLANDA KARTALI bugun için bekleme tercihlerse ikili bahis için olabilir. Olası yağmur ile pistin yumuşaması durumunda Sefer Demir ile çim pist 3.8 iken kazanmış sprinter kısrak GOLDEN NIGHT etkili olabilir…

 137. can

  hamdi bey 6. koşuda 2 numara BACHELOR SON ın şansını nasıl değerlendiriyorsu merak ettim

 138. hamdi

  Canary içinde şunu söyleyebilirim ki yarış içerisinden kafasını çok kasıp kantarmalarla çok uğraşan bir tay sertlik yapmasının sebebinin ufak tefek problemleri olduğundan dolayı kaynaklandığını düşünüyorum.Ama bir yerde mutlaka çıkışa geçecektir ben o yarışın bu yarış olabileceğini düşünüyorum ki bundan daha uygun bir grup olmayacaktır.Aslında ben bu yarışın ikililerinin çok iyi oranlar vereceğini düşünmüyorum , yarış çok belki de oynamam ama yarış saatini bekleyip muhtemeleri göreceğim ,Geçen pazar ikililerden iyi para aldım hafta içi de çalıştım oyun oynayamadım ya sanırım kaşıntım var 😀

 139. hamdi

  FESTİNE LENTE nin o yarıştaki gerilemesinin sebebi temponun yavaş olması ve aslında ön tarafa yakın gitmesi gereken tay ın sadece tecrübe eksikliği olmasından dolayı etkisiz kaldığını düşünüyorum.İlerleyen yarışlarında zannediyorum ki ilgilileri belki startla birlikte temponun içine bile sokarak koşturmayı deneyecekler ki uzun fuleli bir tay olması çok büyük avantaj olacaktır.

 140. Ahmet ŞEN

  Hamdi abim PRENS HAZAR tercihine katılıyorum. Çünkü o koşudaki safkanlar içinde GAZİ son tasidi yatırılan tek tay. Molu Beyi’nin bu sefer düşük tempo vereceğini ve rahatısz edilmeyeceğini düşündüğümden ikili bahis için benim düşündüğüm ilk isim. FESTINA LENTE gerek startta kalmassı gerek LEE VALLEY’in kazandığı yavaş tempolardaki yarışta son300’de liderken bir anda gerilemesiyle bende eksi ot almıştı. CANARY için pedigrisiyle ilgili uzun çim yarışlarında başarılı olacak diye bir makale okumuştum. Fakat ilk 1900 Çim yarışında YESSS’in tavşanlık yaptığı koşu aslında 2.likte SELİMOL’un tempo verdiği rölanti bir yarış olduğu için etkili olamadı. 2.uzun çim yarışında ise önlere erken gelmesine rağmen düzlüğe ilk2 çıkan safkanların 2li bitmesine rağmen hiç arttıramamasını olumsuz gördüm.

 141. hamdi

  Normalde oynamadığımı söylesemde sırf pazar eğlencesi olsun diye de bir altılı yazdım onuda paylaşmak istiyorum .
  1.AYAK : 1_2_7_8
  2.AYAK : 2
  3.AYAK : HEPSİ
  4.AYAK : 2_5_9
  5.AYAK : 2
  6.AYAK : 4_11_12

 142. hamdi

  Bir diğer bahisim ise 7.Koşuya olacak.Son dönem formunu yükselterek gelen PRENS HAZAR takvim şansını en iyi değerlendireceği bir yarış bulduki Gazi yaklaşırken formunu yükselten bir çok rakibi para kazanarak bu 3 ŞARTLI yarışı tercih etmediler.Bu koşuda PRENS HAZAR la sıralı mı yoksa normal ikilimi oynarım bilmiyorum ancak 100 lira bile kar yaptırsa riske girmez normal ikili oynarım.Kim oynanır sorusunun cevabı ise sahaya biraz geç çıkartılan ve uzun mesafe yarışlarına yazılarak tecrübe yaptırılmak istenen FESTİNE LENTE açıkçası gözüme hoş gelen elgali ve yarış yapmayı seven karakteri ile ilk düşündüğüm tay olacak ki mesafe uzadıkça gitmek isteyen bir tay.Yine raporlarımda yer alan ve bir yerde mutlaka çıkışa geçeceğini düşündüğüm CANARY startla birlikte yarış yavaş gideceğinden biraz önlerde kalıp uzun sprint atabilecek bir tay olmasından dolayı ikilime alacağım bir diğer isim olacaktır.BAHİSİM 2 / 3_5

 143. hamdi

  İstanbul 4.Koşu : Bu yarışı kafamda iki şekilde koşturmayı denedim.Surların Güzeli kayıtsız şartsız startla birlikte numarayı alıp gideceği için muhtemelen FINAL ROAD hemen arkasına yatıp düzlüğe kadar rakibinin tavşanlığında gelecektir.Önde Surların Sultanının tempoları ne olursa olsun ben 11 Nolu TURKISH TRESEAURE nın varlığından en azından yarışta en ciddi rakip olarak göreceklerdir nasılsa rakibinin önünde virajı dönmesi garanti olacağından FINAL ROAD ın çok fazla tempo yükseltmeden başladığı yerde düzlüğe çıkmasını bekliyorum ki 400 metre de bu safkana yetecek bir mesafe olacaktır.Açıkçası formu iyiyken böyle de bir grup yakalamışken kazanmasını bekliyorum.Ne oynayabiliriz sorusuna cevabım alttaki yarış arap yarışı olduğundan ben çifteden kaçıp mecbur olmasamda bu yarışa Sıralı ikili deneyeceğim.11 No lu TURKISH TREASURE çok uzun sprint yapmayı sevmeyen bir safkan ve mesafe 1600 olunca ikili için bir başka safkan denenebilir mi diye araştırdım açıkçası genel olarak form durumlarına ve bu yarışlara gelişlere bakınca eğer olurda tempo yavaş kalır ve TURKISH TREASURE uzun sprint yapmaya mecbur kalırsa 8 No lu GOLDEN NIHGT ın önde kalarak düzlükte iyi bir yerlere geleceğini düşünüyorum.Amaç para almak olduğuna göre bu yarıştaki bahisim 2_11 SIRALI İKİLİ 2_8 NORMAL İKİLİ olacaktır.

 144. can

  sevgili Ahmet 1400 kumda kazandığı yarışı izledim sadece o da bana yetti :)ön grupta gitmesine rağmen son 200de çok güçlü sprint attı 100 metre daha olsa gidecek gibi geldi bana. 1200kumda 1.11lere imiş bu at uçuyo yani :)tabi rakipleri de çok güçlü YARAMAZ ÇOCUK, RÜZGAR ETO var DON DESTELLO da etkili koşabilir ama ben gene de BACHELOR SON u tek atarım 🙂 yatırırsa böyle at yatırsın

 145. Ahmet ŞEN

  Hava yağacak gibi, Meteoroloji de öyle diyor. Altılıda 5 çim yarışı var. Pist yumuşarsa tüm bültenlerin altılı şablonları, kolpa yorumcuları, puanlamaları tepetakla olur.

 146. Ahmet ŞEN

  Sevgili Can, yarın dediğin koşu bana göre altılının en zor ayağı. BACHELOR SON stil gereği ön grupta giden bir safkandır. Diğer atlara baktığımızda RED EYE hariç tüm atlar onun stiline benzer. Bu yüzden benim yarın için çözemediğim tek koşu şuanda orası 🙂

 147. can

  yarın istanbul da 6. koşuda 2 numara BACHELOR SON zor geçilir.. ikili için arkasına sırasıyla 9-8-5 i öneririm.. 2 numaranın ganyanın da da iyi vereceğini tahmin ediyorum

 148. mustafa

  sadece tabelada 12 yi ekledim yatırdım hayırlısı

 149. mustafa

  yok 4 aldı aynı kuponu 5 li yapıp çıkıcam hepinize bol şanslar

 150. kahraman

  ama 8 den ganyanı geri çekmişler sanırım gelmiycek 🙁

 151. kahraman

  1-4-5-7-8
  2-7
  1
  3
  3-9-11
  1-2-4-5

  seyir olsun diye bu 6 lıyı yaptım.önümüzdeki haftaya kadar geniş kupon yasak bana 🙂
  bol şanslar

 152. can

  4. koşuda 1 arkası 2-4 sıralı ikili deneyecem

 153. mustafa

  izmir az çalışıp yüzeysel olarak bakarak yaptığım kuponumu bu şekilde yatıracam bide böyle deneyelim

  1.ayak 6-8 altının çalışmaları tatlı tutulmuş
  2.ayak 3
  3.ayak 1-2-3-4-5-7 umarım pencereden kuş uçmaz
  4.ayak 2-3-4-5
  5.ayak 3-4-9
  6.ayak 8

  gelirsede sermaye türü bi ikramiye alırız hadi hayırlısı

 154. hamdi

  esas hedef yarışlarım yarın ,Pazar günü iki tane bir ihtimal 3 yarışa bahislerim olacak paylaşırım sizlerle de

 155. hamdi

  hayır ya bende son anda farkettim ikilinin para vermediğini zaten oyun olsun izleyeyim diye oynamıştım iptal ettirdim 🙂

 156. can

  inş yüklü girmediniz.. 6 numaraya ağrızalanmış ondan bir anda geriledi düştü şansa bak

 157. mustafa

  kahraman bey ganyan alacağınızı belirtseydiniz 3 ağırlıktaydı direk 3 e yönlendirirdim çünkü kuponumdada 3-9 geçmiştim 5.ayaktan sonra 3 çok öne çıkmıştı neyse yinede moral bulmanıza sevindim

 158. hamdi

  hoşbuldum mustafa teşekkür ederim. sende hoşgeldin.

 159. can

  bol şanslar hamdi bey.. siz söyleyince yarışa baktım şimdi 1000 de 1,08,29u nemli pistin etkisiyle yapmadılarsa dediğiniz gibi uzak ara kazanırlar

 160. mustafa

  kahraman bey dediğim gibi adını ne koyarsan koy yapacak birşey yok.öenemli olan o gün o kurguyu hissedebilmek benim çalışmalarım böyle vede istikrarlı tutarlılık payıda mevcut neticede astroloji var mı var insanların uğurlu addettikleri sayıları var mı var numeroloji diye bir sistem var mı oda var daha ne olsun geriye inceleyip harmanlamak kalıyor oda beceri istiyor işte oda bende yok demekki öyle görünüyor

 161. kahraman

  bugün 8 liralık altılı yaptım.(yattı)
  sonra ikili yaptım.. 🙂 (yattı)
  en son ayağada siz söledikten sonra 3 ve 9a ganyan bastım
  sizinki totem değildi.sayenizde 3-6-9yaznınıza istinaden azda olsa bi bahis oynadım-3ve 9 a ganyan aldım 20tl günü kurtarmadı ama biraz moral buldum.
  teşekkür ederim

 162. hamdi

  arkadaşlar pc başındayım izmir yarışları süresince .. işten henüz geldim ve yorgunum oyunlarımı telefonla ganyan bayiine yazdıracağım . İzmir 1. koşuya 1/6 MECBUREN SIRALI İKİLİ oynadım. bozulması zor gibi gözüküyor.

 163. kahraman

  herşey ortada mustafa abi.
  herşey ortada iyi kötü at jokeymi bunlar bilmem ama bugün 3 ün katlarını yazanlar kazandı.

 164. can

  izmire de 4 ganyan oynamıştım onu paylaşıp çıkıcam arkadaşlar

  1.ayak 1
  2.ayak 2-4-5
  3.ayak 2-3-4-5-9-12-14
  4.ayak 3-4-8-10-13

  3lü ganyan para vermediği için 4 ganyan oynayıp 1 ayakta risk aldım.. bol şanslar

 165. mustafa

  evet işte böyle ne yazıkki 2 tane 9 a takla olduk komplo teorilerim ilginç yada boş işler gibi olsada sonuşlar ortada herzamanmı tutar elbetteki tutmaz ama tuttuğundada kaçan balık büyük oluyor neyse izmire zaman kalmadı öylesine detaya girmeden bir bakayım bakalım

 166. can

  gene favori attan yattık 🙂 2.4tl lik oyundu gerçi ama benim atla 100 lira civarı verirdi heralde

 167. kahraman

  bugün 3 ün katlarıyla gidiyor yarış-kesinlikle mustafa bey böle bi durum sözkonusu size katılıyorum.

 168. can

  rafetin kilodan fazla etkilemezse sonlarda güçlü geleceğini tahmin ediyorum son ayakta 2-3-7-9-11 de şanslı ama bende sadece 4 var 🙂 süprizi 5.koşu yerine burda arasaymışım güzel oyun olacakmış

 169. can

  6lı ganyan son ayak favori de gelse iyi para verir artık

 170. can

  teorilerinize son ayağa 4ü sıkıştırın da 4 lü ganyanım tutsun 🙂

 171. mustafa

  yine bir teorimi paylaşayım son izmir yarışını 6-6-12-6-3-3 bitirerek 3 ve katlarıyla 12 ye bağlamışlardı
  bugün ankara 6-3-6-9-9-? muhtemelen 3-6-9-12 gibi görünüyor 6-12 çok süprizde 3-9 daha mantıklı gibi duruyor.ne teoriler üretiyorum ama kafayımı yedim ne bende anlamadım.

 172. can

  ikililere bakarak en az ganyanlıdan başlayarak sıralama yazdım kahramabey 1 tanesi hariç doğru galiba o da

 173. can

  evet bir şekilde bir üç kağıt dönüyo.. bazen 20 lira ganyalı at 15dk öncesinde 2lirayla favori çıkıyor bu da sizin dediğiniz yolla olabilir

 174. mustafa

  kahraman bey ganyan olayını sanırım gece yazmıştım okudunuzmu bilmiyorum ama dahada ötesi bu muhtemel olayı çok farklı bir sistemle işliyor olmalıki bazen yarış koşarken bile ekranda muhtemellerin değiştine şahit oluyorum hatta hatırlarsanız tjk yakın bir zamanda şöyle bir uygulama başlatmıştı ilk tay makineye girdikten sonra bahis oyununu makineler kabul etmiyordu ama nette eski sistem devam ediyordu sonra ne olduysa tjk eski sisteme döndü şimdi yarış başlayana kadar bahisler kabul ediliyor aslına bakarsanız muhtemeldeki oranların pek bianlamı yok gibi sadece altılıdan başka bahis yapanları ilgilendiriyor gibi görünüyor hatta tjk diğer bahis oranlarına talep fazla olsun diye 2 tl alt limiti bile kaldırdı gece yazdığım gibi adını ne koyarasanız koyun bu sistem işlemeye devam edecektir

 175. kahraman

  can bey,sıralanacak olan ganyanlardan bahsettiniz -tam anlıyamadım?konuyu açarmısınız

 176. kahraman

  can bey,size katılıyorum.bencede ganyanı iki yere birden basıyorlar.biri gelicek olan at-diğeri yanıltmak için kullandıkları.tam yarış başlarkene diğerini iptal ediyorlar.demekki yarışları önceden biliyor olmalılar.yoksa hep 1. olan atın ganyanı son 10saniyede düşmez.yada diğerleri çıkmazdı.

 177. can

  ganyanlara dikkat edin en sonda ganyanlar 2-1-4-8-6-10 diye sıralanacak

 178. can

  kahramanbey gerçek ganyanları okumanın en iyi yolu ikililer ve çifteler de favorilere bakmaktır.. özellikle yarışın koşmasına daha 10dk varsa o ganyanlar külliyen yalan

 179. mustafa

  ah sado ah deep queeni neden bariyere yapıştırıpta ürkütüyorsun orta kulvara alsan hem sprintini iyi atardı hemde ataklara direnir kazanırdı tamamen sadonun yarışı okuyamayıp taya ilk kez binmesinden dolayı tayı tanımamasından kaybettim

 180. kahraman

  8 numaralı pietranın ganyanı 2 liraydı.9 numarada 4 liraydı.yarışa 10saniye kala şöle oldu…
  8 numara 4 küsür -9 numarada 1lira oldu.demekki yarıştan önce belliymişki.son anda ganyanlar genelde hep birinci olacak ata göre yön alıyor.
  bu ayaktan fena gümledik sağlık olsun ne desem boş…
  offff of……..

 181. can

  üzüldüm mustafa bey.. ben de hiç heyecan yapmıyorum yürüyor diye muhtemelen son ayaktan yatarım.. şimdi 5. ayakta
  6 veya 7 bombayı patlatabilir onlardan biri gelirse sondan gidersem o zaman yazık olur

 182. mustafa

  buraya kadarmış ilk 3 ayak hatamdan dolayı heyacan bile yapamadım

 183. can

  burda da favori atım geldi boşuna süpriz aramışım

 184. kahraman

  🙂 inşallah olur abicim.inan 6lın tutsun çok isterim umarım ölede olur.

 185. can

  benim karaüzüm gelmiş.. yakupbey de iyi yerde bitirmiş o da çok kaliteli bir at

 186. mustafa

  bugün kaybedersem ara vercem gibi kendime öyle kızıyorumki gece yarışı nedenleriyle yorumluyorum 6-10-11 diyorum 6 yı kafa atı çıkarıyorum sistemimede uyuyor bide üstüne 2 batukanıda yazıyorum neymiş karataş varmış sisteme uymuyor işte kardeşim karataş ne yapsın atı sırtına alıp koşucak hali yok ya son 3 ayağı rahat seyretmek varken zora soktuk şimdi yarışa bak ya 6-10 bitiyor bide senmisin korkak oynayan der gibi 6-10 bitiyor gecenin yorgunluğumu nedir sağlıklı tercihler yapamadım ah kahraman bey ah benim yerimde siz olsaydınız şimdi öylede yatıyorum böylede yatıyorum deyip inandığınızı yapar son 3 ayakta h çekip üstüne bide kahve gelsin en yüksek ganyanlı atlar keyifle izlerdiniz bak yine tebessüm ettim bu kadar moral bozukluğunda hayali bile güzel ne diyelim diğerleri yazdığım gibi gelir inşallah

 187. can

  yarışı izleyemedim hala da yanlızefenin mesafesi değil diye yazmadım kahraman bey, 1400-1600metre olsa favoriydi şimdi kaçıncı oldu bilmiyorum

 188. kahraman

  est. abim benim.
  süper altılı kurgun olmuş inş. devamıda gelir.tahminlerin yorumların süper valla.haydi mustafa abi..DEVAMMM
  🙂

 189. mustafa

  kahraman bey yalnız efe ilgili sorunuzu can kardeşe sormuşsunuz emin olun şimdi farkına vardım can kardeşin adına cevaplamış gibi oldum hem can kardeşten hem sizden yanlışlıktan dolayı özür dilerim

 190. mustafa

  can kardeş gelde üzülme şimdi ilk ayaktaki cesaretimi 2.ayakta gösteremedim gece çalışırken ilk çıkardığım at 3 tü atilla özkanın sahip olduğu tek at ve y.bilik 2013 te ankarada hiç koşu kazanmamış bugün iki at biniyor biri bu biride kurtelin ekürisi fedailik yapacak yarışı alması zor ama ve bindiği atlarda orta derece süpriz konumda oluyorlar bugün atilla özkanda yücel bilikte bayram yaparlar koşu cinside süpriz kokuyor tek atayım dedim cesaret edipte atamadık birde üstüne 8 atla geçtik işte şimdi kaybettik altılıyı işte ufak bi detay neler kaybettiriyor insana neyse gerisi yazdığımız gibi gelsin ya aklım almıyor zaten ufak yapıyorum böyle bir detayıda alanen tespit etmişim kurteli,black modeli çok atta altılıma bile yazmıyorum yatarsa yatsın diyorumda 3 niye tek atmıyorum bırak yatarsa yatsın ah kafam ah bugünde kaçırdık altılıyı

 191. mustafa

  yalnızefe büyük ihtimal 1.at çıkar 2.atta kurtel olur ama benim öngörüm karaüzüm ve batukandan yana ama tek atmam gerekseydi yalnızefeyi düşünürdüm fakat süpriz beklentim olan bir koşu olduğu için tercihim böyle doğru yada yanlış kendimce emek sarfediyorum çalışmalarım doğrultusunda inandığım neyse onu yazıyorum gelir yada gelmez belkide boşa kürek sallıyorum ama inandığımı yapıyorum o yüzden sende inandıklarını yap seni etkilemiş olmak istemem bahis oyunlarında kesin diye birşey yoktur bol şanslar

 192. kahraman

  mustafa abi sedone ilk ayak için yani iyi cesaret etmişsin.umarım arkasıda gelsin..bol şans

 193. mustafa

  can kardeş totem yaptım yine ondan kuponu yazmamıştım ilk ayağı tek atmıştım yine ankara son koşulan yarış ilk ayak 6 nolu at kazanmıştı bugun yine 6 kazandı yarış şartına ve diğer etkenlerle uyum sağlayınca hiç düşünmeden tek attım favori ama olsun kaç kişi tek atmıştırki neti incelediğimde çoğu yorumcularda çok at var arkası gelir inşallah

  1.ayak 6
  2.ayak 1-3-5-7-8-9-10-12
  3.ayak 2-6-10-11 kurtel bende koşmaz yatarsa yatsın
  4.ayak 1-5-6-8 süpriz inancım fazla favoriler ondan yok
  5.ayak 2 aslında 4 at ama tercihim 2 den yana
  6.ayak 3-9
  ilk ayağı geçtik totem bitti bakalım bugün ne olacak sanada bol şanslar

 194. can

  ankara 5li ganyan

  8
  2-6
  3-6-8-9
  1-2-6-7-9-10
  4

  2.4tl

  küçük oynayacağım için son ayakta 4 ü de tek attım.. 2 ayaktada risk var zaten şansa artık

 195. can

  saolasın söylediğin atları tekrar inceliyorum..

 196. mustafa

  slm can kardeş sitedeyim ama bugun içimden gelmedi bişeyler yazmak dün gece gece geç vakte kadar yazdım hakkımı kullandım sanırım.bi kaç koşu ile ilgili düşüncelerimide belirttim altılımda o doğrultuda olucak altılında yerin varsa 3-9 uda değerlendirmekte faydalı olur 5.ayak büyük ihtimal 1-2-4-10 arasından biri olur görünüyor benim tercihim 2 den yana birde 2.ayak bahislerde 7-9 uda değerlendirmekte fayda var bu koşu büyük ihtimalle süpriz bitecek gibi denk güçlerde geri planda tutulmuş atlar var buda süpriz tehlikesi oluşturuyor bendekiler böyle bol şanslar

 197. can

  4. koşunun da bu mesafede, 6 numara KARAÜZÜM ile 2 numara BATUKAN arasında geçmesini bekliyorum

 198. can

  mustafa bey nerelerdesiniz oynayacakmısınız bugün ?

 199. can

  selamlar..
  ankara 3 koşuda 8 numara RUBICON un sevdiği mesafede bugün gene kazanacağını düşünüyorum.. 8-11 ikilisi 7-8lira ganyan verirse ikili oynayacam.. son ayakta da 4numara rafet i ağır kilosuna rağmen altılım da tek atıcam.. bol şanslar

 200. kahraman

  -değişik bir konu olmasına rağmen,genel bir konu olduğu için burdada paylaşmak istedim.
  hükümetin taxim gezi parkını hiç sanki yokmuş-azmış gibi avm ymiş rezidansmış bilmem ne halt ise ”hiç” etmesini istemiyorum.sizin başka işiniz yokmu kardeşim.halkın sağduyusuna kulak verin biraz.herkes ben yaptım oldu cu oldu.
  gezi parkı içinde İstanbullular bilir.sosyal konum olarakta -bıyıklı gay amcaların hırsız ve yankesicilerin cirit attığı bir yer.ama konum olarak çok güzel bir park.iyileştireceğine yaptıkları şuan rezalet-SAĞDUYU-DEMOKRASİ-HALK?bu kelimeler ne ifade ediyor size bilmemki!!!
  -hükümetten yakıp yıkmak yerine insanların güven içinde gezip iki çay içip sohbet edeceği bir yer haline getirmesini dilerim.ve hizmet sektöründeki işletmeleride lütfen artık magandalara vermeyin.
  İstanbul bunaltıyor-nefes alacak yer kalmadı…sayenizde…

 201. kahraman

  yorumlar için teşekkür ediyorum.bahis ve yarış kurgulamaktan hiç anlamadığımı kesinlikle haklı olarak çok rahat söyliyebiliriz.hamdi Bey’in bahislerini oynıycam ve yarınki atlarından bi dahaki haftanın altılı oynama hakkımı pazar için kullanacağım.
  eğer tutarsa 5000tl üzeri bende kalmak suretiyle başta hamdi bey olmak üzere sizinle bir davet-buluşma organizasyonuyla harcamak istiyorum.çokda parasında değilim inat oldu -kızgınım biraz 🙂
  biraz yarışlara kızgınım yada kendi beceriksizliğim bununda tam net adını koyamadım.
  yeri geldi tjk ilgilileriylede görüşmeler yaptım.canımı sıkan konularda şikayetlerimi dile getirdim.
  Hatta yeni yaptıkları tjk nın web sitesinin çok rezil olduğunu ben eski sitenin kalmasını yada bu yeni sitenizin ne biçim renkleri var nedir bu siyahlı grili ana sayfa-eskisi gibi olsun kırmızı beyazdı böyle iyi dedim.program başlıklarıda çok kötü dedim hatta hicvederek konuştum,sağolsunlar gün içerisinde düzeltme yapıp geride döndüler.yarışlarla ilgilide arıyorum.birtek viraj sonrası kamerayı düzelttiremedim.ayıptır sölemesi tepemin tası atıyor virajdan sonra kim önde kim arkada belli değil.-aynen devam onun haricinde çok ilgili çok saygın vede çok dsipline bir kurum.
  hatta türkiyedeki en büyük saygın kurumlardan biri olmasına rağmen tek haklı iltifatı bulamamasının sebebide canım türkiyem gibi bir ülkede bahis oynatıyor olmasıdır.onuda isteyen oynar istemeyen işine baksın(bence).
  ben oynamak istiyorum,şimdi 2. perde.
  deneme amaçlı sayısal oynar gibi programa bakmadan kağıda sadece rakamları yazdığım uydurma kupan 4te kalmış, atlara bakarak yazdığım yine 1000 tl civarında yatırmadığım bu kuponda dün 5 te kalmış.oynadığım 300küsürlük kuponda 4de kalmıştı.
  şimdi hatırlıyorum 91 senesinden beri ara-ara oynuyorum.geldiğim nokta halen sıfırmı.bu işin gizemi bilgisi bişeyi yokmu.yada benmi anlamıyorum.sadece şansmı lazım.yada birilerinden tekmi almam gerekiyor.bu nasıl bu kadar zor olabilirki.düşünüyorum sayısalda her ayakta 45 at koşuyor hiçbirinin geliri hakkında bi fikrimiz yok ve her ayakta tek geçmek zorundasın.altılıyı tutturamıyorsak o zaman sayısal hiçbir zaman tutmaması lazım.ki at yarışı bilgi tecrübe fikir yorum içeriyor.bunların hiç birisi bende yok. 🙂 kendimi iyice kötü hissettim. 🙂
  pekala ben bilmiyorum anlamıyorum hamdicim.iyide sende pazardan pazara oyun veriyorsun bölede olmuyorki bari bir-iki günde bir bişiler yazıver tutmazsada canın sağolsun-zaten benim tutturmam olası görünmüyor, senin atlarına oynıyayım.tutması önemli değil en azından artık kendimle uğraşmam sanada anca canın sağolsun derim tutarsada 5000tl üstü hariç hepsini harcıyalım.bi sefası olsun.şu havamız bi geri gelsin.sayende 🙂
  bol şanslar herkese…

 202. sedat

  hamdi bey dışarı cıkmadan önce ankara icin birkaç koşu icin tahmin verirseniz cok seviniriz selamlar

 203. mustafa

  ankara 4.koşu 6-10-11 nolar 2013 yılında açık yarış kazanmışlar diğerlerinin içinden koşanlar var ama hep tabelada yer almışlar günün büyük favorileri çıkacağını düşündüğüm ekürilerde kurtel bile 2012 yılında katıldığı 8 açık yarıştan 3 ünü kazanıp diğerlerinde 1 i hariç tabelada yer almış 5 ay aradan sonra 2013 mart 27 de kv-8 birinciliğinden sonra ankarada 1 istanbulda 1 olmak üzere açık yarış koşmuş tabelada yer almış 19 koşuluk yarış hayatında ankarada 2 kez koşmuş 2.lik ve 4.lük almış ankarada gelirmi gelir bilemem ama 1.05 e koşsa bile bu kadar çalışmadan sonra bende koşmaz yine tabelada yer alır yatarsamda yatayım en azında emeğime ihanet etmem.

 204. mustafa

  cavcavlardan kastım ahmet cavcavdır cavcav ailesinin mensuplarının 2013 te koşan başarılı safkanları mevcuttur.

 205. mustafa

  ayrıca ankara 5.koşu süprizle sonuçlanacağını tahmin ediyorum ön planda 5-6-8-1 olur gibi duruyor ama cavcavların 2013 yılında 1 nolu safkanları hariç istikrarlı koşan atları yok adana ankara arası gidip geliyor son koşusu adanada ve kazanıp bu koşu için ankaraya dönmüş kumda koşan safkan orjin olarakta çime yatkın ve mesafeyede uyumlu para kazanan tek atları olduğuna ve askerden geldikten sonra form sıçraması yapan gökhan kocakayaya ilk kez binecek olmasına rağmen teslim ettiklerine göre hedef yapmış olabilirler tabelada yar alır kanaatindeyim bu birincilikte olabilir.

 206. mustafa

  kahraman bey hamdi beyin anlattıkları son derece yerinde bu konulara bende değinecekti fakat hızlı yazamadığımdan uzun sürüyor zaman alıyor olaya şöyle bakalım bazı taylar handikapları 50 ye yakın veya üstüne çıkmalarına rağmen maidene veda etmezler bültenlerde uygun grubu buldu diye lanse edilir türkiyenin teki gibi gösterilirler aslında hiçde öyle değildir yine koşacaktır ama 1.lik hariç tabela içinde yer alacaktır sonra birgün birde bakılacaktırki şartlı yada handkp koşu kazanarak maidenden çıkmış olacaktır bunun sebebi atın kalitesizliği yada kazanma özürlü olduğu değildir öyle olmuş olsa birlikte koştuğu taylar maidenden çıkarken 7-8 yarış koşmuş tay derce farkı bile yediği diğer taylarla şartlı yada hndkp koşu koşup 3-4 boyla birinci gelebilirki yarışsever neye bakar derece galop çoğuda gazetelerde yada bültenlerde son koştuğu totolara çoğuda daha maidenden çıkmamış burda nasıl gelecek daha önce beraber koştuğu atlar hep onu geçmiş fark yemiş gözüyle bakarlar burda asıl olan o değildir halbuki.tayın ilgilileri taylarının gücünün sınırlı olduğunu biliyordurlar ve maiden koşularda ne kadar kalırsak o kdar daha kazanırız mantığındadırlar çünkü bi üst gruplarda çoğu kez tabelaya bile giremeiyeceklerini bilirler bu tür taylar 2-3 yarış kazandıktan sonrada pek görünmezler bu sadece detaylardan biridir.ayrıca tjk nın sitesinde yarış tüzükleri bölümünde hangi özellikteki atların hangi yarışlara kayıt yapabilecekleri açıkça belirtilmektedir misal olarak grup yarış kazanmış bir at bir sene boyunca kv şartlı 5 ve grup yarışlarından başkasına katılamaz diye biliyorum şimdi bir açık yarış düşünelin 6 at koşuyor 2 tanesi açık yarış koşmuşlar 1.lik hariç tabela yapmışlar yada yapmamışlar 2 taneside ilk kez koşacaklar diğer ikiside biri 6 ay önce biride 4 ay önce açık yarış kazanmışlar bültenlere göre kazanan atlar haricinde 2 at favori çıkıyor oysa burda şuna bakmak gerekiyor favori gösterilen tayın ilgilileri ne derece kuvvetli kaç tane atları koşuyor atların kazançları ne durumda geriye kalan yarış sezonunda koştukları şehirde kaç tane kv ve şartlı 5 ve açık yarış var olası kimlerle bu yarışa kaatılabilirle ve şansları ne olur sonuçta bu riske girmeye değermi yada 2.3.4.lük ikramiyesi yetermi bunların hepsi bir bütün olarak değerlendirilmeli uzun süre koşmadıklarıda göz önünde bulundurularak bültenler tarafından klasik bir deyimle yavaş yavaş form tutuyor daha ister denerek en geri planda tutulsalar bile benim için yarışın favorisi gerçek anlamda açık yarış kazanan taylardır çünkü ilgililerinin kaybedecek birşeyleri yoktur zaten o sene içinde açık yarış kazandıklarından dolayı diğer koşulara kayıt yaptıramıyacaklardır işte bu gibi koşular hedef yapılan koşulara çok net bir örnektir.hamdi beye çok hak veriyorum gerçektende bu kadar detayla boğuşarak altılı yapıcam diye uğraşmaktansa beliri ayaklara yoğunlaşıp diğer bahis oyunlarına yönelmek daha mantıklı gelmeye başladı her ayağa saatlerce çalışıp altılıyı kurmaya çalışıyorum ve bir yerde detay atlayıp 4 kaldım 5 te kaldım diye hayıflanıyorum.eminimki uygulayabilirsem küçük küçük olur ama hergün olur gibi düşünüyorum.kendi çapımda bişeyleri anlatmaya çalıştım faydalı olabildiysem ne mutlu bana.

 207. mustafa

  sayın kahraman bey kuponunuz için üzüldüm ama kuponunuzu yayınladığınız yazının sonundaki neleri gözden kaçırıyorum söyleminiz üzerine ve yarış bittikten sonraki son derece haklı olan yazınıza istinaden sadece 4.ayak ile görüşlerimi belirtmek istiyorum

  1-bu koşu isme atfen düzenlenen bir koşu geçmiş yıllarda kv-7 olarak koşulmaya başladıktan sonra 2012 yılına kadar kv-6 1400 kum (geçmiş yıllarda 1900 çim ve 1400 çimde var)olarak koşuldu 2012 yılında tekrar kv-7 1900 kum koşulmaya başlandı 2012 koşusunu incelediğinizde süprizle sonuçlandığını göreceksiniz kaldı ki 4 ykr ing kv-7 koşuların 2013 ve geçmiş yıllarını incelediğinizde favorilerin yanısıra süprizlerinde olduğunu göreceksiniz ayrıca at yarış kazandıkça handp puanı artar dolayısıyla kilosuda artar dahası buraya katılan atların handkp pualarına göre o seneki hangi yarışlara katılabileceğide 3 aşağı 5 yukarı bellidir o yüzdendirki yarış camiasında at kayıba gitti tabiri sıkça dile getirilir aslında o yarış bir veya iki yarış sonraki hedef yapılan koşunun(genelde ikramiyeleri yüksek olur) bir nevi galop çalışmasıdır eksikler görülür taktik denemesi yapılır v.s.o yüzden sürdirek çıkan at gelmeyebilir yada formsuz veya bir sorunu olup yarış esnasında tekrar nüksedebilir bariz bir şekilde belli olmayan bu gibi durumlarda atın ilgilileri hiçbir zamanda açıklama yapmazlar biz yarışseverler atın kalitesinden dolayı yazar ve yatarız ayrıca atın yarış esnasında gidişatta karşılaştığı sorunlarda olabilir.

  2-ganyan konusuna gelince geçmişte bizzat ganyan sahibinden duyduğum olay koşu başlayana kadar bazı atlara ganyan basılarak yüklenilmesi dolayısıyla bazı ganyanların düşük bazılarının yüksek gösterilmesi yarış başlamadanda kuponların makineden iptal edilerek muhtemellerin normale döndürülmesi sebep ise altılı harici bahis oynayan yarışseverin olumsuz yönlendirilmesi düşünün orta halli ikili oranları üzerine bahis yapanları kuponları yatırıyorlar sıralı ikili 8 lira son anda birden 25-30 tl olmuş gelmesi süprize kalmış.bunu bizzat bayi ortamında konuşulanlardan duydum.

  3-diğer bir konu gün boyu yazdıklarım doğrultusunda olacak bugün bursa 4.ayak gelen atı ve istanbul 4.ayak gelen atı incelerseniz sizde göreceksiniz.koşunun süprizle sonuçlaması muhtemel olduğunu düşündüğüm halde bende yazmadım tercihimi hem bugünkü bursa hemde bir önceki istanbul sonucuna göre yaptım biri gelmezse biri gelir diye düşündüm dolayısıylada 1-4 sıralamsını tercih ettim yanlış yapmışım 3-1 de eklemeliydim çalışamadığım ve aceleyle yaptığım için odaklanamadım.

  sonuç olarak bilgim dahilinde bu kadar yorumlayabiliyorum ama şu kesin hamdi beyin bir atın hedef yapyığı koşuyu anlamak sözüne aynen katılıyorum ve inancım odur ki bu bir sistem ve bu sistemde onlarca at koşuyor onlarca kişi ekmek yiyor ve sırası zamanı gelen uygun yarışa katılıp kazanıyor.olay kalite at olsaydı zengin at sahipleri en kalite atları alır kimseyede yarış vermeden kendi aralarında paylaşırlardı ne büyük paralarla alınan atlarda yarış kaybediyor ve kaybedecekirde aksi olursa sistem bir noktada çöker başka varmı örneği hergün hemde iki sefer milyonlarca para toplayan bir kısmını dağıtan bir sektör kim bu setörün çökmesine izin verirki sadece biz yarışseverler oda olmayacağına göre çünkü küçük miktarlarla büyük paralar kazanma hevesindeyiz sistem bir şekilde işlemeye devam edecektir adını ne koyarsanız koyun değişen bişey olmaz.

 208. hamdi

  ANKARA 5.KOŞU KUĞULU PARK KOŞUSUNA 4_8 ( BLACK MODEL_PİETRA ) İKİLİSİNİ TAVSİYE EDİYORUM VE YATMAYA GİDİYORUM 🙂

 209. hamdi

  Ayrıca çok daha önemli bir konuya daha paragraf açıp bu konuyu da ayrı yazmak istiyorum.HİÇ DİKKATİNİZİ ÇEKTİMİ MAXİMUS DREAM’in KAZANDIĞI YARIŞ KV_7.. PEKİ 103 HANDİKAP PUANLI LILY OF TEH VALLEY NEDEN 53,5 KG İLE KOŞARKEN , 86 HANDİKAP PUANLI MAXIMUS DREAM 58 KG İLE KOŞTU AYRICA LILIY OF THE VALLEY İN 80 BİN LİRA FAZLA GELİRİ VARKEN.MEVZUAT VE TÜZÜKLERİ ARAŞTIRMANIZI TAVSİYE EDİYORUM.MAXIMUS DREAM YARIŞ YAŞAMI BOYUNCA SADECE 13 YARIŞ KOŞMUŞ BİR SAFKAN VE 2013 YILI TOTOSUNA 2 TANE 17 HANDİKAP 1.LİĞİ SIKIŞTIRMIŞ VE 2013 YILI TOTOSU 1_2_1_3_3_1_7_1 … 8 YARIŞ TA 4 BİRİNCİ 1 İKİNCİ 2 ÜÇÜNCÜ.KAZANÇ VAR İSTİKRAR , ŞİMDİ SİZE SORUYORUM BU AT SİZCE SÜRPRİZ Mİ ? HER ZAMAN SÖYLÜYORUM BİLTENLER RİSKE GİRMEZ FAVORİYİ SİZ İLAN EDECEKSİNİZ KADERİNİZİ BÜLTENLERİN İLAN ETTİĞİ FAVORİLERE BIRAKIRSANIZ ONDAN SONRA ŞİKE VAR DERSİNİZ , ŞU VAR BU VAR GİBİ DUYGULARA KAPILIRSINIZ .SEVGİ VE SAYGIYLA..

 210. hamdi

  Arkadaşlar bir yarışta bazen tempo atları olur , bazen de hiç kaçak ve tempo atı olmaz.Böyle bir durumda kimin öne gideceğini kimin geride bekleyeceğini tahmin etmek çok zor olur ve işin en dikkat çekici yanı böyle yarışlar yavaş başlar.Çok önemli bir konudur.Yarış yavaş başladığı zaman da atlar arasındaki çok küçük performasn farkları yavaş giden yarışlarda önde kalıp koşuyu önde takip eden atların aldığı avans ile bir anda yokolur gider.Özellikle birbirine denk güçlerde yarış yaşamları boyunca yakın ikramiye toplamış atların yarışlarına oyun oynamayın , başka yarış mı kalmadı hergün yarış var hemde 7 8 tane bazen günde 15 16 yarış … Önemli olan tutabileceğin yarışı oynayabilmektir lütfen unutmayalım..Pazar günü çok önemli hedef yarışlarım var yorumlarım olacak yine görüşmek üzere…

 211. hamdi

  Ya Kahraman var ya konuşmayacağım konuşmayacağım diyorum ama illa provake edeceksin değil mi olayı:D .eee 1.05 kuruşmuş halis karataşmış favoriymiş ne olmuş .Lıly Of The Valley denilen o kısrağı ne zannediyorsun anlamıyorum ki ben 🙂 , MAXİMUS DREAM YARIŞ HAYATI BOYUNCA KAZANDIĞI TOPLAM İKRAMİYE 208 BİN LILY OF THE VALLEY 280 BİN . LILIY OF THE VALLEY yarış yaşamı boyunca 1 tane 1 şart 1 tane 15 handikap 2 tane 16 handikap 1 tane kv_6 kazanmış hiç bir grup 1_2_3 te tabelası dahi yok.Hata yapıyorsun canım kardeşim o kadar çok şey yazdım hala hata yapıyorsun.Son kez yazıyorum FAVORİ İLAN ETMEKLE FAVORİLİĞİ HAK ETMEK ARASINDA DAĞLAR KADAR FARK VAR..LILY OF THE VALLEY YARIŞ YAŞAMI BOYUNCA KOŞTUĞU 26 YARIŞIN EN AZ 20 TANESİNDE STARTTA KALAN BİR KISRAK.Daha geçen gün yazdığım yorumdan bir alıntı yapacağım dikkatli okuyun hata yapmayın .. 26 MAYIS TARİHLİ YORUMUMDAN ALINTIDIR…………Golden Step neden ekledim bende bilmiyorum aslında yaz aylarında ben pek kısrakları erkeklerin yanında oynamam havadaki nem oranı yükseldikçe kısrakların dayanıklılığı aşağı seviyelere düşer , dikkat edilmesi gereken bir konudur…BİR KEZ DAHA SÖYLÜYORUM MAYIS HAZİRAN TEMMUZ AĞUSTOS VE EYLÜL ORTASINA KADAR BÜLTENLERİN FAVORİ İLAN ETTİĞİ KISRAKLARA GÜVENMEYİN. SEVGİ VE SAYGIYLA.

 212. can

  kombinasyonu biliyorum yazılış sırası fark etmiyor bahis türünde 3 seçenek var uk bu dediğimiz u normal yani ne sırayla yazdıysak öyle gelmeli virgüllü de kombine özelliği gösteriyo ama aynı şey olsa niye 3 seçenek olsun 🙂 işin içinden çıkamadım açıkçası araştırdım nette de güzel bir açıklama yok.. ben net üzerinden de oynuyordum da özellikle bu üçlü ve tabela bahisler için açmıştım hesabı komik olan tam bilmemem 🙂 özellikle 3lü bahis ve tabela bahiste tek kalem 10kuruşluk varyasyonlar denemek niyetim.. denk getirebilirsem özellikle tabela bazen çok iyi para veriyor mesela bugün bursa’da tabela 10 bin tl verdi 10 kuruşa 10 bin tl tabi onu bulmak mesele

 213. mustafa

  slm can kardeş bende hamdi beyden duymuştum bahis seçeneklerinde vardı bende seçtim oynadım 3 at yazıyorsun 3 tl ödüyorsun 3 lü kombinasyon veriyor hangisi gelirse iddaadaki sistem gibi birşey

 214. can

  mustafa bey virgüllü ikili yada virgüllü tabelanın düz yazmaktan ne farkı var onu ben bilmiyorum da

 215. can

  mustafa bey fırsat olmadı ikili oynamaya.. 3 ayakta 1-11 bitmiş direk buluyormuşum kaçırdık onu da.. yazdığım bursa altılısı da 5 de kalmış bu 3 etti 🙂 gerçi bunu yatırmadık zaten..

  kahraman bey sizin sistem numaroloji anladığım kadarıyla her halükarda bir istatislik çıkacaktır zaten ve istatislik de az da olsa bir tarafa kayacaktır. atların numaralarından çok, atıyorum şartlı 4 koşularında hafif kilolu atların gelme olasılığı yüzde 65’dir gibi bir veri daha faydalı olacaktır diye düşünüyorum tabi bu da bir yarış için karar verirken tek başına bir ölçü olmaz

 216. kahraman

  4.ayakta 3.MAXIMUS DREAM bugünkü altılılıarda kimsede olmayan tek at budur sanırım.sağ gösterip sol vurdular.kurulu bir yarış.budamı gol dil.?
  🙂
  milletin oyununa göre altılıya yön veriyolar.kurulu şikeli yarış.bütün para hooop içerde.diyorum hep zaten bir tane yerden yatman yeter…

  zaten 1.05 ganyanlı karataşın bindiği 6.LILY OF THE VALLEY yarış başlamasına tam 1 dk kala ganyanı 1,65 oldu.herşey ortada…
  -hani iyi at hani iyi jokey nerde?hadi o kötü koştu ya diğer favori yada plaseler hepsi arkadan geliyor…:)
  7 at koşuyor 5 atda bile yazamamış millet.bunada bi bahane üretiriz kesin…bu şekilde geldi diye :)))

  -neden kimsenin kuponunda yok bu at?

  normal şartlarda haftada bir tane 6lı yapıyorum.bidahaki haftaya kadar bahisim yok yani ama bu inandırıcılığı olmayan yarışlara sağlam bir karşı yorum bilgi gelmezse,bahis sitesindeki paramı hesabıma geri havale edicem-sanmam sağlam bir bilginin olacağını.yok şöle yok böle,ortada bişi yok.iyi atı koşturmazsan kötü at sprint atdı gbi görünüyor.tjk tamamen üstümüze oynuyor.yada ”hiç kimse bişey bilmiyor”.yalandan 3 tl lik şablonu pc de görüp 650bini verdin reklamıda yaptın.yemi yutan yutana-denk gelirse diye oynuyoruz.ya şimdi-ya yarın…paranın hepsi içerde.zaten yarışlardan alıyorsunuz parayı bari dağıtılacak kısmı yemeyin be kardeşim.jokeyde emir kulu napsın karataş ona kalsa her atı birinci yapacakta…oda orda nefer..diğerleri gibi…
  bu sitenin konusu olan at yarışında şike varmı diye Google aratmıştım çünkü böle kaygılarım vardı.görüyorumki kaygılarımı yanıltacak hiçbir şey yok.EVET VAR BAL GİBİDE VAR DİYORUM.OYUNDA OYNAMAK İSTEMİYORUM.TÜYO ALAN OLURSA ANCA ÖLE.Hamdi bey pazar tüyosu verirse ona bahis oynarım.herşey düşündüğümü kanıtsatacak şekilde aynen devam…
  ben bugün çok yazdım.kusuruma bakmayın lütfen.

 217. kahraman

  ya arkadaş kapatırsın favori gelir tek geçersin sürpriz gelir.dahada yatsın bu kupon neyime lazım iki favorili altılı. 🙂

  2. ayaktaki stellina ise muhtemellerde son 2 dk ya kadar 6.50 ganyanı vardı-gelgörki tam yarış başlamasına 1dk kala 1.50 oldu.
  noldu şimdi bu ata ‘gel’ mi geldi?performansımı arttı.kulağımı dikti.motormu takıldı.o ana kadar 3. 4. at iken nasıl olduda ganyanı banko at ganyanına dönüştü.şimdi buna ganyan basılmadımı?bal gibide basıldı.hooop cukka! evet yarışlar dürüst.o ana kadar kimse bu tek demiyor son 1dkda geçilmez oldu.bence yalan oldu.
  bu atın geliri yok demiyorum geliri var ama kimine orda 3-5 atda geliri varken kimine TEK.HEMDE GARANTİ AT.BAS PARAYI AL.bütün yorumcular tek demiyor ama son 1 dk da herkesin fikri değişti 1. at oldu herhalde.bildiğin yiyorlar…durum bu.

 218. mustafa

  tam bilgisayarı kapatmaya geldim böyle bir söylemle karşılaştım biz bir şeytanla başa çıkamadıkki şeytanlarla nasıl çıkalım misafir kardeşim.

 219. mustafa

  aslında istanbulda ilk ayak süpriz olasılığından numeroloji sistemini hiç değerlendirmeye almıyacaktım 4-5-6-8 gibi düşünüyordum yukarıda kenanaco ile ilgili yorumu okuyunca kenanacoyu eledim 6 orçununda 4 kastala göre daha süprizde olur diye düşündüm ve 4 üde eledim 6 orçunu numerolojiyede uyduğundan 6-8 geçtim yanlış atı elemişim kısmet işte

 220. kahraman

  Geçen hafta bir kupon yaptım.500tlye 1 de kalmıştım 🙂 ,tutsa iyi olurdu gerçi çünkü altılı o gün 650bin verdi.bu hafta boyunca sadece 12 tl lik altılı yaptım.ama bugün istanbula oynamak istiyorum.sizinlede paylaşmak istedim.

  H
  H
  1-2-3-4-5
  1-6-7
  1-3-4-6-7-9
  11
  (378.tl)
  tevzinin sadece bizim aramızda bölünmesi dileğiyle.
  🙂

  paylaşma sebebim kesinlikle şablon yada tuttuğum atlardan dolayı değil zaten ben tutsamda onun yakalanma gibi bi niyeti olmuyor ve olumsuz zayıf kurgularım yüzünden tutturamıyorum.sadece ”kuponum yattıktan sonra” hatalarımı sizce sebepleriyle söylemenizi rica edicem.acaba neyi gözden kaçırıyorum.bu konuda sizden yardım almak için paylaşmak istedim 🙂
  -malum el-elden üstündür.
  bol şanslar hepimize…

 221. mustafa

  istanbula öylesine bir bakışta yaptığım altılı yine kendimce teorilerle sadece fikir amaçlı yazıayım dedim oynamamış olmamak adına yatırcam

  1.ayak 6-8 süpriz kokuyor 2 at yeter gelirse böyle gelsin
  2.ayak 2-6-10 favori ve 2 süpriz yeter
  3.ayak 4
  4.ayak 1-2-4-6
  5.ayak 2-3-4-7-8-10 aslında 1-9 da yazılmalı böyle olsun
  6.ayak 2 tutar 7.20 tl

  yazdığımız gibi gelir inşallah

 222. mustafa

  bu arada can kardeşim bi yerdede gece yareni olcaz bu gidişle sesin soluğun çıkmıyor sen ikili çifte oynuyosun deneme amaçlıda olsa inşallah bursa son ayağa ikili almışsındır

 223. kahraman

  -mustafa bey,inanın müthiş…ilginize teşekkür ederim yazdıklarınızı akşam yarışlara bakarak inceliycem.süper çalışma.diyelimki tesadüf-ki öyle bile olsa değerlendirmeyi hakkedecek kadar önemli bulgulara ulaştınız bence bugün.sizin kadar konuya vakıf olmadığım için eğer işin içinden çıkamazsam-çalışmalarınızın devamını umarım paylaşırsınız.
  -her şey olabilir.derler ya olmaz-olmaz.bazen işin içinden çıkamadığımız ayaklar oluyor bu ayakları kapatmaktansa sizin ve diğer çalışması olan arkadaşlarımın tercihlerine ben yer vermeyi düşünüyorum yada bir şeyler öğrenmek diyelim.
  -süper,
  bu arada Hamdi beyde kendini özletiyor.pazardan pazara olmuyo böle 🙂

 224. mustafa

  12-2 sıralı 32.45 görünüyor fena değil ama dikkat çekmek istediğim dün izmir son ayak start 3 kulvar 2 bitiyor bugün bursa son ayak ise start 12 kulvar 2 bitiyor 2.lik ise start 2 kulvar 5 bitiyor yarış cinsinide göz önünde bulundurduğum zaman favori yada orta halli süpriz gibi görünüyordu o yüzden 2/12 diye başladım insanın inanası gelmiyor hadi ordan tesadüf diyesi geliyor ama hergün 2-3 ayak böyle sonuçlanıyor kahraman beyin isteği üzerine bugün hep bu konuyu anlatmaya çalıştım altılıyada fazla çalışamadık teoride olsa sonuç böyle işte inşallah son ayakta ikili alan olmuştur

 225. mustafa

  bursa son ayakta 2-12-14-15-5-6 tabela içinde yer alırlar diye düşünüyorum 2/12-14-15 cazip ikili olurmu neden olmasın yada hamdi bey gibi virgüllü ikili bi deneyecem bakalım

 226. bumin

  patladık 5/8 100 tane almıştık neyse hayırlısı 7. koşuya 3/5 50 ikili aldım ve limit doldu bol şans

 227. mustafa

  kaharman bey şöyle izah etmeye çalışayım dün izmir 1.ayak start 6 kulvar 12 olarak son bursa yarışı ise start 1 kulvar 1 olara sonuçlanmıştı bursa 1.ayağı yarış cinsine görede incelediğimde muhtemelde ilk 4 attan birinin kazanacağını düşündüm benim kriterlerime uyan startı 12 kulvarı 1 olan torun setenay ön plana çıktı ve tek olur dedim 2.oldu burada eğerki thısbe ile ilgili gazi koşusuna katılacak duyumuna önceden vakıf olsaydım ilk ayağı 12-11 geçerdim gece çalışmalarımda dikkatimi çekti ve can kardeşe görüşlerini sormuştum.

  2.ayağa gelince dün izmir start 6 kulvar 2 kazanmış bursa son yarışta ise start 3 kulvar 17 kazanmış.bugun ise bursa 2.ayak start 3 kulvar 2 kazandı bu ayak bende 3-8 idi.

  3.ayakta ise numeroloji sistemime uyan öne çıkan safkan 8 neildi fakat öncedende belirttiğim gibi yarış cinside önemli öyüzden hndkp olarak 1.sırada olan ve açık yarış kazanmış çarçırada 2.atımdı

  bu yazdıklarım kesinlikle kafa karıştırmak değil birebir sonuçlanmış bilimsel istatistiklerimdir gülüp geçende olabilir incelemeye değer görende ama geçek olan şu ki çok zamanımı alsada bu tür teorilerle uğraşmak hoşuma gidiyor ve zaman zaman faydasınıda görmek beni mutlu ediyor.ama dediğim gibi yarış cinsi,tgp,hnd,pist,şehir,jokey ve sahip gibi detaylar çok büyük etken sonrasında numeroloji sistemede uydumu isterse sonuncu at olsun tek yada iki at zaten kuponlarım 5-10 tl arası büyük oynamıyorum benim olayım böyle işte.

 228. kahraman

  Ahmet bey ,paylaşımın fırından.bakalım nasıl olucak.yazın çok hoşuma gitti ve meraklada takip edicem.işte bu..

 229. kahraman

  -çarçırada Gazide koşacak atlar içindeydi ve oda alt grupta ve handikapa ihtiyacı var ve sadece 22 at katılabiliyor bu yüzden bu atlar değerlendirilmelidir.ben onu tek atmıştım kuponuma ancak ilk ayaktaki thisbe yi yazmamışım 🙂 kendime muhalif olmuşum-aferin bana…o an artık ne düşündümde yazmadım bilmiyorum ama sonuç için gaziye katılacak atlar listesine bakın ve bu 3 yaşlı İngiliz taylarını o günkü koşuya kadar her yarışta mutlaka değerlendirelim….

 230. Ahmet ŞEN

  Veliefendi hipodromunda çok sevdiğim bir abimin at sahipleri, menajerler, haralardaki arkadaşlarıyla konuşmaları sonucu (KESİNLİK BELİRTMEZ, bir nevi fikir alışverişi) altılı açıklamalarını buraya aynen kopyalıyorum:
  İLK AYAKTA Ortalama puanlarda çok ön planda olmasına rağmen tribünde ve sahada KENANACO’ya aşırı güvenilmediğini söyleyeyim. Turhan abi deklareden bir iki gün önce beri arayıp atın çok iyi durumda olduğunu söyledi ama çok inandığım bir saatçi kardeşim “Galobunda atı hiç beğenmedim abi, aynayı neredeyse emekleyerek geçti” dedi..! ÇILGIN SELİM geçen hafta kendisini tek oynayan grupta bu hafta da tek! CİHANSER için çok enteresan şeyler duyuyorum, sakın atlamayın. Aslına bakarsanız kulağı en kesikler bile ilk ayağı HEPSİ yazıyorlar ki bence de haklılar…

  İKİNCİ AYAKTA Size bomba bir safkanı başta önereceğim. Bu safkan MAGNIFICA PRESENZA… Bu taya Haldun Güneş bakıyor ve aldığım istihbarata göre bugün çok iyi koşmasını bekliyor. Tribündeki çocuklar da bu atla ilgili beni uyardılar “Son koştuğu yarışta ilk 1200 metre 1’13”0 ile geçilmesine rağmen son 200’e kadar durmadı, bugün sakın ihmal etme” dediler. Murat bugün STELLINA’dan çok umutlu. Hatta İdman pistini birlikte seyrederken bana döndü ve “Ekranda Stellina diye gösterilen tay Stellina değil abi, bizim atımızı başka bir atla karıştırmışlar” dedi. PRINCESS ADA kurnazların kuponunda “olmazsa olmazlardan”… Ercüment MİYUKİ’ye bugün de güveniyor ve “startta 2 boydan fazla kalmasın diye dua ediyor”. Bir de INDIAN LOVE’dan ışık var…

  ÜÇÜNCÜ AYAKTA Genelde konuşulan ve yazılan atlar YOL BULAN, EŞREFBEY ve AYÇIRA… Ama EFSANETAY 1200 metrelik galobunda tribünden tam not almış, bilginize…

  DÖRDÜNCÜ AYAKTA Sahada yerin göğün direği LILY OF THE VALLEY.. 10 kişiden 9’u bu safkanı tek yazıyor. Şayet bu at kazanmazsa Altılı Ganyan kafadan 1.000 TL olur! Sağda solda çok ince de olsa BABBOSH lafları da dolaşıyor.

  BEŞİNCİ AYAKTA Riski seven, kalbi sağlam olan 🙂 ve “nasıl olsa ilk defa kaybetmiyorum canın sağ olsun Atahan” diyebileceklere bir banko atım var. Bu safkan ALL IN ONE… Hem takibimde hem de istihbaratım çok sağlam… Biraz abartacağım ama bugün 17 Handikap’ta 50 kilo ile değil de, Başbakanlık Koşusunda 58 kilo ile koşsa bende yine tek. Bu safkana güvenmeyenler için duyduğum diğer safkanlar; LUDOVICO, FESTÜK, ICE FOUNTAIN ve ACIDERELİ… Özellikle LUDOVICO çok çok iyiymiş.

  ALTINCI AYAKTA Otoritelerin çoğunda HAŞMET ilk at. Ancak FOREVER QUICK bugün ilk defa DİLBAĞI takacakmış. İdmanda denenmiş ve çok iyi netice alınmış! İnandığım arkadaşlar sakın yazmamazlık etme dediler. Geçen yarışında kendisine çok inanılan PENTAGON FORCE hala aklımda. Bir de TUNCA’yı sakın ihmal etmeyin. TUNCA için bugün çok iyi şeyler duydum…

  DEDİĞİM GİBİ SONUÇLARDA DA GÖRECEKSİNİZ KİMSENİN BU İŞİ KESİN OLARAK BİLDİĞİ YOKTUR!

 231. kahraman

  mustafa bey,ilginiz için teşekkür ederim.harika,bu kulvar çalışmalarını bende yapıyorum.ama sadece kulvar olarak değil çalışmalarıma ek olarak değerlendirdiğim bu konuya.no ve start no olarak bakıyorum.
  şöyle düşünüyorum,hemen hemen aynı at sayısı aynı koşu cinsi aynı mesafe ve aynı koşu grubu olduğunda ne gibi ortak özellikler olabilir.
  handikap15-4yş Arp-15-18at-1400çim genelde ardışık sayılardan oluşan bir bileşen çıkabiliyor önüme.(no:8-startı:3,,5-13,3-11,3-8,8-13,5-8… gibi
  -yada senede bir kez yapılan her yarışın geçen seneki ve ondan önceki koşularınıda inceler ortak nokta ararım.
  ya denk geliyor yada bi ilişik var bundan emin değilim çünkü devamlı değişken bir durum sabitliği var.
  ancak kesinlikle 5 krş faydasını görmüş değilim.çünkü çokda rasyonel bir durum değil belki bir şey varsada ben bunu bulmuş değilim.
  her atın hangi sebep ve bağlamda 1 olduğunu bilmek gerek
  böyle durumları değerlendiriyorum tuttuğum atların yanına ekliyorum.Can bey sizin tek atlarınızada bakıyorum bunlar içinde çok güvendiğiniz olursa ve bunu hangi sebeple yazdığınızıda merak ediyorum.paylaşımlarınızın sebep sonuç şeklinde Hamdi bey gibi anlatabilirmisiniz.ahmet Şen’in çalışmalarında bir bulgu var ise bunu burada paylaşması mümkünmü?hani bu sayfaya giren birşeyler bulsun birşeyler eklesin isterim.tek kanatlı birer kuş değilde bizi uçuran bilgiler bütünü burada bir kitap gibi burada oluşsa daha iyi olur kanaatimce.
  bu arada bu 11 nolu thisbe için Gaziye katılacak atlar içinde ve handikap yükseltmesi gerekiyor.mutlaka yarışa koşacak diye aklımdaydı.bunu yarıştan sonra yazdığım içinde özür dilerim.
  herkese bol şanslar diliyorum

 232. Ahmet ŞEN

  İstanbul 31.05.2013
  1.ayak: 2-8-7 / 1
  2.ayak: 7 / 6-5-12
  3.ayak: 4-3 / 5-2
  4.ayak: 1 / 4-6
  5.ayak: 2-7-10-4
  6.ayak: 2 / 4-10
  Küçük Kupon:1.2 TL

 233. bumin

  bursa 5. koşu 7/2-5-8 20 şer çifte aldım hayırlısı

 234. mustafa

  aşgıdaki tespitimi gece çalışmalarımda yapmıştım demek bursa pistinde kimlik değiştirip gerçek gücüne kavuştu

  ankarada yarış hayatına şartlı 1 koşu ile başlayıp 2.yarışında açık yarışa koşulan ve sonrasında ankarada başarılı olamayan 11 thısbe bursada 4 gün önce şartlı 2 koşuda 46.25 ganyanla gelerek maidenden çıkmıştı 4 gün sonra kv-7 yarışa koşuluyor ve yine büyük ihtimalle yüksek ganyanlı çıkacak.ilk koşusunun şartlı 1 ve ikinci koşusunun açık yarış olmasından dolayı görünen o ki taydan beklenti çok fakat ankarada 6 yarış başarılı olamayan( ki son 3 yarışında en sonlarda gelmiş)bursa pistinde ilk yarışında kazanan tay bursada farklı bir kimliğe bürünmüş gibi ilgililerininde 4 gün sonra tekrar yarışa sokmaları düşündürücü orjin dersen oda yerinde ya tay gerçek gücüne kavuştu yada…ama yinede çok at yazacakların değerlendirmesini öneririm

 235. can

  tutarsa kemal sunal’ın alta gel şaban filminde ki gibi olur 🙂

 236. mustafa

  incigüçün gücü yetmedi 1.05 yıkılcaktı yediliyede güzel başlangıç olurdu

 237. mustafa

  yedili plasenin ilk ayaağında favori gelmesi zor gibi

 238. mustafa

  neyse şimdide istanbul çalışmam:
  1.ayak:8
  2.ayak:6
  3.ayak:3-4
  4.ayak:1-2-3-6-7
  5.ayak:2-4
  6.ayak:2-4-7

 239. mustafa

  hepinize selamlar yarışlara bakmadan önce siteye gireyim dedim yine güzel bir ortam var belirtilen yaşlara bakılırsa en yaşlınız ben gibiyim ama ustaca tespitler ve tecrübeler için yaşında önemi yok sayılır kahraman beyin dedikleri doğrultusunda paylaşımda bulunmak istedim ne derece kabul görür yada değerlendirmeye uygun bulunur bilemem ama benim günlük olarak çok zaman harcadığım ve emek verdiğim kendimce bir sistem.ben numeroloji+koşu cinsi+tgp+hnd+kilo+erkek,dişi+mesafe+kum,çim+galop+jokey+at sahibi özellikle güncel olarak kaç tane atının koştuğunu ve şehir bağlantısına dikkat ederek çalışmalarımı yaparım kapsamlı ve çok yönlü karmaşık gibi olsada alışınca oluyor.çok mu başarılı oluyorum başarılarımda var başarısızlığımda ama gerçek olan şu ki bazen detaylarda boğulup başarılı olmam gerekirken olamıyorum çalışmalarımdan küçük bir örnek vermek istiyorum.hergün koşulan tüm şehirlerin her ayak olmak üzere kazanan atların start ve kulvar nolarının istatistiklerini tutuyorum sonra bunları genel olarakta tüm şehirler olarakta tutuyorum şimdi buna göre bursa 2.ayak için 01.04.2013 yaz sezonu istatistiklerini vermek istiyorum.

  start no 1 olan 2 kez kazanmış
  start no 2 olan 4 kez kazanmış
  start no 3 olan 3 kez kazanmış
  start no 6 olan 3 kez kazanmış
  start no 7-8-10-14-15 olan 1 er kazanmış

  kulvar no 1-8-13 olan 3 er kez kazanmış
  kulvar no 7-17 olan 2 şer kez kazanmış
  kulvar no 2-5-6-11 olan 1 er kez kazanmış

  bu bursa 2.ayak için koşulan 17 yarış günü istatistikleridir.

  bu ayakta koşunun cinsine göre öne çıkan start veya kulvar eşleşmesi olan atları ön planda tutarım hatta favori yada süpriz olduğuna bakmadan tek attığım çoktur hergün en az 2 veya 3 ayak bu istatistikler doğrultusunda bitiyor hatta fazla zor olmaz 3-4 gün önceden başlayarak her ayak için start ve kulvar nolarını her ayak için alt alta yazarak kontrol edin beni daha iyi anlayacağınızı sanıyorum.kahraman bey bendeki çalışma sistemi böyle işte gel gör ki bir 2.ayak bile ne kadar zaman alıyor bide tüm şehirlerde hergün 6 ayağı düşünün ama hobi işte sağda solda boşa zaman harcamaktan iyidir uzun oldu sürçi lisan ettiysek af ola saygılar

 240. soner

  bugünkü bursa yarışlarında 2.ayakta 12 numarayla koşacak olan KORYÜREK % 99 kazanacaktırtek rakibi 9 numaralı BULUTAĞA dır.akşam istanbulda SAHADAN GALLOP adlı at kesin kazanacak.

 241. mustafa

  bursa 1.ayak için 3 numarayı çok tutyorum ama senin çalışmanda dört attada yok 🙁 2.ayakta 3/8/9/10 3.ayakta çok karışık 9ve 6 hariç hepsinin geliri var sanki eleyemedim 🙁 4.ayakta 1 ve 3 diyorum ama sen 3 ü tek demişsin olablir yani tek girilebilir 5. ayakta 1/9 dışına çıkmaz diyorum son ayaktada biraz karışık 12/13/18/8/10/2/17/1/5/9 bi değerlendirirsen sevinirim:)

 242. mustafa

  sevgili can arkadaşım kupoonun güzel ama yazdığın gibi biraz fazla gel istersen eleyelim ortak bir kupon çıkaralım 🙂

 243. mustafa

  selam herkese burayı yteni buldum ama çok samimi geldi bende elimden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışacağım…

 244. can

  bursa altılı ganyan tahminim

  1.ayak 1-7-9-11
  2.ayak 1-3-4-7-8-9-11-15
  3.ayak 1-11
  4.ayak 3
  5.ayak 1-5-6-8-9-10
  6.ayak 3-9

  benim limiti çok aştığı için oynamayacağım, çalıştığım için sizlerle paylaştım belki size faydası olur

 245. can

  selamlar.. ne oynayacağıma hala karar veremediğim için kupon yerine tek geçmeyi düşündüğüm atları paylaşıyorum..

  istanbul da
  3. ayakta 4 numara AYÇIRA’nın geçen ayın 26’sında 1900 çimde 2,07,70 derecesini tekrarlaması halinde gene kazanacağını düşünüyorum.. en ciddi rakibi bana göre 1 numara DEVKAYA OLUR

  4. ayakta bu yıl iki yarış görüp nefes açan 6 numara LILY OF THE VALLEY hem kilo avantajı hem karataş faktörüyle tek geçicem

  1. ayakta 5 numara KENANACO sevdiği pist ve mesafede bence en şanslı safkan rakip 6 numara orçun ve süprizede çılgın selim diye düşünüyorum.. bol şanslar

 246. Admin

  seviye korunduğu sürece yazmanızda paylaşmanızda sıkıntı yok yıllardır bu sitede bunu yaptım önemli olan insanları kırmak değil paylaşma taraftarıyım dediğiniz gibi 3 ,5 kazanılacaksa hep beraber kazanırız gerek maddi gerekse manevi gerekse buluşur tanışız nebilim yaa zamanımız varsa kalkar ankaraya gideriz kalkarız izmire gideriz önemli olan paylaşmak & dostluk kazansın….Saygılar

 247. Ahmet ŞEN

  Öncelikle burunla yarış kaybetmiş bir atla sonuncu olmuş atı aynı kefeye koymak çok yanlıştır.Eğer ki iddaa oynuyorsanız maçı 7-0 kaybetmiş bir takımla 90+3te gol yemiş bir takımı aynı kefeye koymakla eşdeğerdir bu durum. Benim herkese tavsiyem şu linkteki çok önemli bilgileri okuyup hafızasına not almasıdır. Bu notları analiz yapan bir kişi yazmıştır, eğer sizde kendinizde o özelliği bulabiliyorsanız sizin de keşfettiğiniz çok farklı durumlar olacaktır. Buyrun okuyunuz: http://www.ganyan.com.tr/haber/9/

 248. kahraman

  Ahmet bey,benim farklı iddaalarda bulunmamın tek sebebi,şimdiye kadarki çalışmalarımın başarısız olmasından dolayı.benim başarı kıstasım paradır.5te kalmak yada potoda kaybetmek umrumda değil ben kaybetmişimdir isterse sonuncu olsun birinci olması lazım benim atımın.işte o birinci olabilecek at nasıl bulunuyor?benim sorunum bu!!!-ve çoğunluğun 🙂
  o yüzden kaybetmeme başka sebep aklıma gelmiyor ve bi sebebe bağlama gereği duyuyorum.bu yüzden böyle paylaşımlarımda oluyor.yarışların gerçekliğine inanabilmeyi bende gerçekten çok istiyorum.ama olumlu sonuçlara götürebilecek bilginin ne olduğunu yıllardır hala anlıyamadım.totalde zarar var.yardımcı olursanız bilgilerinizle buna kanaat edeceğim şüphesiz.

  sürekli olan doğru olan ve kazandıran bilgiler için sizi can kulağımla dinliyorum,kısa özetle Ahmet bey,tavsiyeniz;istanbul yarışlarınımı oynıyalım….

 249. kahraman

  bumin bey ,
  gerçekten tebrikler.
  içtenlikle söylüyorum bravo bravo
  -kazanabiliyor olman süper bi durum.umarım aynen devam edersin.paylaşımlarını hedef yarışlarını dikkate alacağım.
  bol şanslar

 250. Ahmet ŞEN

  Kahraman bey, ben bu oyunu SADECE İSTANBUL yarışlarına oynuyorum ve eskiden dolaplar döndüğüne inanmamı şimdi saçma buluyorum. At yarışında kazanan atı belirleyen çok fazla etken vardır. Ben genelde hep ata oynadığımdan yanılırım, çünkü işin içinde iki tane canlı var: At ile Jokey&Apranti. Sadece İstanbul’a oynama sebeplerinden biri de budur. Diğer illerde o kadar çok apranti at biniyor ki, ben onlara güvenip nasıl atı kuponuma yazayım. İstanbul’da yarışlar bittikten sonra aynı yarışı çok kez izlerim. Jokey yada aprantinin stilini çözmeye çalışırım. Bu işe yıllarını vermiş jokeyler bile her stilde başarılı olamıyor. Sizlere önereceğim birşey var, belki size komik gelebilir ama benim yarışlara jokeylerin gözünden bakmamı sağlayan tek etkendir. Bu adı HORSE RACING MANAGER 2 olan bir bilgisayar oyunudur. Bu oyunun bana kattıkları, her atın en iyi durumunda herhangi bir mesafe için yapabileceği rekor derecesi vardır. Hayatı boyunca o dereceyi geçmesi, mümkün değildir. Bu atın kapasitesidir. Sürprizle sonuçlanan bazı yarışlarda o kapasitesi düşük olan atlardan birinin kendisine fark atacak rakiplerini uyutup kazanması yatar. Size İSTANBUL Sentetik kum mesafe yarışlarının en iyileri sayılabilecek 5 atın bir yarışını izleteceğim. 2000 m mesafeli bu yarışı izlediğinizde bu yarışın 500m’lik bir sprint yarışı olduğunu anlamalısınız. Son düzlüğe kadar kenter şekilde gelen 5 at düzlükte maksimum ulaşabilecekleri hızda koşuyorlar. Buyrun derslik bir yarış, Mavi Kumsal’ın 20.02.2013 tarihli yarışı:
  http://www.tjk.org/TR/YarisSever/Info/ShowVideo?Tarih=20/02/2013&SehirId=3&KosuId=5&popUp=1&l=1

 251. kahraman

  merhaba sayın admin,
  bazı paylaşımlarımı burada herkese açık bir ortamda okunabilinir olmasından dolayı çekingelerim var.bu yüzden doğrusu rahat-rahat yazamıyorum.ama elimden geldikçe yinede somut ifadelerle birşeyler yazmak paylaşmak vede bu konuda birlikte başarılı olmak istiyorum.bu sebeple sizinle birlikte devam edeceğim.burayı seviyorum.burdakilerin varlığından ve paylaşımlarındanda memnunum-geleceğindende umutluyum.
  domain için aklıma özel bir şey gelirse sizinlede paylaşıcam.işin yükü sizde bu yüzden sizede kolay gelsin diyorum.
  saygılarımla

 252. bumin

  günaydın bir süredir yazılanları okuyorum da çok yardım edici bilgiler özellikle hamdi beyin paylaştıkları bende 1 haftadır hamdi beyin dediğini uyguluyorum programı inceleyip 1-2 koşuyu hedef alıp onların ikili veye çiftelerine yöneliyorum ki daha önce başarı yüzdem 50 lerdeyken cebim boştu ama çok şükür hamdi beyin yazısını okuduktan sonra başarı yüzdem çok önemli değil ama cebim doluyor yada kazanıyorum günlük 100-150 lira kayıplardaydım 1 haftadır günlük 400-500lira kar ile kapatıyorum yani dememoki sizler hala altılı beşli yedili falan oynuyorsunuz bunları boş verin burda günün ikili ve çiftelerini paylaşalım gerçektende başarılı olunuyor güzel oluyor benim ikilim ise bursa 6.koşu 2-5-8 normal iki almayı düşünüyorum 5/8 oranlara göre öne çıkan olacak

 253. kahraman

  yada açık yüreklilikle söylüyorum.
  şansla ilgili kelimeleri yada olguları sevmem onu çıkarırsam geriye kalan beceri-zeka-bilgi tecrübe+vs…
  dicemki ”kahraman, senin zekan buna yetmiyor” sen bu hobiyi bırak.çünkü kazanmak istiyorsun,kaybetmeyi sevene kadarda oynama.
  paylaşımlardanda bir katkı bulamazsam,demekki sandığım şeylerde yok bildiğimde yanlış.hobiside geri kalsın napıyım bilmem ne şampiyonu atı ben kazanamadıktan sonra,para kazanmadan sevdiğim tek şey FENERBAHÇE…Gerisi yalan(bu arada aykut un gitmeside tüm dünya futboluna hayırlı olsun.)
  at yarışındaki sayısız mağlubiyetim devam 3-5 gün daha devam ederse gidicem tekrar amatör araba yarışlarına,yüzme ve kamp ve istemiyerek akşamları tekrar bar vs ,evde uzay gemilerini bombalıycam . ,işimin haricinde benim aklımı oyalayan hoşuma giden başka şeylerle uğraşıcam dahada at yarışı oynamıycam.sıkıldığımı ikidebir yanıldığımı görmek benim kendime olan güvenimi zedeliyor.başarısızlığımı artırıyor.3krşluk zevk ama inat ettim arkadaş.neyine bakmadımki ben bu at yarışının.hepside foof çıktı.bi gün olsa yarın olmuyor.tek değişmez olgu KAYBETMEM.bu nasıl kural.içimden tjk bahisi açasım gelmiyor artık sanki ne yazsam öbürü gelick gibi hepsini yazasım geliyor 🙂 sonrada kağıda 1000 tl civarında kupon yaparak ölesine bakıyorum.yok yine yok olanda yine zararda..
  bu yüzden biri bana bişi öğretebilirse burda bende aynen devam yaşım 36 henüz bunamadım öğrenirim belki varsa bir birtane bişey bilen yoksa zaten yaz geldi iş sezonum kapanmak üzere bana aynen bye bye 🙂
  -karataşın bi söleşisi vardı tüyo istemiş adamın biri oda ”atyarışını bırak demiş :))) bravo valla.sonunda bende bi tüyo almış olucam herhalde böle giderse 🙂
  bilgi yoksa alsana tüyo.varsa bilgi paylaşalım kazanalım vede aynen devam 🙂 sevgiler saygılar…

 254. admin Gönderi yazarı

  Kahraman bey bu platformu oluşturacağız ama önce her hangi bir domain almak lazım bilmemne.com isim verirseniz hiç değilse oluşturanlar içinde oluruz isim önerilerinizi bekliyorum …(çalışmalarımın bitmesine az kaldı …Selamlar

 255. kahraman

  merhabalar,
  benim buradaki arkadaşlarımla hergün bahislere sıfırdan başlayıp şu tuttu şu yattı gibi istişareler çok hoş ama ondan ziyade,-arkadaşlar şu durumlarda şöle kesin sonuçlar yada büyük olasılıkla sonuç alıyorum şeklindeki paylaşımlara daha çok ihtiyaç duyulduğunu düşünüyorum.
  özellikle bu konularında paylaşılmasını diliyorum.bugünkü paylaşımın yarına faydası olabilmeli. sonuçta hepimizin bakış açısı farklı.herkes farklı durumlarda başarılı.hepimizin bu yarışlara çalıştığımızda aşikar.ama sonuç olarak başarının burdaki kıstası para ise başarısızız.buda kesin.
  başarıyı artıran faktörlerin paylaşılmasını yada başarısızlığın sebepleri ortaya konulmalıdır.

  size örnek vereyim;BÜYÜK TAARRUZ koşusunda kazanan at her zaman GAZİ de koşturulmuş atlardan biridir.

  diğer atlar yalandan koşar.Ben bu koşu olduğunda diğerlerini hemen elerim.bu benim teorilerimden biridir.

  –yada değişik paylaşımlarda yapın lütfen…ne biliyoruz bir bakalım.bilgi paylaşıldıkça değerlidir.tüyo var ise oda gizlendikçe değerlidir.

  -ben koşuların belirli bir kaç at arasında olduğunu herzaman düşünüyorum ve yarışların gerçekliğine inanmıyorum inanamıyorum..çünkü başarı /kar oranım çoook altlarda.
  izmirde oturup sadece pazar günleri İstanbul yarışlarında başarı sağlıyan arkadaştanda ya hergün bir yada iki tane tahmin rica edicem(eğer ki çok iyi biliyorsa SOMUT BİLGİLERLE bize gelsin isterim,atın kulağı burnu otu yemi değilde bizim faydalanabileceğimiz bildiği bir tane şey varsa paylaşın lütfen…yada tüyo ise pazardan pazarada bekleriz önemli değil.her neyse bunu açık yüreklilikle paylaşmalıyız.kazancımızın bu paylaşımlarla birlikte artacağına eminim.
  yarışları bulmak zor farkındayım.bulanlarda bildiğinden ziyade şansından yakalıyor eğer işin içinde başka iş yok ise!!!.eğer bizde bilgilerimizi paylaşır ve bunu birleştirebilirsek birlikte kesinlikle bu hobiden çok vede devamlı PARA kazanabileceğimizden eminim.
  her yarış eşsizdir ve senede bir kez koşar.o koşu kendi içinde bir özellik taşır.yarıştırılan 12 at var ise ortalama 3yada 4 tanesi yarışta birinciliğe koşar.yarış buradadır.bir koşu günü ise benim için yine bir bütünlük içindedir.ör:karataş’ın bir günde 7 koşunun 7sini birden alması gibi.bu o günün özelliği idi.olanaksızdır.ama buda o gün için bir kuramdı.olasılığı ise 254.016 da bir ihtimal olan şey tabi bence olası dışıdır.çünkü olasılık yüzde içinde yer alabilmelidir.başarı bu olasılığın artmasıyla olur.7962 kişinin o gün altılıyı bulmasıda zor… yada bugün karataşa oynamı denildi…neyse,yarın karataşa 1.05 te oyununu kuran insanın yatmasıda hep kanımca kurgudur.
  mantığı olmayan tek bir olgu yaşanamaz.herşeyin bir sebebi olmalı?mademki hergün için ortalamada zararda isek ya biz 30 yılda oynasak -tutarlı bir kara geçemiyoruz yada afedersiniz basmıyor yada bilmediğimiz birçok şey var bunuda paylaşımlarla artıralım istiyorum.bu sebeple paylaşımlarınız içinde bize ilerdede işimize yarıyacak bilgileriniz varsa bunuda paylaşmanızı öneriyorum.
  eğer böyle bi platform oluşursa bende dürüst yarışçılıkla ilgili dürüstçe bazı paylaşımlarda bulunacağım.
  paylaşımların somut ifadeler olmasına ilerki yarışlarda bize getirisi olmasına anlatımlarım ahkamdan uzak olmasına gayret gösterelim.eğerki gerçekten bu atların 10 tane koşuyorda 10uda yarıştırılıyorsa biri bana bunun nasıl olduğunu veya birincisini en azından 3 atla şu sebeple bunlar gelicek diye anlatırsa bende buna belki akledebilirim vede bende şu bilmediğim şeylere yönelebilerim.
  teşekkür ediyorum faydalı bilgilerinizi bekliyorum…
  saygılarımla…

 256. mustafa

  yok kardeşim kafamı karıştırmadın tahminim bu yarışta süpriz gelmiyecek ama yarışseverin muhtemelde kimi hangi sıraya koyacağıda belli olmuyor bende 12 tek olacak ama muhtemelde son ana kadar bekleyip ilk ayak için ona göre bakacam artık bu arada ben kaçar zar zor iki ayağa bakabildim gerisi yarın artık sanada hayırlı sabahlar

 257. can

  son koşusunda 1800 kumda yol bulmakta zorlanan ona rağmen sonlarda etkili gelen haydi hayırlısı’ na dikkat diyorum

 258. can

  atların bir çoğu uzun mesafede ilk kez koşucak bu da yarışı zorlaştırıyor. yarışlarını izleyip sonlarda güçlü gelen atları bulmak lazım. mesela 5 numara GREEN ALLEY dikkatimi çekti çimde ilk kez koşucak orjini de uzun mesafeye uygun ve kaliteli

 259. can

  1-3-5-7-8-9-10-11-12 ilk bakışta bu atlar dikkatimi çekti

 260. can

  çok enteresan bir yerden yakalamışsın.. ben istanbula bakıyordum merak ettim o yarışa bakıyorum şimdi

 261. mustafa

  slm can kardeş 11 thısbe için sen ne düşünürsün gerçi ben 12 yi tek atmayı düşünüyorum ama incelediğimde kafam karıştı

 262. mustafa

  ankarada yarış hayatına şartlı 1 koşu ile başlayıp 2.yarışında açık yarışa koşulan ve sonrasında ankarada başarılı olamayan 11 thısbe bursada 4 gün önce şartlı 2 koşuda 46.25 ganyanla gelerek maidenden çıkmıştı 4 gün sonra kv-7 yarışa koşuluyor ve yine büyük ihtimalle yüksek ganyanlı çıkacak.ilk koşusunun şartlı 1 ve ikinci koşusunun açık yarış olmasından dolayı görünen o ki taydan beklenti çok fakat ankarada 6 yarış başarılı olamayan( ki son 3 yarışında en sonlarda gelmiş)bursa pistinde ilk yarışında kazanan tay bursada farklı bir kimliğe bürünmüş gibi ilgililerininde 4 gün sonra tekrar yarışa sokmaları düşündürücü orjin dersen oda yerinde ya tay gerçek gücüne kavuştu yada…ama yinede çok at yazacakların değerlendirmesini öneririm

 263. can

  mustafa bey kolay gelsin 🙂 bende istanbula göz atıyordum

 264. mustafa

  bursa 1.ayak büyük ihtimalle 12 tek olur ilk ayak sendromu varsa 1-7-3-9 yazılabilir

 265. mustafa

  bugün aynı nolu atlardan 2 veya 3 kez kazanan atlar geleceğini tahmin etmiştim ama gitti izmirde geldi

 266. mustafa

  selamlar tabi bu saatte sitede olan varsa izmir yine ucundan kıyısından gitmişizde sayın admin sana şaşırdım gündüz izmir son iki ayak 3 ler kafa atın at tek işte belkide altılı içerdeydi neyse ben biraz bursaya göz atayım bakalım varmı bişeyler tek bulabilcezmi

 267. mustafa

  benim çıkmam gerekiyor yarı grüşmek üzere kalın sağlıcakla

 268. admin Gönderi yazarı

  izmir 3 cü ayak 4/8/9/10 atlara bakmadan yazayım

 269. can

  koşmuş yarışa bakmışım 😀 ilk ayağı iyi kurtarşmısın mustafa bey tebrikler

 270. admin Gönderi yazarı

  güzel bir ortam için uğraşıyorum şu an chat olsun yada oynadıklarımızın listesi olsun inş.. iyi olur bizler için

 271. admin Gönderi yazarı

  🙂 aynen öyle valla sayfa tasarımlarına dalıyorum

 272. mustafa

  can kardeş hoş geldin benim kupon sence iş yaparmı bu arada sayın admin mesaj saatleri 1 saat geridenmi geliyor

 273. can

  muhabbeti koyulaştırmışsınız 🙂 izmiri hiç çalışmadığım için yorum da yapamayacam.. sadece son ayağa 2dk baktım 5-8 plase ikili oynadım tek misli

 274. admin Gönderi yazarı

  %90 gelen atlar içinden eleme yapıyorum tek amacımız şu an az at yazmak bugune kadar favorilerin yanında 1 tanede süpriz yazıyorum gelirse geliyor

 275. admin Gönderi yazarı

  izmiri paylaştım kendimce oynadığım karın ağrısı yapıyor devamlı ikide kalıyor 🙂 misliye kaçıyorum bende az olsun ama olsun

 276. mustafa

  sayın admin sahiden niye kuponunu paylaşmıyosun seninde fikirlerinden faydalansak fenamı olur yoksa sende benim gibi totemmi yapıyorsun buarda allahtan yol bulduda sprintini atabildide ilk ayağı atlattık

 277. mustafa

  bendede var totem türü formüle benzer bişeyler numeroloji üstüne hergün denk geliyor ama kurguyu kurmak önemli işte bu arada izmir yatırmayı düşündüğüm kupon bi yorumlayın bakalım atladığımız bişey varmı

  1.ayak 6
  2.ayak 1-6-7-8-10-11
  3.ayak 4-5-6-9-11
  4.ayak 3-6-7
  5.ayak 6
  6.ayak 1-3-8 tutar 13.50 tl

  ama 1.ayak 6 şuan muhtemelde 1.05 tehlikeli ama ilk aklımdan geçen at yinede tek atıcam

 278. mustafa

  sayın admin sen buralardamıydın selam sabah yok iki gündür taklaya gele gele dengemiz bozuldu neyse bugün azda olsa denge sağladık senide tebrik ederim 4 lü 51 tl vermiş çok bile olsun cebe sarmadı en azından.

  1. admin Gönderi yazarı

   az kaldı deneme yapıyorum şimdi 🙂 genelde %70 tutuyor atları indirgemeye çalışıyorum, hamdi bey gibi usta olmayacağımıza göre kendimizce formüller üretiyoruz neyse zaten bir sayfa yapıyorum yakında biter :)ozaman tıkır tıkır alırız parayı 🙂

 279. mustafa

  4 lü ganyanı aldık ama bişey vermez üzüldüğüm 2.ayakta boyunla altılıyı kaçırdık muhtemeldede ganyanı güzeldi kısmet işte bu arada can kardeş yedili için tebrikler inşallah daha büyük ikramiyelerin habercisi olsun bugün.

 280. can

  sağlık olsun ben alışığım 5de kalmaya son ayakta da zaten favori geldi.. senin 4lü tuttu tebrikler 🙂 benimde 7li tuttu 2 misli.. 1-2tl verir heralde 🙂

 281. mustafa

  can kardeşim valla üzüldüm kuponuna son ayak 6 at sendeki süprizlerden biri gelse dişe dokunur bişeyler alırdın kısmet işte yazık oldu

 282. can

  5. ayaktan taklaya geldik :).. işin kötü tarafı bir at daha yazsam 4 ü yazıcam.. 7li plase son ayağa geldi tabi o da bişey vermez

 283. mustafa

  aynısını dörtlü yaptım bakalım ne olucak

 284. mustafa

  yine boyunla 2.ci benim ne suçum var ya ganyanda güzeldi

 285. mustafa

  iyi başladık hadi bakalım çökmeyiz inşallah

 286. can

  bende at çıkarta çıkarta bu hale getirdim

  6
  5-7-6-8
  6-4-5-1-2-7
  5
  2-7
  3-10-4-7-5-11

  14.40krş

  oyun limitim 10tl aslında ama bugün biraz aştım

 287. mustafa

  ben bu şekilde yatırmayı düşünüyorum

  1.ayak 6
  2.ayak 6
  3.ayak 1-2-5-6
  4.ayak 1-2-3-5-7-8
  5.ayak 1-2-3-4-7-8
  6.ayak 3 tutar 7.20 tl

  son günlerde yazdığım atlar tabelada oluyorda 1. gelemiyorlar bende soranlara ben altılıda gelecek atların şalonunu değil gelmiyecek atların şablonunu veriyorum diyorum yalanda söylemiş olmuyorum hani.bu işin şakasıda bu aralar olasılıklar benden yana değil kısmet kapalı ama bugün totem yaptım aynı rakamdan 2 veya 3 kez kazanan nolar olucak gibi hadi hayırlısı

 288. can

  7li plase şablonum

  1/4
  6/1
  5-7-6-8
  6-4-5-1-2
  5
  7/2
  3-10-4-7-11

 289. admin

  30/05/2013 izmir son 3 ayak

  3/7
  3/12/13/6
  3/6/9/14

 290. can

  1. ayakta 6numara kar’ın bu gruptan daha iyi olduğunu düşünüyorum kötü koşması halinde 1-7-3 ün şansı olur

  4. ayakta 4 numara turabi uzun 7ay aradan sonra koşmasına rağmen jokeyinin geç teşviğe başlaması yüzünden fotoda 2. kaldı.. bana göre günün en sağlam teki.. ondan sonra kim şanslı derseniz sırasıyla 2-3-7.. 5. ayakta da 7 numara bence en şanslı safkan.. bugün süprizlere adsy koşular 3. ve 6 ayak diye düşünüyorum bol şanslar

 291. can

  slm mustafa bey bende ankarayı yazmak üzereydim..

  6
  5-7-6-8
  6-4-5-1-2-7-9/3
  5
  2-7
  3-10-4-7-5-11-9/-8

  24.80 krş

  benim oyun bütçemi aştığı için kalabalıklarda biraz eleyecem

 292. mustafa

  selamlar siteye ve sonuçlara yeni bakmaya vaktim oldu iyice çuvallamışım ama ne bu ne şanstır yazdıklarım tabela içinde birinciler yok şablonu kuramıyorum onuda başarırım inşallah ankara ve izmir yarışları için grüşü olan varmı

 293. Ahmet ŞEN

  İstanbul 29.05.2013
  1.ayak: 8-1-9 /// 4-2
  2.ayak: 2 /// 4
  3.ayak: 7 /// 4-3
  4.ayak: 2 /// 3-7
  5.ayak: 2-3-5-9
  6.ayak: 6-5-1-4-11-8-12

 294. mustafa

  istanbul düşündüklerim

  1.ayak 2-3-5
  2.ayak 1
  3.ayak 3-4-6
  4.ayak 3
  5.ayak 1-3-9
  6.ayak 1-2-5-6

  amacım akıl karıştırmak yada yönlendirme yapmak değil zaten kuponlara bakarsanız küçük meblağlar gelirse böyle gelsin misali ben gider akşam bakarım artık

 295. Ahmet ŞEN

  Arkadaşlar İstanbul yarışları için çalışmlarımı blog sitemde güncelliyorum, aslında bir nevi not defteri olarak bu siteyi kullanıyordum. Yararlanmak isteyen arkadaşlar koşularla ilgili yorumlarıma bakabilir: http://veliefendihipodromu.blogspot.com/

 296. mustafa

  elazığ çalışmalrım

  1.ayak 9-11-7-2-3
  2.ayak 8-2
  3.ayak 4-1-5
  4.ayak 1-4-3-2-6
  5.ayak 11
  6.ayak 16 tek yada 8-3 tutar 4.50 tl yada 13.50

  hadi hayırlısı

 297. mustafa

  tüm dostlara selam hamdi beyin yazdıklarına bakınca bu işin çok yönlü inceliklerinin varlığını görüyor insan ama tecrübeler paylaşıldıkça çokta faydalı olucak.hamdi bey bugün istanbul vardı keşke zamanınız olabilseydide bişeyler yazabilseydiniz ama olsun cumartesi demişsiniz pazarı bekliycem artık.bu arada can bey dün akşam tercih hatası ve kendi bildiğimi okuma sevdam yüzünden kuramadım altılıyı üye olduğum site yorumcuları buluyor ben faydalanıp bulamıyorum bakalım bugün nasıl geçecek.

 298. volkan

  selamlar,,, yatmadan önce, az önce çalışmasını bitirdiğim Elazığ tahminlerimi sunmak istedim. hoş, elazığ’a ne kadar çalışılırsa çalışılsın, bazen aklın almayacağı neticeler gerçekleşiyor ama olsun… dileyenler kendi çalışmalarıyla sentezleyebilirler.

  7/3
  2,9,3/1,8,7
  1
  2
  11,12,5,1,9,4,3,7,2,8,6,10
  15,16,17,18,14,9,5,6,10,11,2,4,13

  ilk ayağı da tek bırakıp, ikinci ayağı az atla geçerseniz yaklaşık 14 lira, şablonun tamamı ise yaklaşık 56 lira tutmakta. bol şanslar,,,

 299. admin

  vay vay vay ayrılda gel 🙂 yakışıklı kır saçlı abim yav bu atları sen bilmicende benmi bilecem 🙂 görüşmek üzere

 300. hamdi

  Yatacaktım ama Ahmet Şen arkadaşımın mesajını görünce biraz yorum yazayım istedim.Atların padoktaki görüntüleri de önemlidir aslında ama ben jokeyler binipte seronomiden geçip açıldıktan sonra atlar starta son kentere döndüğü anda izmirde mesela 1.trübünün altında bekler ve orda rapor veririm atlara.Çünkü atlar orda beden dilleri ile çok önemli işaretler verir.Mesela bir at önünüzden geçerken çok hızlı geçerse o attan uzak durum , kafasını çok sallayan atlardan da uzak durun , ama boynunu kavis yapmış , burun çalarak geçen , kantarmalara asılan , sanki ağır çekimde izliyormuşsunuz gibi geçen, dengeli ve kendine hakim , sakin , saldırgan olması kötüye işarettir genel de bazı istisna atlar hariç.Bunlar sadece bir kaçı.Tabii benim dikkat ettiğim çok daha şeyler var ama görerek anlatmak gerekir.İzmir hipodromuna yolunuz düşerse 1.trübünün altına beklerim.Orda kısa hafif kır saçlı , yakışıklı bir adam görürseniz o benim 😀 😛 şaka bir yana da atlara hem yarış öncesi hem yarış sonrası hem de son yarışlarından rapor vermek gerçekten kolay öğrenilebilen işler değil ben 30 senemi verdim..Cumartesi akşamı görüşmek üzere.

 301. can

  adana da son koşuya 12arkası/13-2 ikili yapabilirim yada son çifte NOVEMBER/ÖZLENEN oynanabilir riske göre oranını beğenirsem.. çiftede 8 oran benim ideal.. 2yada 3 misli oynanabilir

 302. can

  zaten muhtemellerde sürekli hata veriyo.. teklerini bende düşünmüştüm ama etraflıca bakamadım o yüzden oynamayacam ikili yada çifte araştırırım belki sanaa boolll şanslar

 303. mustafa

  hadi burdan yak teknik bir arıza nedeniyle bahis kabulü yapamıyorlarmış kısa bir süre sonra tekrar denemeliymişi ya arkadaş yatırmıycam gidecem aklımda kalcak en iyisimi bekleyeyim biraz daha

 304. mustafa

  can bey adana altılım bu şekilde olucak sen bayiden yatırıyosun umarım inceleme vaktin olur bende yatırıp çıkıcam akşam geldiğimde bakarım artık

  1.ayak 2-4-5-6
  2.ayak 6 yine maiden düşüncem doğrultusunda tercihim
  3.ayak 7-8 bilgealp kaçyarıştır yazıyorum bu inşallah
  4.ayak 1-2-3-4-5 muhtemeller yakın çıkar ama süpriz gibi
  5.ayak 2 geçen yarış kilodan etkilendi sanıyorum
  6.ayak 2-4-5-11-13 bahislerde 11 e dikkat derim

  benim yatıracağım bu kardeşim gerisi kısmet sağlıcakla kal

 305. can

  5li ganyan bişey vermemişte 7li plase güzel para vermiş

 306. can

  evet teşekkürler bu da gelmeseydi hepten fitil olurdum 🙂

 307. mustafa

  tebrikler azda olsa yakalamak iyidir stres atmak açısındanda bakmak lazım değilmi şiş şiş nereye kadar adanaya bakıyorum

 308. can

  çiftesi 3.30du en son zaten iki at yazınca son ayağa yüzde 50 fazlasını alıcam.. neyse yatmasından iyidir tabi..

 309. mustafa

  azda olsa versin yakalasak cebe sarmaz enazından arada birde dişe dokunur bişey yakalasak fenamı olur be kardeşim ama yakalıycaz merak etme

 310. mustafa

  ben boşuna demiyorum raydan çıktık peronda dolaşıyoruz diye bi toparlayıpta bir araya getiremiyoruz

 311. can

  zaten çok bişey vermez bu oyunda ucundan kaçırınca insan biraz üzülüyor tabi

 312. can

  benim 5li de de sadece ilk ayak yok son ayakta 3-4 var.. 1. ayak sende var 3. ayak bende

 313. mustafa

  inşallah yazdığın gibi gelsin iki laflıyoruz kaybetsekte

 314. can

  son çifteyi oynadım geldim bu da tutmazsa 1 hafta oynamam

 315. mustafa

  yanlış olmuş 5.ayak değil 5 li ganyan olucaktı perondayım belliki yazıyı bile yazamadık

 316. mustafa

  maiden tespitimizde doğru çıktı son ayak altı at gelirse gelde üzülme altılıda yattığım ayaklar plaseler 5.ayak yine plase ucundan kıyısından yine tutamadık yok yok bi hoca bulmak lazım 24 saat okursa belki rayına oturturuz bu işi işin şakası tabikide insan üzülüp hayıflanıyor be kardeşim bu kadarmı teğet geçer şans faktörü yada raydan çıktık peronda dolaşıyorumda farkında değilim

 317. can

  2-5
  5-8
  6
  3-5-8-12
  2-5

  ilk 5 koşuya baktım ama üstün körü oldu sadece dereceler üzerinden yazdım.. ankaraya 1/3-4 son çifteye bakıcam bl şanslar

 318. can

  anlaşıldı bugünde şansımız yok ikimizede geçmiş olsun.. 12nin jokeyi biraz acele etti

 319. mustafa

  bu heyacanda buraya kadarmış ben gider adanaya

 320. mustafa

  can bey adana için yedili plase ve altılı görüşlerin varmı

 321. can

  12 numara daha önce 1200çimde 5 yarış koştu hiç geçilmedi.. beyaz bayrak ayna yapmaya çalışacak.. 3 numaranın startta kalma huyu var zorlarsa 2 aday.. 7li plase oynaıştım 2.4mlik o yürüyo burda 12 sonra 1 son ayakta da 3 tek.. 3ün 4den biraz daha şanslı olduğunu düşünüyorum bakalım görücez

 322. mustafa

  şimdi 12 gelmeli maiden ilk yarış patladı ikinci maiden büyük ihtimalle favori plase olur eküriler gelir inşallah kalırız son ayağa 6 atım var türkiyenin teki 4 sayılır bendekilerle yıkılırsa iyi bir sermaye yaparız kısmet bakalım ne güzel hayelimi yorumluyorum zaten insanın hayelleri olmasa neye yararki umuttur insanı ayakta tutan değilmi dostlar

 323. can

  bu arada 4 numara da süpriz sayılır 6 lira ganyan vermiş

 324. can

  aynen sizin gibi tutmadığım atı favori de olsa yazmam.. bazen bende anlamıyorum ganyanının düşük çıkmasını.. akşam altılıya puansız bültenden çalışırım, dündüz de bi gazete alırım nasıl puan verdiklerini görüp hangilerinin süpriz olduğunu anlamak için gazete hiç vermez ganyan bayii ne gidince atın ganyanının 3-4lira olduğunu görünce bende şaşırıyorum 🙂

 325. mustafa

  can bey 6 yı neye göre nasıl buldun gerçektende geç çıkmasına rağmen bariyer dibinden nerdeyse yarışı alıyordu helal olsun.bide tuhaf olan hilmibey bültenlerde geri planda olmasına rağmen muhtemel ganyanda 3.40 la ikinci at bu nasıl iş hadi diyelimki birileri duyum aldıda yazdı binlerce yarışseverdemi duyum aldıda 2.at çıktı yok yok atladığım göremedim bişeyler var.bu arada 5 line üzüldüm sanırım bayiden yatırıyosun netten yatırsaydın belkide 4 atta yazdığım 4 üde yazardın belkide benim gibisindir tutmadığın atı favoride olsa yazmıyosundur neyse kısmet adanaya artık

 326. can

  evt benim 5li ganyanda yattı. 6 numara sıtartta kalmasına rağmen 2. oldu şans işte

 327. mustafa

  valla ne yalan söyleyeyim altılı harici diğerlerinden zaten anlamıyorum pazar günü hamdi beyin sayesinde deneme amaçlı 3 tl ye 30 tl ikili aldım nasıl oldu bende anlamadım ama virgüllü seçeneğini işaretlemiştim tuttu.altılıya gelince prensip olarak her yarışa 10 tl yi geçmem ama ondada tık yok şans işte tjk ya yatırım yapıyorum şimdilik bi ara kar payından bize düşeni alırız inşallah

 328. mustafa

  can bey bir söz var ya bakar körmüsün diye tam cuk uydu bana halbuki yazınızıda okudum en azından ikinci kupona yazmalıydım kısmet işte.ama yine duramadım 5 li yaptım

  1.ayak 2-3-4-10-13
  2.ayak 3-5-9-12
  3.ayak 12
  4.ayak 5
  5.ayak 1-2-3-4-7-9 tutar 6 tl

  buda yatarsa yüzde yüz geleceğini bilsemde ankara sayfasını kapattım doğru adanaya

 329. can

  benimde bu ara pek şansım yok bulursam 7li plase bi de ufak tefek ikililer çifteler denk geliyor

 330. can

  mustafa bey üzüldüm altılınıza 🙁 dün gece ki yazımı okuduysan 9u favori verdim mesafeden endişeli olduğum için 5li ganyan oynadım.. yesss değişik bi at yazsan bi türlü yazmasan bi türlü dediğiniz gibi takip etmek lazım

 331. mustafa

  hilmi beyde nerden çıktı diyecemde demesine asıl bizim sen salvador nerde kaldı demek daha doğru olucak can bey 11 de dediğin gibi yaptı ama bişey diyeyimmi üstüne fuat çakarı bindirdiklerini görürsem son at bile olsa tek atıcam fuat bunları uyutur fotoda atı alan üsküdarı geçmiş olur 11 yesss yazdım bi kenara beşli yapsammı adanaya mı çalışsam kararsız kaldım bak şimdi

 332. mustafa

  can bey maidenlerden biri patlar diye düşünüyorumda hangisi 6 dikkatimi hiç çekmedi şans diyelim yatırdım netten umarım yazdıklarımız gibi gelir hepimizde seviniriz

 333. can

  şimdi ilk ayakta 11 yesss fena kaçıcak 10 boyla döner virajı

 334. can

  güzel altılı mustafa bey ilk ayak 3 gelirse bayağa şansı var gibi 3 numarayı kdb ile koşturmazsalar sanki daha iyi koşuyo 2. ayakta 6 numara da süpriz yapabilir

 335. mustafa

  değişik bir kombinasyonlada şansımı deneyeceğim

  1.ayak 1-2-3-5
  2.ayak 2-3-4-10-13
  3.ayak 3-5-9-12
  4.ayak 12
  5.ayak 5
  6.ayak 4 tutar 4 tl

  iki kuponuda yatırcam sonuç ne olucak bakalım

 336. mustafa

  bugun benim altılıda maiden yarışlardan biri patlar diye düşünüyorum birde 6.ayak 4 türkiyenin teki gibi görünsede ben yıkacam.buna altılım

  1.ayak 3 tek
  2.ayak 3-4-10-13
  3.ayak 3-5-9-12
  4.ayak 12 tek açık yarış atı bi kaç gömlek üstün
  5.ayak 4-5
  6.ayak 1-2-3-4-7-9 tutar 9.60 tl

  dostlar bi değerlendirin bakalım atladığımız göremediğimiz varmı

 337. can

  1-2-3-5-9-11-12
  3-10-13-6-5-1
  7-12-3-5-6
  12
  1
  3-4-10-11

  bu altılıyı yatırmıyıcam deneme amaçlı yazdım yekün 42 tutuyo benim limiti aşar 🙂

 338. can

  😀 evt dün bursada fena dağıldık.. biri 3.6tl ye bulmuş içine doğmuş heralde 🙂

 339. mustafa

  selamlar hepinize güne siyasetçi taktiğiyle başlamak en güzeli sanırım dün dündür bugün bugündür biraz ders çalışayım daha yeni bakıcam ama hep sitedeyim ara ara bakarım yine fikir alışverişinde bulunuruz bakalım bugunde ankaranın yarışları hipodramda atları yinemi yattın tutturamıyon altılıyı türküsünü söyletmezler bize hayırlısı diyelim

 340. can

  Ankara yarışlarına baktım arkadaşlar birinci ayakta 9 HİLMİBEY uzun mesafede de iyi koşarsa bana göre favori eğer uzunu yadırgarsa neredeyse bütün atların gelme şansı var ben o yüzden 5’li ganyan oynamaya karar verdim. 6.koşuda 12 numarada tek yazılabilir çıktığı gibi bitirebilir. 7 koşuda bana göre en iyi iki tay eküri koştuğu için orayı tek geçtim.. bol şanslar

  4.koşu 3-10-13-6-5-1
  5.koşu 7-12-3
  6.koşu 12-2-3-8
  7.koşu 1
  8.koşu 4-3

 341. Ahmet ŞEN

  Siteyi bugün Google sayesinde atların bir yarış sonrası kaç kilo verdiğini, hangi pist ve mesafede koştuktan sonra kaç gün dinlenmeleri gerektiğini öğrenmek için yazdığım birkaç kelime sonrası buldum. Sayfayı aşağı yukarı hareket ettiren sağdaki kutunun küçüklüğünü görünce bir an kapamak istedim, üşendim. Benden 9 yaş büyük olan, samimiyet katsın diye Abi diye seslenmek istediğim Hamdi abinin güzel yorumlarını okudukça vaktin nasıl geçtiğini anlamadım. Ben Bayrampaşa’da oturan, vaktim oldukça Veliefendi’de olmaktan keyif alan bir yarışseverim. İstanbul harici altılı oynamamaktayım, çünkü yeterince hakim olmadığım jokey&apranti sayısının bol olduğu illerden tahminlerim isabetsiz olucaktır. İstanbul’un bu sektörün arenası olduğundan keyif alıyorum. Yarışlara çalışma stilim TRAKUS üzerinden tempoları incelemek şeklinde. Galopları da derecelerden ziyade TJK sitesindeki İDMAN PİSTİ programını izleyerek değerlendiriyorum. Eksiklerim Hamdi abi gibi çekirdekten yetişme olmadığım için eksik gözlem ve analizlerim olmaktadır. Misal Padok’ta bir atın iyi durumda olduğunu anlamam. Tecrübesiz gözlerimle padokta atların fizikleri beni cezbeder (White Ram, henüz maiden olan BABAESKİ). Bir de kendimce padokta durgun mu yoksa hareketli mi olduğunu gözlemlemeye çalışırım. Son padok görüntüsünde kafası yerde durgun olan Rampoldi, padoğa geldiği andan itibaren yerinde duramayan eşgaliyle herkesi büyüleyen White Ram’den son düzlükte çok kolay mücadele etmeden sıyrılmıştı. Hamdi abimden atların hal ve hareketleriyle neler anlattığını yazması beni çok mesut eder. Kendisi bir yorumda belirtmişti fotoda safkanın kulaklarının durumu ile ilgili gücünün tamamını tükenmediğini nasıl anlayabiliriz? Ayrıca kum hedefi yapan bir safkana neden çimde yarış gösterilir? Sayende çok önemli bilgilere kavuşacağız abi gözüken o, sevdim ben bu siteyi 🙂

 342. hamdi

  Arkadaşlar bugün salı oldu ben Cumartesiye kadar yokum benim zorlu sürecim başlıyor bugünle birlikte 🙂 Önümüzdeki Pazar yarışları için uygun yarışlar olacak yine kazançlı bir pazar gübü olabilir.Hepiniz kendinize iyi bakın.

 343. hamdi

  Bugün Bursa yarışları fena patlamış ama ölüm bülteniydi 5.ayağa KING ARDA CHAMPS SURAL 5_10 plase ikili oynamıştım ama 4.kalmış KING ARDA 🙂 sağlık olsun hergün kazanmak olmaz 🙂

 344. kahraman

  Oynanılabilecek en güzel altılı vede en sevdiğim ikramiye tutarlarından biri gerçekleşti(650bin tl.)., en azından tuttuğunda insanı uçurmaz ama hayatında güzel bi değişiklik olabilir.bu altılı 10-15bin yada bilemedin 50 bin tl verseydi içten içe canım sıkılırdı.bazan oluyor..hepimize öncelikle geçmiş olsun…
  herkese yeni oyunlarda bol şans diliyorum,

  yarışlar bittikten sonra çok kolay yorumlanabilinir yada tutturulabilinir gibi görünüyor her yazmadığımız 1. gelen at ise”ben bunu düşünmüştüm gibi hissettiriyor-çünkü hepsinin geliri var,yada bilmediğimiz daha çok şey var…
  birgün değil hergün altılıyı bulmak istiyorum,o yüzden hergün oynamaya bedel özelliklerde zor görünen programlara altılı oynamaya daha çok gayret gösteriyorum ama bugün 1 de kaldım-hemde 500 tl civarında bir kuponla bazanda 24 tl ile xx.000tl. ve şans kelimesini sevmiyorum herşeyin bir sebebi mantığı olsun istiyorum. sonuç, bugüne yaklaşık 4 milyon yarışseverden iki tanesi hariç ne mantık kurabildi nede şansı yaver gitti.Ancak ikramiyenin cazibesi yarış başlamadan önce belliydi ve en azından böyle programın olduğu günler için altılı harici bahis oynamamanızı naçizane tavsiye ederim.
  saygılarımla…

 345. admin Gönderi yazarı

  Neler kaynatıyorsunuz nasıl geçti gününüz 🙂

 346. kahraman

  🙂 afiyet olsun…benim gibi yanına soğuk suda almayı unutma mustafa abicim,birde moralini bozma,sen bize lazımsın-çok oyun yapmadan(bana göre günde bir bahis yeter) keyfimiz kaçmadan-devam.yarın bakalım..

 347. mustafa

  yok yok kardeşim bugün ne yapsak boş en iyisi tjk bahis ekranını kapatmak yoksa durmadan bişeyler yapıyorum bugünlük benden buraya kadar en güzeli alyım kahvemi çıkayım balkon sefasına sağlıcakla kalın

 348. can

  tabi oynanacak oyun çok o kadar para yok diyebilirsiniz 🙂
  7koşuya da 1/3/10/9 kombine 3lü.. bunuda hayali yatırdım 🙂 net üzerinden oynama imkanım yok şuan… zaten bursa koşularınında sağıolu pek belli olmuyor..

 349. can

  bir gün inş öyle bir imkan olur… şuan BÜRKAN arkası PELLEGRINO neden çifte yazmadığımı merak ediyorum 🙂

 350. kahraman

  mustafa bey,kurulu deyiminden deminki mesajlarla geri adım attım.sadece yatan kupondaki hatayı bi yere yüklemek gerekir ya bu yüzden bu sefer bunu şakasına söledim. 🙂

 351. mustafa

  keşke imkan olsada hep beraber öyle bir ortam yaratabilsek belki ilerde neden olmasın ki.ama kurma diyemiyorum çünkü az önce nasıl olur neyi kaçırmış olabilirim diye tekrar inceledim 3 azadbey asalbey-seyyah orjinli ayrıca g.yıldız bursada başarılı bir jokey mayıs ayı içinde bursada 4.cü yarışını kazandı demekki moral motivasyon yerinde ve formda 6 no ise badışoğlunun kendi atları daha azimli ve yarışa saldırması normal tabiki bunları yarıştan sonra daha net görebiliyor insan olasılık bu olma olasılığı ne kadar düşük olsada oluyor.

 352. can

  özellikle yarışlardan keyif alabilmek için tek kalem 3lü ganyan yazdım 1-4-14 20misli ve son çifteyi oynadım
  4/3-14.. 5. ayakta PELLEGRINOnun performansını gerçekten merak ediyorum

 353. can

  rica ederim mustafa bey burda birbirimizden birşeyler öğrenebilirsek ne mutlu 🙂 3 numara azadbey gelmiş çim pistte ilk yarışıydı onu dikkate almıştım ama kumdaki performansı çok kötü olduğu için yazmamıştım..

 354. kahraman

  :)))) demekki kahveyi öle kolay içemiycekmişiz.
  bi yorum daha ;yok abi kuruyolar. :)))
  :))))
  evet,ben bu işten anlamıyorum demekki.ya çoook güldüm valla hayır olsun.yinede bi türk kahvesi içelim canım.
  kısmet olursa burdaki herkesle birlikte bi gün bi yerde oturur sohbet-muhabbet birlikte yudumlarız umarım.

 355. mustafa

  kahraman bey sizin altılınızda güzelmiş tam paraya gidilecek altılı ama nerde bizde öyle bütçe ama inanın kafayı atlatsaydınız kahvenizi yudumalyarak seyretmek hoş olurdu kısmet artık.

 356. kahraman

  herkese merhaba,
  -yazmıyordum, fakat yorumları takip ediyorum.bugün yazma gereğimin tek sebebi dünkü başarısından dolayı hamdi beyi tebrik etmem gerektiği içindir.-Tebrikler.
  duygum, söylediğinizin axinize başarılı olmanıza gerçekten çok sevinmekten ibaret.içimizden birilerinin yüzünün gülmesi bunuda çalışma ve başarı ile ortaya koyması beni şaşırttı ve mutlu etti vede bu gerçekmi diyede sormadan edemedim kendime.
  bizde yiğidin hakkı verilir.bravo kardeşim.

  bende kendimce bir altılı oynadım…
  kimsenin etkilenmesini istemem.çünkü benim çalışmam atlarla çokda alakalı olmuyor.

  3-4-5-6-7-9
  1-2-4-7-9-11-13-15-16-17
  3-7-9
  2
  4-5-6-7-8-9-10-12-13-14
  1-3-4-10-13-14

 357. mustafa

  can bey sizede teşekkürler yorumlarınız için sizdende bişeyler harmanlayıp altılıda değerlendircem

 358. mustafa

  sayın admin öncelikle geçmiş olsun.hamdi sizede teşekkürler yarumlu olması bi başka güzel olmuş özellikle tabelada 5 i çok güzel yakalamışsınız çok süpriz konumda çıkacağı şüphesiz.bi aksilik olmazsa kazanır inşallah ama siz ve sizin gibi yarışın gidişatını okuyan hedef koşuları tespit edenleri bulabilenler için basittir 47 yaşındayım fakat yarışlar hakkında ne doğru bildiklerim yanlışmış.her yapılan yorum her verilen at gelecek diye kural yok ama görünen köyde kılavuz istemezmiş ortam böyle devam ederse sizde müsait olup bilgilerinizi paylaştıkça çok öğreneceğim şey var çok bu yaştan sonra ezber bozdurdun ya helal olsun.yedilini aynen yatırıyorum.hayırlısı bakalım

 359. can

  tutarı düşürmek için 7li plaseyi bu şekilde oynayacam

  1. 1
  2. 1
  3. 1
  4. 1-2-3-4-6-7-8-10
  5. 1
  6. 4-5-6-9-10-11
  7. 2-3-4-14

 360. can

  selamlar.. bugün 7li plase oynayacam onu sizlerle paylaşıcam.
  3koşu yedili plasenin 1. ayağında 1 numara beylerbeyininoğlu bu grubun biraz üstünde süpriz bir at çıksa bile kendini en azından 2.liğe atacağını düşünüyorum bu yüzden tek yazacağım

  1. ayak 1 numara demirdöveni başta tutuyorum.. koştuğu 2 yarışında en arkadan ve en dıştan dönmesine rağmen son 600 sprintini etkili atan bir tay bugün önceki yarışlarına göre mesafe 100 metre daha uzadı buda onun için avantaj olacak o yüzden 7li plaseye tek yazıyorum

  2ayak 1 numara adilteyze gruba göre daha istikrarlı derecelerle koştuğu için onu da tek yazıcam.. güvenmeyenlere sırasıyla 9 numara sarrabe orjinini beğendiğim berra sultan ve 2 numara ateşlerin ateşini öneririm
  3ayak günün en zor yarışlarından biri bence 1 numara king of agean ı son 1800çide 1:50,16lık derecesiyle başta tutuyorum sonra 6numara 3aydır koşmasada 8numara mesafe biraz kısa gelecek olsada 2 numara daha sonra 3-4-7 diyorum.. nerdeyse kapatmalık :))
  4ayak 1 numara bürkanın bu mesafede ortalama derecesi rakiplerine göre 1 saniyeye yakın daha iyi olduğu için başta tutuyorum en ciddi rakibi bana göre bursada da etkili koşan 3 numara büğülmeli daha sonra 10 numara sungurberk çok süprizede ıhlamur diye düşünüyorum..

  5. ayak 4-5-6-9-10-11-12 diyorum.. özellikle 4 numaranın çok kaliteli bir safkan bence istanbul kumda 1:37lerde koşabilen bir at ki her babayiğidin harcı değildir önemlide bi handikapı vasr bu yıl sadece 2000 metrede tek yarış koştu yeterli nefes açtımı emin olamadığım için yanına üsteki atlarıda yazdım

  6ayak son koşusunu beğendiğim 14 numara başta olmak üzere, nihalimle anababa bir kardeş 3 numara daha sonrada 2 numarayı öneririm.. bol şanslar

 361. admin Gönderi yazarı

  Beyler hastaneye gitmem lazım bugün bu heycana katılamıyacağım için üzgünüm

 362. hamdi

  Herkese iyi günler. saat 13:00 gibi evden çıkıp işe gideceğim hemen hızlı hızlı yazıp geçeyim istedim bugünlük ama idealist kişiliğim yine bana engel oldu ve sanırım yorum da yazacağım 🙂

  1.Koşu : 1 No lu BEYLERİNOĞLU için izmirde 0 çektiği koşuda bir yorumda bulunmuştum o gün hem mesafe kısaydı hem saha çamurdu bu kez hem çim hem mesafe uzadı o yüzden safkan rahat edecektir son yarışında bitiriş anında ki görüntüsü ile artık üst gruplara gideceğim der gibi görünen 2 No lu DAĞYUDANBEY ile birlikte yazıp 7’li plasenin ilk ayağını geçeceğim pahalı olmazsa kupon en sn buraya hakkında öngörüm olan bir at daha ekleyebilirim.

  1.AYAK : Açıkçası ben bu yarış DEMİRDÖVEN tek yazacaktım son yarışını kazanırken binici neredeyse 600 metre tay ın kafasıyla uğraşmak zorunda kaldı bunun sebebi ise tayın kaçmayı seven yapısından kaynaklanması diye düşünüyorum o gün ÇAKMAKOĞLU startla öne gidince tay bocaladı ancak sprint atması yarışı bırakmaması karakterini ortaya koymaya yetti 1 kulvar biraz sakıncalı geldi açıkçası her zaman tehlikeli bulmuşumdur bir kulvarı düzlüğe çıkıldığında dışında at kalır ÇAKMAKOĞLUNUN içine girerse atlamayabilir bu tür kaçmayı seven atlar.O yüzden ben 7’li plaseme ÇAKMAKOĞLU tek yazacağım ama altılı oynarsam DEMİRDÖVEN le birlikte yazarım.

  2.Ayak : 9 No lu SARRABE benim maiden gruplardan üst gruplara terfi etmesini beklediğim ve raporlarımda yer alan tek isim.Kum pisti daha iyi koşmasını beklesem de kesinlikle çim pistte de bu tür gruplarda iyi yarış yapacak eşgale sahip 1 No lu ADİLCEVAZ problemleri olan bir safkan ancak böylesi gruplarda iyi yarışlar yapacaktır.Start problemi olsada 4 No lu BABADOĞAN da yazıp bu ayağı 3 atla geçeceğim.

  3.AYAK : Bu yarışa hiç çalışmadım taylık döneminden yaşlarını alsınlar iyi yarışlar yapacaklar diye raporlarımda yer alan 4 ve 10 No lu safknaları yazıp bu ayağı geçiyorum.

  4.Ayak : Bu yarışta HIZLITAY ın varlığı artık ağırlaşan UÇBEYİ , düzlükte bir anda gelip liderliği almak isteyen FİLİNTAY gibi isimlerin kazanma şansını nerdeyse hiç bırakmadı zaten diyebilirsiniz bu atlar zaten bu grupta gelmez yine de olsun bir atın bir yarışta neden kazanma şansı ortadan kalkar bilmekte her zaman fayda vardır. 1 No lu BÜRKAN oldukşa iyi şartlar buldu kendine o yüzden 1 ve 2 Yazarak bu ayağı geçeceğim.

  5.Ayak : Kum yarışlara hedef yaptıkları için son yarışında bir çim yarış gösterilen 5 No lu KING ARDA 600 e kadar 2 3 pozisyonunda bekleyip önde kaçacak olan 7 No lu KID CHERLAMANGE ve 14 No lu BUSINESS MAN ın yanından geçip gidip düzlük üstünde aldığı avasn ile kazanmaya çalışacak ilk isim olarak öne çıkarıyorum.Ola ki bir dirençle karşılaşır kolay atlatamazsa luta girildikten sonra son metrelerde ben 6 No lu EMREKAAN ve 2 çim yarış gösterildikten sonra bu yarışı artık hedefledikklerini düşünüdüğüm 10 No lu CHAMPS SURAL ın son metrelerde bir yerlere geleceğini düşünüyorum.Ancak gerçekten de zor bir yarış.

  6.AYAK : Son ayağa yorum yapmadan 3_4_14 öneriyorum.3 ü sınıf bir isim olmasından dolayı bu yarışlık kısa mesafede kapalı kutu olarak görüyorum ancak güçlü biri safkan olduğu gerçek.

 363. sedat

  ben bu siteyi dün tesadüfen buldum hamdi beyin görüşlerine tamamen katılıyorum at yarışı heyacan ve zevk işidir. altılıya fazla yüklenmemek gerekir. hamdi beyden bursa yorumları bekliyoruz saygılarımla

 364. mustafa

  iyi sabahlar desem yeridir sayın admin yoksa zaten yarına onaylanır mesajım akşam acil işimiz çıktı adanayı yapamadık şimdi az önce sonuçlara baktığımda yakalarmışım dedim ama asıl olan hamdi beyin 10-11 ikilisi için 20 tl düşünmüştüm onuda yapamadık yarışta öyle bitmiş bursaya sermaye olucaktı nasip değilmiş ama hamdi bey yedili plase için bişeyler yazıcam demiş yarın ona odaklanıcam artık hayırlısı bakalım biraz bursayı inceleyeyim bakalım ne çıkartabilecez saygılar

 365. volkan

  selamlar, trakus sistemi zannedersem sadece veliefendi hipodromu’nda bulunmakta. bu sistemle yarışın temposu rahatça ölçülebiliyor. yarışın gidişatını belirlemek için de koşacak atların yarış karakterlerini incelemek gerekir. bazı atlar vardır numarayı alamazlarsa adeta yarışa küserler, bazıları ise bekleme yarışı yapmayı severler, bazı atlar tempo atlarıdırlar ve önde ne kadar rahatsız edilirlerse edilsinler, mesafe uzadıkça daha başarılı olurlar. bazı atların uzun, bazı atların ise kısa sprintleri vardır. üzerindeki jokey bunun farkında değilse, o at başarılı olamaz mesela. başarılı jokey olmanın da en önemli faktörü yarışı iyi okuyabilmektir hatta. yarış içerisinde temponun nasıl ilerlediğini görüp insiyatif alabilen jokeyler başarılı olabilirler. antrenörler için de aynı şey geçerlidir. yarışın gidişatını çözebildikleri müddetçe başarılı olurlar. yarışın gidişatı çok çok önemli bir faktör olmakla birlikte, at yarışlarını etkileyen yüzlerce faktörden sadece biridir. o yüzden ki altılı bulmak dünyanın en zor işi diyorum. bütün faktörleri denkleyip bir araya getirebildiğiniz zaman ancak başarılı olabiliyorsunuz. burada kaliteli yazılarına denk geldiğim hamdi bey’in altılı oynamayıp da, kazandıracak oyun olan diğer bahis türlerine yönelinmesini teşvik etmesini çok doğru bulmaktayım…

 366. can

  yarışın hızlı mı yavaş mı gittiğini son 800 derecesinden anlıyorum hamdi bey yavaş başlamışlarsa son 800leri daha iyi olur gibi mesela örnek verisem ingilizler çim de 46:50 ve altında yavaş tempoda koşulmaya başlandığını sonlarda hızlandıklarını anlarım, tabi bu derece kaliteli atlar için.. orjin konusuna gelince genlerinin büyük çoğunluğunu anne tarafından aldıklarını bilmiyordum yeni bişey daha öğrendik :)trakusa gelince şuan öyle bi hizmet yok diye biliyorum söylediğiniz gibi bi atın gerçek koştuğu mesafeyi bilmek çok daha önemli olacaktır.. sizden öğrecebileceğimiz birşeyler olduğu aşikar 🙂

 367. hamdi

  Sevgili Can , sitilini ya da ders çalışma şeklini bir tez olarak görüp bunu çürütmeye çalışacak değilim ancak şöyle bir gerçek var yarışlarda.Bitiriş derecesi sadece kazanan at için bakılır ama bu yetmez bitiriş anındaki görüntü , kulaklarını arkaya sağa sola yatırıyor olması , nefes kontrolü tüm bunlar bir sonraki yarışı için önemli verilerdir.Yarış derecesinden ziyade TRAKUS daha önemlidir dünyanın hiç bir ülkesinde yarış bitiriş dereceleri verilmez önemli bulmazlar çünkü.Mesela bir yarışın derecesi önemlidir ancak yarış yavaş ya da hızlı gitmiş olabilir o yüzden ayrı yarışlardan gelip buluşan safkanların yarışlarında , yarış karakterleri ile başlayıp yola devam etmek gerekir bugün verdiğim BAYRAMEMMİ örneği gibi.Koşu aralığına gelince ise bazı atlar sık yarış koşmaktan etkilenmez aksine yarış koşarak hazırlanırlar tabii bu atların hangileri olduğunu da bilmek gerekir.Orjin için şunu söyleyebilirim bir tay da en önemli unsur anne ve annenin babasıdır.Taylar gen özelliklerini % 70 oranında anne tarafından alırlar.Bazı babalar istisnadır sadece.Haberbatur gibi , Caş gibi , mesela 1992 Gazi galibi ABBAS ın hiç bir yavrusu başarılı olamazken ABBAS IN babası olan CASTLE RİSİNG KISRAK BABASI konuma geçtiği anda yavrular daha kaliteli isimler olmuşlardır.Kilo olayına gelince ise atlar eşgallerine göre kilo kaldırabilirler ya da kaldıramayabilirler bununda gözlemi apayrı bir konudur zaten. 35 yaşındayım yaklaşık 30 yıldır sahalardayım mesela çok eskilerden örnek vermek gerekirse MAH isimli bir kısrak vardı SADUN yavrusudur oldukça ufak yapılı ince bir kısraktı belki yarış ağırlığı 400 kg değilde 440 450 kg olsa ağır kilo altında ezilmeyecek bir isim olacaktı.Atın hangi kiloya kadar başarılı olduğunu tüm yarışlarındaki kiloları gözden geçirerek üstten gözlemleyebiliriz şimdilik.Burda yorum yazmaya devam ettiğim sürece ALLAH ta ömür veriirse bir yarış nasıl çözülür , ata yarış raporu nasıl verilir , bir atın hedef yapılarak yarışa geldiği nasıl anlaşılır önemli detaylar hakkında bilgilerde paylaşmaya çalışacağım.Sevgi ve Saygıyla..

 368. can

  Ben tesadüfen girdim bu siteye ama gerçekten sohbetinizden keyif aldım.. hamdi bey sizin gibi yarışın nasıl gideceğini tahmin etmeye çalışmıyorum o bir üst safha oluyor sizin gibi atlarıda tanımıyorum 5-6 sene hiç oynamamıştım 15 gündür takip ediyorum bütün atlar bana yabancı desem yeridir 🙂 ve çok at var eskiden bu kadar yoktu benim zamanımda ki atlar örnek verirsem top play, karabeyhan, grand ekinoks araplardan odin, yavuzhan, haberbaturdu. ben yarışı okumaktan ziyade önce yarış bitiriş dereceleri üzerinden sonra mesafe, pist, koşu aralığı, jokey, kilo, orjin, gibi faktörlere bakıyorum bazı atlarında son bi kaç yarışını izlerim stil budur 🙂

 369. hamdi

  evet gerçekten de öyle oldu hele ki Hikmet Ataman koşusunda ki ikili 15 lira vermiş olmasına karşın o yarıştan çok daha fazla zevk aldım 🙂 bakalım yarın bursa yarışları için çalışma yapamadım açıkçası ama belki sabah saatlerinde bir şeyler yazmaya çalışacağım inşaallah..

 370. can

  tbrkler üstad bugün gerçekten başarılıydınız :)bende son ayaktan başladım bursaya bakmaya tersten gidiyorum ki düz olsun 😀

 371. hamdi

  10/11 ikiliyi oynadım bende Adana da başka da hiç bir şey oynamadım , bugün çok güzel bir gündü ikililerden 4500 lira aldım.Yarın Bursa da adeta ölümcül bir bülten var ve tam yedili plase oynanması gereken bir bülten…

  1. admin Gönderi yazarı

   Hamdi bey harika güle güle harcayın 🙂

 372. can

  son çifteyle az da olsa günü karla kapattık 🙂 altılı 184lira vermiş bu ganyanlarla gene iyi vermiş komik olan 2. ayaktan yatmam 😀

 373. mustafa

  acil işim çıktı ben gider yarın görüşmek dileğiyle hepinize bol şanslar

 374. hamdi

  Yorum yapmadan kısa kısa ikili seçeneklerimi yazayım öyleyse gidip biraz uzanacağım.Yarın malum iş var. 4 .Koşuda geçen yarış Çıkmazhan gibi kaliteli bir isimden numarayı alamayaınca kötü koşan ancak bir önceki yarışını inanılmaz beğendiğim 2 No lu INVINCIBLE’I ben öne çıkardım ikiliye koyacağım ilk isim olacak.Ancak bu yarışa virgüllü değilde direk INVINCIBLE ın arkasına oynayacağım ikilileri önde kendisini erken rahatsız edecek sakkanda mevcut değil zaten.İKİLİ BAHİSİM 2 /3,6 şeklinde olacak.5.KOŞUDA ise 1 Nolu GİFTED AKAY ve 9 No lu PRESENT PERCECT öne çıkardığım isimler ya tek kalem oynarım ya da bu iki attan birisini öne çıkarırım diye düşünüyorum sebebi ise yarışın bir diğer favorisi olan VIRGIN PEARL arka arkaya iyi yarışlar yaptı ancak ayağına çabuk kısraktan kısa mesafelerin uzun mesafe yarışlara göre çok daha zor olduğundan az da olsa bir performans düşüklüğü bekliyorum sebebi ise öne erken gelmek zorunda ve yarışta SUN RESİTAL ve MIA BOY gibi öne erken gitmeyi seven iki tane erkek safkan mevcut. İkilim 1/ 4,9 olur ancak bu ikililerin para vereceğini düşünmediğimden sıralı oynayabilirim oranlara göre.7 Koşuda ise 10 No lu NIGHT MARE bence bugün kazanacak ve artık üst gruplara yol alacaktır.Bu koşudaki ikilim ise 3 lira civarı verirse 10/11 normal az verirse 10/11 sıralı ikili şeklinde olacak.Arap yarışlarına çok güvenmem ama NERGİZÇİÇEK önde kimse tarafından rahatısz edilmeden düzlüğe kadar geleceği için böyle bir grup yakalamışken kazanacaktır diye düşünüyorum.Ben tek yazarım oynasam .

 375. mustafa

  hamdi bey ikili için 15.15 demiştiniz benim hesabıma 3 liraya 30.45 geçmiş 1 misliydi 15.15 olması gerkmezmiydi ben başka bişeymi oynadım acaba neyse adanayı yükseltecez artık

 376. hamdi

  Sağlık olsun Mustafa altılı ganyana çok yönelme nasılsa önümüzde daha çok yarış günü olacak.

 377. can

  adanada son çifte 10/1 1e5 verir mi acaba ne dersiniz ?
  10 numaranın rahat kazanacağını düşünüyorum derecesi de 1:34,60 civarı olur en az 1 saniye fark atar ki ingilizlerde kumda bu 5 boya tekavül eder.. son koşuda 1 numara kökağa da startda 1-2 boydan fazla kalmazsa kazanır

 378. mustafa

  gelde üzülme şimdi iki kuponda 5 te kaldı sayın admin hayırlı olsun

  evet yaa kısmet

 379. mustafa

  hamdi bey inşallah biran önce sağlığınıza kavuşursunuz acil şifalar temenni ederim.ilkez oyna ve 15 lira güzel valla bi 10 lirada benden adana altılısını biraz büyüteyim bakalım ama ikili tahminlerinizi altılı başlamadan yazmaya vaktiniz olursa o zaman o aykları ikili tahmininizle geçicem isterse o ayakta 1.05 lik at olsun sizde yoksa bendede yoktur.inanmak başarının ikizidir mademki size inanıyorum başarıda yakındır.sevdim bu siteyi argo yok küfür yok hakaret yok sadece saygı çerçevesinde paylaşım var.sayın admin sizede teşekkürler olumsuzluklara izin vermediğiniz için aile ortamı gibi valla

 380. mustafa

  harbidende iki kuponumada yazık oldu resmen derede boğuldum adanaya sağlam çalışayım en iyisimi

 381. hamdi

  İnşaallah çok daha güzel oyunlar yakalayacağız Sevgili Mustafa ama benim önce şu nezleden kurtulmam gerekiyor. Adana içinde bir kaç ikili bahis seçeneğim olacak küçük küçük takip edebilirsin dilersen , hayırlı olsun kardeşim.

 382. hamdi

  İkili 15.15 verdi.750 lirada bu koşudan aldım.Oynayan arkadaşlar varsa hayırlı olsun şimdiden..En yakın zamanda yeniden görüşmek üzere.Sevgili adminim şike var diyorlar bu yarışlarda bu konuda siz ne düşünüyorsunuz 😀

  1. admin Gönderi yazarı

   valla hamdi bey şikeyi siz ayarladınız sanırım tüm atları bildiğinize göre hehehehehe:) sanırım yemekleri benden yiyecez valla birşey diyimmi işte bussefer inandım şike olmadığına ve yorumlara şikayet vardır diyenlerinki hiç okumadan sileceğim bence artık yazmasınlar 🙂

 383. mustafa

  hamdi bey gerçekten helal olsun deneme amaçlı 4-5-7 virgüllü aldım hiç ilgilenmediğim için onuda menüden zor buldum baktım virgüllü seçeneği var işaretledim 1 misli 3 tl tuttu yatırdım tuttu miktar nedir bilmiyorum birazdan hesabıma geçer 3 lirada verse farketmez tutma heyacanı güzeldi tekrardan helal olsun tekkürler

 384. hamdi

  50 tane de bu ikiliyi yakaladım yorumda geceki yorumun alt tarafını da bu koşuya ayırmıştım 01.52 deki yorumumu kopyalayıp yapıştırıyorum ÖZÜR DİLEYEREK.Arkadaşlar amacım kesinlikle gösteriş ya da şov yapmak değil.Sadece bu bölümde yaptığım 6 koşu yorumunun 6 sındada ikiliyi yakaladım.Bazı arkadaşların at yarışları hakkında bildiği doğruların tamamına yakınının yanlış olduğunu anlatmak istiyorum zaman içerisinde.

  01.52 deki Yorumum : Günün 7.koşusu HİKMET ATAMAN koşusunada yine aynı şekilde 3 tay arasında virgüllü bahisim olacak.Benim bu yarışta öne çıkardığım ilk tay ise 4 No lu ANIELA oldu.Bazı safkanlar vardır 1900 bile kısa gelir sebebi ise siz safkanı sprinte kaldırdığın metreden 150 200 metre sonra hızlanabilmesidir.Mesela bir yarışta 800 de yoğun teşviklerle gidip daha şimdiden iktiriyor bu safkan gelmez dediğiniz bir safkan ilgilileri tarafından çözülmüş ve jokeye sprinte erken kaldır geç hızlanıyor dediği safkanlardır. 4 No lu ANIELA da tam bu saydığım özelliklere sahip bir tay.Son yarışında sprinte geç kaldırılmasına rağmen yine de 400 lerde gruba dahil olacak kadar sermayeli gelen tay kulvarı sürekli kapanınca sprinte kalkamamış binicidie haliyle ayak değiştirmesine izin vermemişti mesafe uzayınca ilk öne çıkardığım tay oldu.Benim son dönemlerde gördüğüm en güzel eşgallerden bir tanesine sahip olan 5 Nolu ELEVATO mesafe biraz daha uzayınca güçlü fiziğini kullanmak için ekstradan zaman ve mesafe bulacak önde ki temponun her ne kadar yavaş olacağını düşünsemde güçlü yapısı ile bu eksiyi artıya çevirecektir 2. isim olarak öne çıkarıyorum.Son dönem formunu bariz şekilde dikkat çekmeye başlayan çok istikrarlı gibi gözükmesede artık etkili yarışlar yapacağını düşündüğüm 7 No lu PAN AMORE 600 lere doğru ön tarafa sokulmaya başlayacak olup düzlükte de yetecek kadar sprinti atacaktır.Bu koşu için bahisim ise 4_5_7 No lu taylar arasında virgüllü ikili olacaktır.Sanırım Sevgili Kahraman ola ki yorumu okursa yanılmam için can atacaktır ama sağlık olsun Yarın adana yarışları içinde 2 yorum yapacağım , sonra sıklaştırırız paylaşımı.Sevgi ve Saygıyla..

 385. admin Gönderi yazarı

  geriye kaldı son ayak aynen devam 🙂

 386. hamdi

  At yarışlarında şike var diyen arkadaşları , yok ganyan vurdum yok çaktım , yok bandırmadan istanbuldan bir adam söylemişti . bilgisayar açık veriyordu diyen arkadaşlarıda aramızda görmek istiyoruz ama. 😀 şaka bir yana da bazen yorumlarımda sarfettiklerimden ukala ya da sivri dilli gibi görünebilirim ama tabii ki böyle birisi değilim.Sadece olayın gerçek yüzünü anlatabilmek için bazen bu şekilde konuşmak gerekir.Gönül rahatlığıyla at yarışlarını oynamaya devam edebilir herkes.Sevgi ve Saygıyla..

 387. can

  tbrkler 2liniz tutmuş ganyanları da çok iyi vermiş brenonun ganyanının 10 lira vermdesi de enteresan :))adana altılısını oynadım sizlerle paylaşim
  1.ayak 1-2-5-6
  2.ayak 1-3-5-7-8-10-11-12
  3.ayak 3-5-6
  4.ayak 1-4
  5.ayak 10
  6.ayak 1
  9.60krş

  4koşuya da 3lü kombine yaptım 3-5-6..
  7li plase oynadım öylesine onu da yazim 1-2/5-6/5-10/
  3-6/1-4/10/1

 388. admin Gönderi yazarı

  ya buraya kadar geldik heycanı yeter valla devamı gelirsede sevinmedim demem hani 😉

 389. hamdi

  Bir kaç gündür nezle olduğum için açıkçası 1 haftadır koşmasını beklediğim 2 tane ingiliz yarışına yani 5. ve 7 . koşulara yoğunlaştım.Bundan sonra yine sık sık ikili ve çifte gibi oyunlar hakkında koşunun da ayrıntılı yorumunu vererek tahminlerde bulunacağım.Altılı ganyan oyununu ben hiç bir zaman önermiyorum açıkçası oynamıyorum da , at yarışlarından sürekli bir kazanç elde etmenin tek yolu var oda koşuları tek tek irdeleyip ve bir kez daha üstüne basa basa söylüyorum özeliikle İNGİLİZ yarışlarına oyun oynamak.hafta arası yarış takviminden baktığım bir kaç koşu için mutlaka yorumlar yapacağım.Sevgi ve Saygıyla..

 390. mustafa

  benim altılı buraya kadarmış iki kuponda yattı kısmet adanaya artık

 391. mustafa

  hamdi bey aslına bakarsanız pişmanlığım hayıflandığım altılı haricinde diğer bahis oyunlarıyla ilgilenmemem ne yalan söyleyeyim içim ısınmıyor kafam basmıyor prensip olarak 10 tl civarı altılı yaparım kafadanda yatsam o gün bitmiştir benim için o yüzdende ikili tahminizle hiç ilgilenmedim kaçan balık büyük oluyor maalesef inşallah siteden faydalanan olmuştur bundan sonra yorumlarınız doğrultusunda faydalanmaya çalışıcam gerçektende çok cazip ikiliymiş tekrar hayırlı olsun darısı bizlerin başına

 392. hamdi

  Bu arada ikili 128 lira verdi oynayan arkadaşlar varsa parasını güle güle harcasın ben 3840 lira aldım bu yarıştan.Yorumun devamında diğer bir koşu daha yorumlamıştım günün 7.Koşusu HİKMET ATAMAN KOŞUSU na 4_5_7 No lu taylar arasında ikili oynayancağım ve açıkçası rakamıda ikilim tutunca biraz yükselttim.At yarışlarını hep birlikte sevmeye devam arkadaşlar 🙂

 393. hamdi

  Sevgili Mustafa yarışı izledim dün geceki yorumumu okuduysanız önde beklese gelmez arkada beklese gelmez bir yarıştı BAYRAMEMMİ için.Yorumladığım gibi önde BRENO yu rahatsız edecek ve temposunu yükseltmeye zorlayacak rakip olmamasından ilk 1000_1.03 gibi bir tempo ile geçildi , LEE VALLEY de iyi bir bekleme ile yorumladığım gibi önde 4 5 pozisyonunda bekleyince galibiyet kaçınılmaz oldu.BAYRAMEMMİ iyi bir tay ancak açık yarış atı sıfatları taşımıyor,Ama ona da ilerki yarışlarında uygun şartları bulabileceği yarışlar olacaktır.

 394. hamdi

  Arkadaşlar gördüğünüz gibi yarış hakkında doğru raporu verebildiğiniz zaman , atların karakterlerini , yarışın nasıl tempolarda kimler tarafından forse edileceğini doğru tahmin ederseniz başarı geliyor.Dün gece 01.52 de bu yarış için attığım yoruma dikkat ederseniz benim hedef yarışlarımdan bir tanesiydi ben 30 ar tane 3_5_6 virgüllü ikili oynadım ve 30 tane ikili yakaladım.LEE VALLEY 15 LİRA BRENO İSE 10 LİRA GANYANLA KOŞTULAR.BİR KEZ DAHA SÖYLÜYORUM FAVORİL İLAN ETMEK İLE FAVORİLİĞİ HAKETMEK ARASINDA DAĞLAR KADAR FARK VARDIR. İŞTE 01.52 DE ATTIĞIM MESAJ BİR KEZ DAHA OKUYABİLİRSİNİZ.

  Günün 5.Koşusu İstanbul Büyük Kulüp Koşusu : Buradaki tayların yarış karakterleri , yarış ne tempolarla giderse başarılı olacakları aşağı yukarı belli.Jokey tercihleri üzerinde durmadığım bir yarış oldu , bizde genelde jokeyin menajeri gidip ata biz binelim mi diye sorduğundan çok nadir jokey 2 at arasında söz verdiğine binecek şekilde seçim yapar.Ben burada 4 tay ı ön plana çıkardım.Amaç bu koşundan bir şekilde para kazanmak olduğundan dolayı doğru oyunu oynamaya çalışalım şimdi de . Yarış kayıtlarına ilk baktığım anda ÇAKAL CARLOS’un bu yarışa kayıtlı olmayışı açıkçası benim açımdan 3 Nolu BRENO için olumlu bir izlenim bıraktı.BRENO startla direk kaçabileceği gibi 2 3 pozisyonda da düzlüğe kadar gelebilecek karakterde bir tay.Kayıtlı taylara baktığımda da startla birlikte öne gidip çok sert tempo verecek ve BRENO yu düzlüğe kadar temposunu yükseltmeye zorlayacak bir tayda olmadığından bahisimde kesinlikle yer alacak.Olası bir ihtimal ile padok taktiği ile öne gitmesi istenecek bir başka tay ya da taylar olması durumunda ise bu yarıştaki alternatif tay 6 No lu MUCH TO MUCH olacaktır.Hem uzun mesafelere yatkın hemde yarış aralığı ile bu yarışa bekletilen taylardan bir tanesi.Bu veriler doğrultusunda ben bu yarışta kendimi garantiye alarak direk bir tayın arkasına bağlanmadan virgüllü ikili oynayacağım.Nisan ayında hazırlık dönemi geçirip yarış gösterilerek uzun mesafeli yarışlara tecrübe yapması istenen ve bu şekilde yarışlar koşan 5 No lu LEE VALLEY Mayıs ayı ile birlikte formu yükseltilen kaliteli bir tay ve her ne kadar Mayıs ayı içerisinde 3.yarışına çıkacak olsa da bu yarış hedef yapıldığından ikili bahisime ekleyeceğim tay olacak ki oldukça iyi bir bekleme le ben bu kez virajı biraz daha önde bekleyecektir diye düşünüyorum.Bu koşu için bahisim 3_5_6 No lu taylar arasında virgüllü ikili olacak.Bu arada BAYRAMEMMİ hakkında bir yorum yapmak istiyorum iyi bir bekleme safkanı olacak yarış koştukça da iyi yarışlar yapıyor ancak kazandığı iki yarıştada birilerinin kulvarını kapatarak ve faul yaparak kazanırken o faul yaptığı atlar da gelip az farklarla 2. 3. oldular Son yarışında PRENS HAZAR ın önünde gezinip kulvarını kapatmasa rakibi koşuyu kazanırmış.Eşgal olarak çimci ancak biraz zayıf eşgalli bir tay çok gerilerden sprint atarak geldiğini düşünürsek önde de bu yarış tempo oldukça yavaş gideceğinden ben güçlü rakipler arasında çok geride beklerde ara kapatamayacağını öne erken gelirsede sprint atamayacağını düşünüyorum o yüzden ikili bahisime almadım

 395. mustafa

  hamdi bey bayramemmide haklı çıktınız ama yol bulamadı diye düşünüyorum bu arada ikilinizde hayırlı olsun ben kaldım selimin eline hayırlısı bakalım tutmasada heyacanı yeter

 396. hamdi

  Üstelik sadece tahmin vermekle olmaz at yarışları , olayın genel yapısının da nasıl yürüdüğü hakkında bilgiler verelim ki insanlar oyun oynadıkları zaman kandırılmadıklarının farkına varsınlar.Ancak insan topluluğunun bu kadar geniş bir yapı içerisinde yer almasından kaynaklı arada ufak tefek mide bulandıran olaylarda olmuyor değil ancak yine de at yarışları devam edecektir.

 397. hamdi

  Tabii ki sevgili adminim olabilir ama iş hayatı biraz yoğun geçti bu hafta 3 ya da 4 haftada 4 günlük bir süreç günün büyük zamanını alıyor benim için ama bu haftadan sonra daha sık yorumlar yapacağım yarışlar için , ben paylaşmayı ve paylaşımı seviyorum zaten insan olmanın gereğide budur öyle değil mi 🙂

 398. mustafa

  sayın admin harika bir düşünce hamdi beyde onaylasa bu teklifi harika olur tesadüfen denk geldiğim ortama bak ya hergün girmeye başladım ayrıca yazışmalardada bulunuyorum paralı sitelere bile üyeliğim var oralarda bile bu aktivitede bulunmam yaparım altılımı çıkarım hoş oldu burası devamı gelmesi dileğiyle

  1. admin Gönderi yazarı

   Şuan onla uğraşıyorum süper ufak bir grup olur arkadaşlara tek söyleyebileceğim şu durumiçindeki yorumlarda seviyeyi korumak istiyorum çok mesaj aldım çoğunu sildim seviyeyi korumak istiyorum tek ricam budur.

 399. can

  istanul 3ayakta sıralamam 10-7-6-3… neyse bana müsade ben gidim adanayı yatırim tabi muhtemelen havamızı alırız :)size bol şanslar

 400. mustafa

  umarım bugün şans benden yana olur ikide iki şimdi yine karataş yada hamdi beyden faydalanarak diğer yazdıklarım 4.ayakta ise 1-2-3-6 yada selim kayayla 3 derede boğulmayız inşallah ya nasip bakalım ne olucak

 401. admin Gönderi yazarı

  Hamdi bey sanırım size form açıcam 🙂 yorumlarınız yarış severlerin hoşuna gitti bu arada altılı iyi gidiyor 🙂

 402. can

  hamdi bey adanaki 5. ayakta 10-11 ikilinizi bende tuttuyorum ikilisi 2.5 max. 3liradan fazla ganyan vermez tabi.. 2 ayağı şimdi iyi kurtardınız 1 le valla tebrikler bende tabelayı yazmışım 🙂

 403. can

  istanbul 2. ayakta ilk koşusunu koşacak 2numara Derhadır hem orjin olarak hemde yarış hazırlıkları olarak dikkatimi çekti tabi şuan bunu yazmanın faydası yok ben kendimi deniyorum 🙂 sırayla 2-1-8-4-7

 404. hamdi

  Aslında araya bir tane daha uzun mesafe yarış sıkıştırabilse ben bu grubun üstünde bir isim olan BAŞKAN NEXİA yı tek yazacaktım ilk ayakta.Only ide geçen yarışında oynamadım çünkü hemen yakın tarihte yine uzunda kazanırken ilk 1800 ü 1.48 gibi çok yüksek tempoda geçtiğinden dolayı oynamadım ama bu yarışa 11 gün ara verip üstüne üstlük önde de kovalayacak at olmadığından yazdım. Golden Step neden ekledim bende bilmiyorum aslında yaz aylarında ben pek kısrakları erkeklerin yanında oynamam havadaki nem oranı yükseldikçe kısrakların dayanıklılığı aşağı seviyelere düşer , dikkat edilmesi gereken bir konudur.Neyse ki ilk ayağı geçtik diğer ayaklarda umarım olumlu geçer 🙂

 405. hamdi

  O halde net bir şey söyliyeyim ancak bu şike yapmaktan değil de insanların biraz mecburiyetinden de kaynaklanır.Maiden yarışla dikkat edin , yıllarca ben bilerek ve kasıtlı şekilde atını maiden dan çıkarmayan at sahipleri biliyorum.Ancak bunda şöyle bir düşünce mecvut. 1_Atın gücü belli 2 _ Maidendan çıkması durumunda gücü belli olan atı nereye koşacaksın da ne kazanacaksın. 3_Atı koşmak istemek ve maidenlarda para toplayarak atın masraflarını çıkarabilmek.Tamam ben kabul ediyorum izmirde LYRA İSİMLİ ATIN aprantisi son 100 de resmen atı tutarak 2.liğe girmesini engelledi ama aprantininde suçu yok bunda verilen söylenen bu maidenlarda ufak tefek şeyler oluyor ben bunu asla inkar etmem ki defalarca şahit olduğum bir şey.Ancak sahada at koşmak kadar ve atını seyretmek kazanmasını görmek kadar mutluluk verici bir şey yok , ben bunu yaşadım ve o duyguyu yakından tattım.

 406. mustafa

  hamdi bey iki değişik kupon yatırdım benim ilk çıkardığıma göre 1.ayak 2…….2.ayak 1-8……3.ayak 7……..4.ayak 1-2-3-6…..5.ayak 1-2-5-7……6.ayak 1-3-4-6-11-12..9.60 tl ve sizdende faydalanarak 1.ayak 2…..2.ayak 1…..3.ayak 3-4-5-6-7…….4.ayak 3……5.ayak 1-4-5-7……6.ayak 1-3-4-6-10-11-12…7.00 tl karataşın üzerine kurduk bakalım ne olucak

 407. can

  hamdi bey ben aralar vererek yaklaşık 10-12 senelik bir tecrübem var sizin kadar işin kompetanı değilim bu zaman da da 1-2 tane münferik olaya şahit oldum bu kadarı da olur diye düşünüyorum zaten bu olaylar çok sık olsa o zaman oynamanın ne mantığı kalır..

 408. can

  bugünün yarışlarına gelirsek önce istanbula hiç birşey oynamayacağımı söylemek istiyorum 🙂 4. ayağa kadar azimle inceledim fazla karışık geldiği için vazgeçtim :)adana yarışlarına küçük bi altılı kuponu yaptım onu sizlerle paylaşıcam.. 10 dk sonra istanbulda 1.ayakta 7-2-1-4 sırasınıı tutuyorum bakalım ne olacak..

 409. hamdi

  Valla Can ben her zaman söylüyorum şike var diyen insanlar ne zaman sabahın 4 ünde ahırlar bölgesine gidecekler insanların orda nasıl çalıştığını ve hazırlık yaptığını görecekler ondan sonra görüş bildirecekler.Bir atın aylık masrafı 3 bin lira bu her şeyi apaçık anlatıyor.Şike var diyenler gitsin o seyislerin parasızlıktan nasıl kırıldığını görsünler hatta parasız kaldıkları için de karınlarını doyurmak için çevre market ve bakkalardan borç olarak aldıkları erzakların parasını ödesinler.Hatta ilaççıya , talaşçıya , yemciye , otçuya olan borçlarınıda 🙂 şike var demek çok kolay , 2 liralık oyun oynayıp 2 milyarlık küfür edenlerle dolu ganyan bayileri 😀 b ukadar acımasız olmaya gerek yok öyle değil mi ?

 410. hamdi

  Ben yarışın yavaş gideceğini ve önde ekstra bir padok taktiği verilmemesi durumunda da önce BRENO nun koşuyu forse edeceğini ve ve temponun yavaş zamanlarda kalacağını düşünüyorum.Bayramemmi iyi bir sprinter ancak son kazandığı 2 yarıştada düzlükte çok fazla efor sarfettiğini gözlemledim.Bence açık yarış atı sıfatları taşımıyor ve çok gerilerde beklemesi halinde de , öne yakın gitmesi halinde de bu yarışlık açıkçası ona uygun bir yarış olduğunu düşünmediğim için BAYRAMEMMİ oynamıyorum.Bir sonraki yarışta uygun şartlar oluşur formu da iyi olursa düşünülebilir ama her yarışı birbirinden farklı düşünmek gerekir.Bu sebeble de atın son yarışlarında genel görüntüsü ve yarış içerisinde iyi işler yapıp yapmadığı ya da herhangi bir hataya maruz kalıp kalmadığını gözlemlemek daha doğru rapor vermeye faydal oluyor.

 411. can

  hamdi bey gene döktürmüşsünüz :)… şike konusunda bir iki bişey söylemek istiyorum. bende tjknın topluca şike yaptığına inanmıyorum bi at seçeceklerde o gelecek olacak iş değil bu, bunu isteselerde kontrol edemezler ama şuan aklımda olan izlediğim bi yarışta 1. olmak üzere olan bir atı ki favoriydi, iter gibi yapıp çektiğini gördüm sadece ben değil bunu herkes fark etti ve tjk sadece 2 hafta ceza verdi bu jokeyde sinirbaz olarak bilinir.. yani çok nadir de olsa arada böyle şeyler oluyor.. bazı arkadaşların dediği gibi önceden bütün koşularda hangi atın geleceği belli demek bana çok uçuk geliyor böyle bir amaçları bile olsa böyle birşeyi organize edemeyecekleri gibi etseler bile hayata geçiremezler 🙂

 412. hamdi

  Sevgili Mustafa daha öncede belirttiğim gibi bir yarışa oyun oynarken geçmiş yıllarda şu puanlı atlar kazanmış , yahut handikapın 2. 3 atı gibi oyun oynamak yanlış , sonradan hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz,At yarışında formül falan yoktur , bu şekilde oyun oynamamanı tavsiye edebilirim sadece.

 413. mustafa

  sayın hamdi bey yorumlarınız için teşekkürler yalnız bir ayrıntıyı paylaşmak istiyorum bayramemminin koştuğu 3 yaşlı kv-7 büyük kulüp koşusunu son 3 yıldır tgp puanı 1. ve 2.atlar kazanmış buna göre tgp puanı 1.olan bayramemmi hayli şanslı konumda olacaktır diye düşünüyorum kazandığı yarışındada güçlü bir sprinter olduğu görülüyor rakipleri bugün sertleşsede ikili içinde yer alması gerekir ne dersiniz?

 414. hamdi

  Bu arada ADANA yarışlarında da bir ikili paylaşmak istiyorum.İkili ne kadar verir bilmiyorum açıkçası ancak benim hedefim günde en 200 250 lira alabilmek olduğundan oranına göre en az 100 tane oynamayaı düşündüğüm bir ikili olacak.ADANA 6.KOŞU da 11 No lu NIGHT MARE ilgililerinin büyük ümitler beslediği taylardan bir tanesi ki uzun bir süre geri çekip iyice hazır olduğuna emin olduktan sonra koşmayı düşünüyorlardı , son yarışını izledikten sonrada maiden gruplar için biraz fazla ağır basan bir tay olduğuna inandım ki hele hele bu maiden 3 YAŞLI VE yılın neredeyse ortasında koşulacak bir maiden.Son yarışında tamamen mesafe tecrübesi olmadığından dolayı oldukça rahat götürdüğü ve yarışın bütün yükünü çektiği yarışı tam fotonun teslim eden 11 No lu PETRİNO yine önde MERTSOYLU dışında yarışı çok süratlendirebilecek bir tay ın olmamasından dolayı startla kendini önlere atıp en kötü düzlüğe 2 3 pozisyonda çıkacaktır ki bu bile NIGHT MARE dışındaki rakiplere üstünlük sağlaması için yeterli olacaktır.Günün en sağlam oyunu olarak görüyorum 10_11 kombinesini.3 lira verirse ben 100 tane oynayacağım.

 415. admin Gönderi yazarı

  Teşekkürler hamdi bey bende sadece 4. ayakta Rampoldı ekledim :)KARATAŞın ne yapacağı belli olmaz bol şanslar herkese

 416. hamdi

  istanbula normalde altılı ganyan oynamadığımdan dolayı sadece pazar zevki olması açısından küçük sayılabilecek bir altılı yaptım.
  1.Ayak : 2_6_7_8
  2.Ayak : 1_7
  3.Ayak : 3_5_6
  4.Ayak : 3
  5.Ayak : 4_5_7
  6.AYAK : 3_4_6_10_11 18.TL

  Normalde 3 5 lira bile oynamam ama geçen günkü ikiliden 145 lira karda olunca bu kuponu oynamaya karar verdim..

 417. hamdi

  Günün 5.Koşusu İstanbul Büyük Kulüp Koşusu : Buradaki tayların yarış karakterleri , yarış ne tempolarla giderse başarılı olacakları aşağı yukarı belli.Jokey tercihleri üzerinde durmadığım bir yarış oldu , bizde genelde jokeyin menajeri gidip ata biz binelim mi diye sorduğundan çok nadir jokey 2 at arasında söz verdiğine binecek şekilde seçim yapar.Ben burada 4 tay ı ön plana çıkardım.Amaç bu koşundan bir şekilde para kazanmak olduğundan dolayı doğru oyunu oynamaya çalışalım şimdi de . Yarış kayıtlarına ilk baktığım anda ÇAKAL CARLOS’un bu yarışa kayıtlı olmayışı açıkçası benim açımdan 3 Nolu BRENO için olumlu bir izlenim bıraktı.BRENO startla direk kaçabileceği gibi 2 3 pozisyonda da düzlüğe kadar gelebilecek karakterde bir tay.Kayıtlı taylara baktığımda da startla birlikte öne gidip çok sert tempo verecek ve BRENO yu düzlüğe kadar temposunu yükseltmeye zorlayacak bir tayda olmadığından bahisimde kesinlikle yer alacak.Olası bir ihtimal ile padok taktiği ile öne gitmesi istenecek bir başka tay ya da taylar olması durumunda ise bu yarıştaki alternatif tay 6 No lu MUCH TO MUCH olacaktır.Hem uzun mesafelere yatkın hemde yarış aralığı ile bu yarışa bekletilen taylardan bir tanesi.Bu veriler doğrultusunda ben bu yarışta kendimi garantiye alarak direk bir tayın arkasına bağlanmadan virgüllü ikili oynayacağım.Nisan ayında hazırlık dönemi geçirip yarış gösterilerek uzun mesafeli yarışlara tecrübe yapması istenen ve bu şekilde yarışlar koşan 5 No lu LEE VALLEY Mayıs ayı ile birlikte formu yükseltilen kaliteli bir tay ve her ne kadar Mayıs ayı içerisinde 3.yarışına çıkacak olsa da bu yarış hedef yapıldığından ikili bahisime ekleyeceğim tay olacak ki oldukça iyi bir bekleme le ben bu kez virajı biraz daha önde bekleyecektir diye düşünüyorum.Bu koşu için bahisim 3_5_6 No lu taylar arasında virgüllü ikili olacak.Bu arada BAYRAMEMMİ hakkında bir yorum yapmak istiyorum iyi bir bekleme safkanı olacak yarış koştukça da iyi yarışlar yapıyor ancak kazandığı iki yarıştada birilerinin kulvarını kapatarak ve faul yaparak kazanırken o faul yaptığı atlar da gelip az farklarla 2. 3. oldular Son yarışında PRENS HAZAR ın önünde gezinip kulvarını kapatmasa rakibi koşuyu kazanırmış.Eşgal olarak çimci ancak biraz zayıf eşgalli bir tay çok gerilerden sprint atarak geldiğini düşünürsek önde de bu yarış tempo oldukça yavaş gideceğinden ben güçlü rakipler arasında çok geride beklerde ara kapatamayacağını öne erken gelirsede sprint atamayacağını düşünüyorum o yüzden ikili bahisime almadım.Günün 7.koşusu HİKMET ATAMAN koşusunada yine aynı şekilde 3 tay arasında virgüllü bahisim olacak.Benim bu yarışta öne çıkardığım ilk tay ise 4 No lu ANIELA oldu.Bazı safkanlar vardır 1900 bile kısa gelir sebebi ise siz safkanı sprinte kaldırdığın metreden 150 200 metre sonra hızlanabilmesidir.Mesela bir yarışta 800 de yoğun teşviklerle gidip daha şimdiden iktiriyor bu safkan gelmez dediğiniz bir safkan ilgilileri tarafından çözülmüş ve jokeye sprinte erken kaldır geç hızlanıyor dediği safkanlardır. 4 No lu ANIELA da tam bu saydığım özelliklere sahip bir tay.Son yarışında sprinte geç kaldırılmasına rağmen yine de 400 lerde gruba dahil olacak kadar sermayeli gelen tay kulvarı sürekli kapanınca sprinte kalkamamış binicidie haliyle ayak değiştirmesine izin vermemişti mesafe uzayınca ilk öne çıkardığım tay oldu.Benim son dönemlerde gördüğüm en güzel eşgallerden bir tanesine sahip olan 5 Nolu ELEVATO mesafe biraz daha uzayınca güçlü fiziğini kullanmak için ekstradan zaman ve mesafe bulacak önde ki temponun her ne kadar yavaş olacağını düşünsemde güçlü yapısı ile bu eksiyi artıya çevirecektir 2. isim olarak öne çıkarıyorum.Son dönem formunu bariz şekilde dikkat çekmeye başlayan çok istikrarlı gibi gözükmesede artık etkili yarışlar yapacağını düşündüğüm 7 No lu PAN AMORE 600 lere doğru ön tarafa sokulmaya başlayacak olup düzlükte de yetecek kadar sprinti atacaktır.Bu koşu için bahisim ise 4_5_7 No lu taylar arasında virgüllü ikili olacaktır.Sanırım Sevgili Kahraman ola ki yorumu okursa yanılmam için can atacaktır ama sağlık olsun 😀 Yarın adana yarışları içinde 2 yorum yapacağım , sonra sıklaştırırız paylaşımı.Sevgi ve Saygıyla..

 418. hamdi

  Tabii ki istişare yapmaktan zevk duyarım Sevgili Can,Aslında üstad olmak gibi ya da önceki mesajlaşmaları okuduysan kendimi ispatlamak gibi bir derdim yok.İnsanlara her zaman anlatmak istediğim bir şey var bahis oynamak farklı bir şey , atçılığı ve atı bilmek farklı bir şey , doğuştan üstün yaratıldığım falan yok ancak ben gözlerimi atların içinde açtım , atı , atçılığı yetiştiriciliği bir tayın sahaya kadar geçtiği her safhayı çok iyi bilirim ve o yüzden de at yarışlarında şike var denildiği zaman şiddetle karşı çıkarım hepsi bu.Yarın ki pazar yarışları için aslında altılı şablonu verecektim ama nezle oldum bir kaç koşu yorumlayacağım yine de ki örnek olması açısından , umarım bir şeyleri doğru anlatabiliriz insanlara…

 419. zogo

  arkadaşlar en doğrusu şu oynamaktan vazgeçemiyosaz bir yarış bölgesi istb adana ,izmir gibi onu takip edin 4 ay takip ten sonra oradaki jokeyleride atlarıda tanıyon uzmanlaşıyon hırs yapmadan takip bazen galop malop hikaye atın zamanın geldiğini ordan sen anlarsın tek çakarsın yüksek ganyanla yakalarsın tabiiki oynamamak daha iyi ben 12 yıl ara verdim 4 aydır sanalda takip ediyom eski orjinler var tanıdığım arplarda hep yeni bakıyoz geçiyoz bol şanslar

 420. can

  sevgili hamdi bey hem merak etmişimdir benim gibi başka üstad var mı diye 😀 … şaka bir yana bence at yarışından anladığınız aşikar, sizinle yarışlar üzerine istişare yapmaktan keyif duyarım saygılarımla 🙂

 421. volkan

  selamlar, tesadüfen gördüğüm bu sitede yazılan yorumları tek tek okumaya çalıştım.
  at yarışlarında “ben bu işten çok iyi anlıyorum” diyen insan dahi aslında çok şey bilmiyordur bana göre. at yarışlarını etkileyen yüzlerce faktör bulunmakta ve bu faktörlerin hepsini doğru şekilde hesaplayabildiğiniz zaman ancak başarılı olabiliyorsunuz. bu yüzden, benim de çoğu kişi gibi düşüncem; altılı ganyan oynamak hayalcilikten başka birşey değildir. dünyanın hiçbir yerinde böyle bir oyun yoktur. altılıyı bulmak bana kalırsa dünyanın en zor işidir. 5 koşuyu bulup, 1 koşuda yanılma olasılığınız çok yüksektir. bu yüzdendir ki, at yarışlarıyla ilgilenen hemen herkesin 5’te kalma efsane hikayeleriyle/anılarıyla karşılaşırsınız… bu yüzden, benim naçizane tavsiyem; daha önceden de belirtildiği üzere farklı bahis türlerine yönelinmesidir. cüzi miktarlarla ve zevk için oynanan bahis en ideali olmalı. öbür türlü, “para kazanayım da kurtulayım” diyerek hırs yapmak kesinlikle zarar verecektir… saygılar diliyorum.

 422. mustafa

  slm kahraman bey ben tesadüfen karşılaştığım bu sitedeki seviyeli ve bir o kadarda sürükleyici yazışmaları okuyunca içimden bişeyler yazmak geldi sayın adminin engelleme yaptığını sanmıyorum çünkü gündüz saatlerinde siteye bende bi ara giremedim kopmalar oluştu ve tekrar girmekte zorlandım belkide ondandır ama engellendiğiniz yönünde uyarı yada mesajla karşılaştıysanız onu bilemem.ama güzel bir bilgi alışverişi platformu olmaya aday gibi site hamdi beyin ve sizinde paylaşımlarınızdan yararlansak güzel olmazmı bu arada istatistik ve çalışma emin olun çok önemli yoksa başarı tamamen şansa kalıyor mevlam yürü ya kulum derse gözün kapalı işaretlesen yinede gelir tutar fakat emekde önemli kendi adıma isterimki sizlerin fikirlerinden yararlanayım.ben şimdi yarın için ders çalışmaya başlıyacam gece daha sakin oluyor.bu arada adanayıda küçükte olsa aldık eğer şablonumu değerlendirip yakalıyan olduysa onlarada hayırlı olsun saygılar

 423. hamdi

  Bu arada daha pazar günü kayıt olmamış bülten çıkmamış benim için önemi yok ben sana şimdi pazar günü hani yarışta hangi atlar koşar hepsini söylerim ben yıllık yarış programından yol alırım ve sanki tüm atlar benimmiş gibi antrenör ve at sahibi gözüyle bakar ve bültenin çıkmasını beklerim.ŞARTLI , HANDİKAP , KV yarış prodesürleri , tüzükler çok net ortada olduğundan dolayı atıyorum pazar günü bir 13 handikap yarış varsa o yarışa 0_50 puan arası hangi atların koşacağını da tahmin ederim.Kısa zamanda bununda denemesi yaparız İzmir yarışlarında kim nereye koşar kim hangi yarışı tercih eder sana 10 gün öncesinden söylerim.Sevgi ve Saygıyla…

 424. hamdi

  Sevgili Kahraman benim için yanıldı diyorsun da dün gece 22.13 te attığım mesajı tamamlayamadan yanlışlıkla yorum gönder tuşuna basınca mesajım yarım kaldı ve 22.16 da o yarım kalan mesajımı tamamlamak için altına bir yorum attım dikkatli okursan benim o yarışın ikilisini tuttuğumu anlarsın 😀 bak o mesajın devamı üsttede okuyabilirsin….. 6 Numaranın yakın ara koşacak olmasına karşın son yarışında 1200 koşmuş olmasından dolayı 1 2 günlük bir istirahatla bugün için oynanabileceğine karar verdim.Tabii ki ben padokta son durumlara bakacağım sen o raporu veremezsin bu da ayrı bir konu. benim bahisim ikili ama 4 No lu BEN SALVADOR ile çiftede oynayabilirim.Önemli olan para kazandıracak en doğru oyunu oynamak.

  ben Ben Salvadorun arkasına iki kalem 100 er tane ikili oynadım ikili 3.45 verdi 145 lira karım var ne dedim önemli olan para kazanacak oyunu oynamak ben altılı ganyan oynamam her defasında söylüyorum , dünyadaki profesyonel at yarışı bahisçileride altılı ganyan oynamaz , kaldı ki ülkelerinde böyle bir oyun yok anlaştık mı canım kardeşim 🙂 ben at yarışından her gün 150 200 lira alırım günde 15 16 tane yarış koşuyor sende seç seçemiyorsan sana doğru bilgileri veren insanlara biraz saygın olsun , insanların yardımlaşması kadar doğal bir şey olamaz , yeter ki sağduyulu olalım.AYDA 3000 BİN LİRA MASRAF YAPILAN ATLARIN YARIŞINDA ART NİYET ARAMAYALIM LÜTFEN..SEVGİ VE SAYGIYLA,ÇALIŞTIĞIM İÇİN PAZAR GÜNÜ ANCAK YORUM YAZABİLECEĞİM , HEMDE AYRINTILI YARIŞ YORUMLARI OLACAK YARIŞA YAPTIĞIM YORUMU YARIŞ KOŞTUKTAN SONRA BİR KEZ DAHA İZLERSENİZ BENİ ÇOK DAHA İYİ ANLAYACAKSINIZ EMİNİM..

 425. bumin

  kahraman bey çok karışmak istemezdim ama siz hamdi beyin yazdıklarını anlamamışsınız hamdi bey altılı oynamıyorum diyor oynadığı oyunda terste olsa tuttu 4/6 ikili dedi 6/4 bitti adam neden bahsediyor siz neden altılı oynamıyorum diyor yazılarını tekrar okuyun

 426. kahraman

  Mustafa bey,yorumlarınız için teşekkür ediyorum.
  -ben sadece bugün ank.4.koşudaki tuttuğum atları yazdım,onuda hamdi beyin yorumuna istinaden yaptım.eğer altılısını yazsaydı bende yazacaktım.tjk bahis sitesindeki altılı kuponumu kopyala yapıştır yapıp buraya koymakta istedim,benim tekim yakupbeydi.aman aman çokda bi marifette dildi ama tuttu ve hep ilk 3-4 atlar kupondaydı tabi bunu yazmak bana uygun hoş bi davranış olmadı-fakat gerekliydi…çünkü siteye giremedim. -velakin Admin’in:’teşekkürler kahraman bey kendine iyi bak’ diyerek benim siteye girişimi engellediğini düşünüyorum taki sizin bizim hakkımızda güzel yorumlarınızla tahminen vazgeçmesiyle bende siteye girebildim.keşke kuponum burda olsaydı belki birilerine 3-5krş faydamız olurdu.bugün beni tek üzen ankara 6.koşuda concorde arkası gelen pepehacının gelememesi,altılıdan dahada iyi para alabilirdik,olsun,olduğu kadar yeter diyelim gerçi 700 tl gibi az vereceğini tahmin etseydim hiç kafa yormazdımda 🙂
  süslü kelimelerle, ben salvadoru tek öneren hamdi bey YANILDI.arkasına ikilisi için seçtiği atda 2. olmadı.bende 4. koşuda boşuna 6 at yazmadım.bakın her bir yazdığımın koşudaki işlerine gayet başarılı bir yorum oldu-sadece allayıp pullamadım, zaten bununla övünmek çok saçma olur.-ve sevmemde kibirli haraketleri ben bilirimciliği.ama şimdi gerekli oldu-birde pazar günü daha atlar deklare olmamış-at bilimciliği nasıl yapıyorlar 🙂 ,malum iki tüyo alıp ahkam kesmekle olmaz.
  -size aslında çok özel şeylerden bahsettim.2.koşu için ne bir galoba baktım ne derecelere ne tüyo aldım nede orjin bilmem neya baktım -hepsi zaten kandırmaca-safsata!vahiyde gelmediğine göre demek var bişey.at yarışında cebine para giriyorsa o doğrudur.ilk msj larımda söledim en iyi biliyorum diyen kaybettiğinin yarısını kazanabilendir-o başarıdır.ama hamdi bey gibi yarışları süslü ve iddaalı anlatanlar malesef paralı-parasız sitelerde çok var hiçte etkili değil.ben şimdi ”ben salvador’ için inanıp tek geçseydim yatardık.yinede emeklerine saygı duyuyorum çünkü onlarınkide zaman ve onlarınkide emek.yol yanlış bana göre benimkide ona göre.doğru olan cepte duran.aslında benide ilgilendirmez,kimin kaybedip kazandığı ama çok biliyorum diyip bana oynama dediği için yazdım.sizi hamdi beyle başbaşa bırakıyorum bu sitede-umarım çok başarılı olur ve sizde çok kazanırsınız.-samimiyim.belli atlar yarışta birinciliğie koşturulmaz diyip durdum.inandığın doğru olandır.ben çok anlamam ama bildiğim bişi var at yarışı fena kuruluyor 🙂
  bende engellendiğim bir platforma giripte daha fazla konuşmak istemiyorumsomut örneklerim var ama bende kalsın-.Sayın admin şimdiye kadarki sabrınız siteniz vede ilginiz için yinede çok teşekkür ederim.

 427. mustafa

  ankara 4 lüden 146 tl aldık bereket versin adana altılım 1.ayak 1-2-4-7-10……2.ayak 2-10-11….3.ayak 1 tek….4.ayak 6-9…….5.ayak 2-3-5-6-7-9……6.ayak 5tek…..tutar 9 tl prensip olarak 10 tl nin üstüne çıkmadığım için altılım bu şekilde geniş oynayacak olsaydım 2.ayak 3-4-8 ilavesi iyi olurdu 6.ayak ise 2-3-4-6-7-10-12 ilavesi iyi olurdu nasip bakalım oynayanlara bol şanlar.

 428. mustafa

  ankara bitti dememe rağmen kahraman bey sizin 3 lü ganyan söylemleriniz üzerine bende duramadım 4 lü ganyan yaptım kuponum 1.ayak eküriler 2 tek….2.ayak altılımda olduğu gibi 6 tek……3.ayak 4 tek…..4.ayak 3-5-14 20 misli yatırdım bakalım azda olsa bişeyler verir sanırım adana çalışmalarımda bakalım ne derece başarılı olucam saygılar

 429. mustafa

  yine 4.ayaktaki tespitim gerçekleşti atın muhtemel ganyanda favori çıkması yada çıkmaması önemli değil önemli olan tgp 1.at hnd 1.at olması ve çıktı uzak yaptı.kahraman bey dediğim gibi siz tespitlerinizde haklı olabilirsiniz ama hamdi beyin tespitleride bir okadar önemli biraz takip ve çalışmada önemli diye düşünüyorum sürçi lisan olduysa affola.

 430. mustafa

  yine 2.ayakta dediğim gibi ya tgp 2.at yada hafif kilolu süpriz demiştim ben tercihimi 10 dan yana kullandım 11 geldi tercih hatası normalde 5 at çıkarmıştım tercihte 11 çıkardım kısmet işte birazda şans.

 431. mustafa

  kahraman bey işte en güzel örnek yarış içindeki şartlar ve jokey faktörü karataşın ankaradaki başarısızlığını gözden kaçırmamda benim hatam oldu.karataş yarışı son sıralarda takip ediyor oysa 3-4 takip etmeliydi semiha sultan gibi düzlük siprinti güçlü olan ve ankaranın başarılı jokeyi ahmet çeliği gözardı edersen snuç bu oluyor neticede 8-semiha sultanda tgp 2.at işte dikkatsizliğimin kurbanı oldum yine.şimdi burada karataşa kızmanın yada bu koşunun altında bişey aramak boşuna at yarışı çok detaylarla (örümcek ağı gibi)doludur bazen hadi be der tutturursunuz kendinizde inanamazsınız bazende hadi ordan be der tepkiyle karşılarsınız sonuç herzaman bizlerin istediği gibi olması dileğiyle.benim için ankara yarışları başarısızlıkla sonuçlandı adana çalışmalarına devam devam edenlere bol şanslar

 432. mustafa

  slm kahraman bey hamdi beyle olan yazışmalarınıza tesadüfen rastladım ne yalan söyleyeyim birazda imrendim iki zıt düşüncenin bu kadar uzun yazışmalarda saygın uslup içinde düşüncelerini dile getirmeleri çok hoş inanın şu sanal alemde varmıydıki böyle insanlar diye düşünmeden edemiyor insan tüm karşılıklı yazılarınızı okudum hamdi beyin düşüncelerine(istisnalar hariç çünkü attan atlayanından tutunda birinciliği iptal olsun diye bilerek faul yapanlar son ellide arkasına bakıp gel geç diyenleri gördü bu yarışseverler)katılıyorum biraz dikkat biraz emek isteyen bir oyun bu.sizede katılıyorum ne hayaller yıkıldı ne haklar yendi en basiti protesto sonuçlarında her ile göre verilen farklı sonuçlar gibi komiserler kurulunun bariz faule karşılık red kararı neymiş efendim yarışın sonucuna etkisi olmazmış jokeye ihtar yada ceza yeterliymiş jokeye ceza veriliyorsa protesto nasıl red edilir ama bu tıpkı yargıdaki duruma benziyor yorum farkı tek farklı olan yargıda itiraz edebileceğiniz merci var at yarışında ise son söz komiserler kurulunun.bu gibi olaylardan o kadar haksızlığa uğramışki yarışsever dolayısıyla her türlü dalaverenin döndüğüne inanıyoruz.sonuçta yapanlarda allahından bulsun demekten başka bişey gelmiyor elimizden neticede bukadr rantın olduğu yerde bişeyler döndürecek hayırsız hak yemeyi alışkanlık haline getirmiş birileri muhakkak olacaktır diye düşünüyorum.gelelim bana hurafe densede bende numaroloji,yarış şartları,handikaplar,jokeyler ve galoplar üzerine kurarım altılımı o gün doğru kurguyu başarabilmişsem altılı içerde yoksa 4-5 de kalırım çoktur 1.50 ganyanlı favorilerden yatıp 4-5 de kaldığım.büyükte oynamam inandığımı yazarım bir kaç siteyede paralı üyeliğim var ona rağmen inamıyorsam sürdirek teklerini değil kendi inandığımı yazarım çoğu zamanda başarılı olmuşumdur.mesala bugun 2.ayakta genel olarak tgp 2.at yada hafif kilolu atlardan biri süpriz gelir yine 4.ayak a3 tgp 1.at hnd 1.at %90 gelir yine 1.ayak %80 tgp 1.at gelir ama istatikler tutar yada tutmaz bilemem zaten istatistiklerde fikir edinme amaçlıdır %100 tutar diyemeyiz.bugun için kendi tuttuğum numeroloji ve istatistiklerime yatıracağım altılım 1.ayak 2….2.ayak 3-10-13….3.ayak 2-3-4-7….4.ayak 6…5.ayak 1-3-4-5….6.ayak 3-4-5-14 sağlıcakla kalın

 433. ankaralı06

  hamdi beyin dediği gibi bir atın birinci olmamasının binbir nedeni olabilir.

 434. ankaralı06

  hamdi beyin yorumlarını inanın çok merak ediyorum.bakış açısını beğendim.

 435. kahraman

  aynı yorumu ikinci kez boşuna yazmışım fakat vakit kaybından saymıyorum yinede,,
  onaylayınca ilk yorumumda ekranda görünür oldu.ikisinden birinin okunması yeterli…bol kazançlar…

  1. admin Gönderi yazarı

   Teşekkürler kahraman kendine iyi bak

 436. kahraman

  ( Sabah erken saatte yorum yazmıştım ama yayına geçmediği için tekrar yazıyorum)
  hamdi bey madem atları ve yarışları çok iyi biliyorsunuz,sizden ricam favoride olsa sölediğiniz atın tüyo olup-olmadığını sizin yarış analiz edip edemediğinizi anlamak adına pazar günü değilde bugüne altılı verin. isterseniz ilk ayak başladıktan sonra verin.sizden şablon istemiyorum anlatıklarınızın somut ifadesini görmek gerekli çünkü çok bilgiç bir haliniz var.
  -yarışlar ankarada,padok ziyaretleri için ankaraya gidiceksiniz galiba çünkü önceki iki tahmininizde ist ve izm.’di.6 tl ve 20 tl bahis için buralara gitmiyorsunuzdur herhalde -atları yakın takibe almak içinde gittiğinizide sanmıyorum.zaten pek inandırıcı gelmedi.bültenden oynanmazzz demişsin ya,millette sabah bursaya akşamda urfaya gidemiyor malum atlarda yarışseverin ayağına gelmiyor.napsın millet şimdi nasıl oynasın nereye baksın.sorun ve ahkam dilde çözüm üretmek lazım dimi.cukka spor takımı bile atları bilmez.kendi atını isminden başka görmeyende çok.
  gazi yarışından sonra gazi olan matador yaşarın şampiyonluğuda muammaydı benim için. favoriydi ama bence o bile siparişti yani.
  birde bizim işyerinde bile 12 tane kamera var-maalesef tjk koşuları nerdeyse tek kamerayla yayınlıyor.viraj dönüldümü kim önde kim arkada belli değil kim koşuyor kim yürüyor tvden anlamakta imkansız.sizin gibi her gün iki il’e gidip atda takip edemiyoruz.tv dende olmuyor bültendende olmaz demişsiniz..e nasıl olcak..bu bile yarışseveri aldatmak için.kaç kuruşluk şey bu kamera.400de atlar sıralanıyor son 50de yalandan sprintler.geçelim bunları.
  bana göre yarışlar kuruluyor size göre atın yemi-nalı,vs-vs..
  -tekrar ediyorum her yarışta sadece 3-5 tane at koşturuluyor bunların arasında favori varsa zaten 1. olur -dürüst yarış sanarız, yoksa favori, sürpriz geldi sanarız.oysaki hepsi bu şekilde.bunu at sahibide bilmez anca duyumlar ile haraket eder ve oynar.jokeyde yarış öncesi giyinmeye gidene kadar bilmez.
  sizden ha 3.ha 5. koşu tüm yarışları vermeniz gerekirdi-türkiyede bahis altılıdır.bende zaten burda şikeden tüyodan bahsediyorum.günü yorumlamazsanız.favoride olsa o at geldiğinde sizinde tüyo aldığınızı düşüneceğim ve pazar altılısınıda bu yüzden beklediğinizi düşünürüm.lütfen bugünü yorumlayalım-madem başladınız bir yoruma devamını getirinde bilelim gerçek faktörü bilgiyi ustalığı yada dümeni.
  yinede tabii; medeni cesaretiniz için tebrik ederim size rekabeten değilde, bilmukabil,altılıma sadece o koşu için tuttuklarımı buraya yazacağım.
  fakat paramın hesabı size kalmadı ve at yarışıda sizin tekelinizde değil ki bana oyna-oynama demeniz,çok garip!bana göre kuruluyor iyikide kuruluyor yoksa düşünsenize her ayakta ben Salvador gibi favorilerin birinci olduğunu ;kupon 2 tl altılı verir 1 tl.kimsenin işine gelmez.önemli olan kurulu yarışları bulabilmek bunu deşifre edebilmek.bu hobiden geçimini sağlamıyan bi yarışsever olarak bende bu koşu için yorumlamak istiyorum:yarışta ”birinciliğe”koşturulmayacağını düşündüğüm atları çıkarıyorum(2-11-12-16-17-18)
  ,geriye kalan atlar içinde altılıma ise o ayakta ;
  4-6-7-8-9-13 ü yazacağım.
  at yarışı çok zevkli görseli olan güzel bir hobi.bahis üzerine yapılan bu aktivitenin halkımızdan yarışsever olan kısmı için -boool şanslar diliyorum,ve sizede 🙂

 437. kahraman

  yarış ankara da olduğuna göre padok izleniminiz için ya ankaraya gideceksiniz yada ankarada ikamet ediyorsunuz.daha önceki yorumlarınızda ise istanbul ve izmir için yorum yaptınız.ya hergün koşu illerine gidiyorsunuz yada gitmiyorsunuz padok ve atı somut gözlemleme durumunuz,pek inandırıcı gelmedi bu yüzden.il-il dolaşıyorsanız hani o 6 tl ye yapıcam dediğiniz ilk ikili yorumunuz yada at gözlemleme durumunuzdan biri sallantıda. -çelişkili.atları nasıl ve nerde tanırsınız bunu izah edebilcekmisiniz bültenle oynanmazzz diyorsunuzya.il-il sizin gibi dolaşamıyo millet demekki 🙂 allla alla işini gücünü bırakıp sabah bursaya akşam adanayamı gidelim hamdi bey napalım yoksa atlarmı gelsin bize.sanki o paraları cukka edenler hergün at peşinde koşuyor.
  yinede medeni cesaretin için tebrik ederim yazmışsın bişiler,bir koşuda olsa,, gerçi çok iyi tanıyorsan atları ve yarışları rica ediyorum,pazar günü yazmayında bugünü yazın, başladığınızı bitirin-bakalım sizde tekmi aldınız yoksa bişiler varmı o anlattıklarınızla alakalı !-bilelim,dimi 🙂 bir önceki mesajımı aynen yazasım geliyor bu arada !!!
  .-tek olacaksa keşke anlattığın yarış mesela dişi tay deneme öncesi olsaydı çok merak ediyorum ne anlatırdın,matador yaşar gazi olduğu gibi tırt bi dişi şampiyonumuz daha oldu-arkasıda tierra.süper!!!.muamma…bu iki at hariç hepsi yalandan dıgıdık.yarıştaydım diğerleri o kadar yavaş koşunca bu iki at sanki sprint yapıyor gibi görünüyor.oldu…neyse ikramiye iyiydi.tutturamlardan bi tanesi halkımızdan bi yarışsevere denk geldiyse, yarasın kardeşime…(hiç sanmıyorumya neyse)
  -birde ALWAYS DELFINA ekürisi adına koşarmı bilmem ama yarın 1 lik için koşmaması gereken atlardan biri ve aslında o at burda çok kalite neden 6 no değilde 2yi sildin kafandan.ben bunu kafama göre sizden çok farklı bir durumla yorumluyorum sizin yorumunuz ise benim için tatminkar değildi.
  -ve at yarışı senin tekelinde olmadığı için ben tabiki oynıycam-bu işin kurmaca olması benim bunu bulma ihtimalimi yada hobimin önüne geçmiyor yada paramın hesabı kimseye vermez.burda fikirlerimizi beyan ediyoruz sebebide sen-ben olayı değil birbirimizden faydalanmak.bana göre kuruluyor-sana göre atın yemi-nalı…kurulu yarışlar hatta dahada hoşuma gidiyor.yoksa dediğim gibi hergün her yarışta favori atlar gelir süpriz olmaz-parada vermez çünkü kimsede kazanmıyacağı parayı bu kuruma vermez.cazibesi bu.düşünsene her yarışta ben salvador gibi favorilerin geldiğini kupon bedeli 2 tl tuttursanda altılı verir 1 tl. 🙂
  -sıradan bir yarışsever olarak sadece sizin medeni cesaretinize rekabeten değilde bilmukabil bende o yarışta altılıma yazacaklarımı yazayım.
  4.koşuda bana göre bu 6 at yarışta ‘BİRİNCİ’liğe koşturulmayacak.2-11-12-16-17-18.

  –o koşuda benim altılıma yazacağım atların noları şöle olucak:4-6-7-8-9-13
  -şimdi kahvaltı zamanı,:),
  herkese bol şans

 438. hamdi

  Önümüzdeki pazar yarışları için de burada şablon falan değil direk oynadığım altılının aynısını paylaşacağım takip edersin.

  1. admin Gönderi yazarı

   Hamdi bey dört gözle beklicez bende bir 3 lü yaparım artık 🙂

 439. hamdi

  6 Numaranın yakın ara koşacak olmasına karşın son yarışında 1200 koşmuş olmasından dolayı 1 2 günlük bir istirahatla bugün için oynanabileceğine karar verdim.Tabii ki ben padokta son durumlara bakacağım sen o raporu veremezsin bu da ayrı bir konu. benim bahisim ikili ama 4 No lu BEN SALVADOR ile çiftede oynayabilirim.Önemli olan para kazandıracak en doğru oyunu oynamak.

 440. hamdi

  Bak Kahraman kardeşim önceki yorumlarından bir tanesinde söyledim.Dünyanın hiç bir yerinde altılı ganyan oyunu oynatılmıyor.O ülkelerde bahislerde özel sektöre yani bahis şirketlerine devredilmiş.Ama bizde de yarış ikramiyeleri çok yüksek o ülkelere göre.O yüzden bizde altılı ganyan oynatılıyor.Ben bu oyunu tjk nın kar yaptığı oyun olarak görüyorum zaten.Bundan bahsetmiştim.Senin benim geçtiğim yollardan geçmen için daha çok yol yürümen lazım arkadaşım.Oynama sen at yarışı falan , bilmediğin bir oyun zaten.Ben yarışı yorumlarım tek tek çünkü benim bahis anlayışım budur.Yüksek yüzdeyle de başarı sağlarım , senin ne o bilgisayarın , ne jokeyin ne bilmem neyin de benim yorumumu bozamaz , ben çok konuşmam , üstteki yorumlarda 2 tane yarış yorumladım ve sebebleriyle o atların neden bu yarışta iyi koşacaklarını anlattım.Altılı ganyan şablonu yazda görelim demek hiç bir şeye ölçü değil ki.Siz işin bshis kısmındasınız biliyormusun sizin gibi yarışseverler ne tjk nın ne de başkasının umrunda , çünkü işiniz gücünüz bilip bilmeden işkembeden uyduruk hikayeler anlatıp olayı porvake etmek.Anlattığın şehir efsanelerine sokaktaki çocuklar bile inanmaz.İnsanların emeğine dil uzatıp hakaret etmeyin , günaha giriyorsunuz.Siz atçılığı ne sanıyorsunuz , at yarışında at koşan adamın , senin ne oynadığın umrumda değil.Ben yıllık yarış takviminde yarışlarımı hedef yaparım ona görede atımı hedef yaparım , örnek önümde kum yarış vardır hedef giderim atımı 2 tane çim yarışa yazarım kum yarışa en iyi hedefte budur , sen benim atıma oynarsın oynamazsın bana ne,ben hedeflediğim yarışa bakarım , sen ne oynarsan oyna bana ne , bu beni ilgilendirmez.Banaden kastım ben atçılık yapıyorsam atımı kimse için koşmam.Atın nefesi iyi durumda değildir atı yarış koşarak hazırlarsın , önde kaçırırım atımı açılsın diye verdiğim taktikte kimseyi ilgilendirmez.15 at koşuyo padokta en az 11 12 tane atın antrenörü jokeye taktik ver derken startla öne git 2_3 bekle diyor,12 at aynı anda 2_3 bekleyebilir mi yarışta arkadaşım mantığın alıyormu.Yarışta bazen evdeki hesap çarşıya uymayabiliyor.Bizim atçılarımız itici madde kullanıyor , sen bu canlı hayvanları ne sanıyorsun bilip bilmeden konuşuyorsun.Yok arkadaşım şike mike atıp tutmayın , iftira atmayın insanlara.eğlenmeyi zevk almayı bilin biraz. Al sana yarına bir tane yarış yorumu yazayım bu yorumu okuduktan sonra önce yarışı izle sonrada sonucuna bak.Bu sahalarda ata rapor veririm zerre yanılmam.Atlar startın oraya giderken son kentere döndüklerinde hangi atların iyi durumda olduğunuda söylerim , ben senden son kenterde daha iyi rapor veririm diyen adam varsa da gelir konuşur.Bültenden at yarışı oynamayın diyorum 50 sefer söyledik ama anlamıyorsunuz bir türlü.Bültenden oyun oynanmazzzz.Bunu iyice öğrenin.Mesleğimin inceliklerini kimseye öğretecekde değilim. ANKARA 4.KOŞU : Benim yarış raporlarımda eşgali ve yarış karakteri hakkında oldukça iyi yorumlar yaptığım , 1600 çim yarışta da en geri bekletilince uzun mesafeli yarışlara prova yaptıkları çok açık gözüken 4 No lu BEN SALVADOR benim favorim.Her zaman söylüyorum favori ilan etmek bültenlerin işidir , favoriliği hakedeni bulmak bahisçinin işidir.Bültenin ne verdiği umtumda değil benim ben kendi favorimi ilan ederim. 4 No lu BEN SALVADORLA burada ne oynayabiliriz de şimdi para alabiliriz onu düşünmek lazım.Mayıs ayı içinde tüm yarışları koşarak 20 günde 4. yarışlarına çıkacak olan 2 ve 6 No lu tayları ben bu yarış oynamam.6 Numara tecrübe sahibi oldukça iyi bir uzun mesafe atı olacak ama biraz dinlendirmeleri gerekiyor diye yazdım raporlarıma.Bu yarışa biraz daha tecrübe sahibi olarak katılacak olan 16 No lu tay aslında bir DIVINE LIGHT tayı ve anneden PURSUİT OF LOVE torunu olması uzun mesafeli yarışlarda biraz uzak durmama sebeb olacak ancak grup uygun olunca ikili bahiste ilk oynayacağım tay olacak.18 numara 1600 ve üstü mesafelerde oynayabileceğim bir tay ancak bir uzun mesafe yarış gösterilmesi gerekiyor.Şimdi diğer tayların da durumlarını inceleyince

 441. kahraman

  Malesef anlamıyorsun,bu iş senin dediğin gibiyse 1-2 gün altılı şablonu yazsana görelim.çokmu biliyon yoksa çokmu konuşuyon!,1-2 gün değil bi 30 yıl daha oynasan buraya yazsan simitçi hariç sağlam bir altılı yakalıyamazsın.çünkü sen tam onların istediği kafadasın.-

  -her yarışta sadece belli birkaç at koşturuluyor onlar yarışıyor.diğerleri isterse türkiyenin tekide olsa yalandan koşuyor diyorum.kasa dediğim bu sistemdir.oda at sahibiyle anlattığın yok seyismiş yok nalcıymış vs. ne bilir hatta tjk nında üstünde dedim bu iş,okumadın-anlamadın.jokey görevini yapıyor.atman’ın damadı iyi bilir.at-koşu özelliği ve numaralandırılmış bir sistem 2-3 atın yarışıyla birinciyi belirliyor.tabiki özenle hepsi yarışa hazırlanacak başka şey düşünmeye gerek yok onların haricindeki koşuyor ama ne amaçla sen onu biliyonmu?yok bilmiyorsun-kupon yatırmak için.sabaha kadar dil 50 yıl galoba ata dereceye orjine bakın-tutturamazsınız-anca 3te 5te kalırsınız.-ASLA!tutturamazsınız.bu sistemde fransaya ait bir program.sen tjk nın kafasına göre takılıyor yarış yapıyormu, sanıyon,-oldu..vs.o kurumun içindekilerde habire yarış öncesine kadar bahis oynuyo-duyumlar tüyolar yarış başlamasına yakın havada uçuyo,-sen atın yeminden bahset dur.vede uydurma galoplara bak.9999.99 ganyanla hiçbir altılıya yazılmamış at bak bakalım yarış başladığında nasıl 3 lira ganyanla birinci olabiliyor.noldu son 10 dk’da at’a motormu taktılar.favoride yattım der oturur yarışsever.bir ayaktan yatman yeter,bunu unutma.biz 3-5 ayak tutturmayla yalandan övünelimki yarınki para şimdiden hazırlansın. .sürü psikolojisi diyorum ben, herkes aynı yöne bakıyor para başka yöne akıyor.sonuç olarak buzdağının görünen kısmı sana yetmiş vede herkes senin gibi düşünüyor.,boş.eli boş ama şansı bol olsun herkesin…

 442. hamdi

  Sizin o bilgisayar seçiyor dediğiniz , start verildiği anda herşey ayarlanıyor dediğiniz , türlü türlü düzmece yapılıyor dediğiniz yarışlardan önce bakalım neler oluyormuş anlatmak gerekecek anladığım kadarıyla..
  BİR YARIŞIN ANATOMİSİ ŞÖYLE : Yarıştan 5 gün önce artık ilgili nasıl bir antreman programına tabi tutacaksa 600_1000_600 şeklinde düşünelim.yarıştan önce nalbant çağrılır cepten 80 lira verilir ve tarış nalı çaktırılır.Şike yapılıyorsa aslında bu işleme gerek yoktu ama sanırım at sahiplerinin akıllarında zoru var 🙂 Bir yarış atı normalde bir at içine giren elma havuç maydanoz , radika vs katkılar hariç 6_8 kg arası yem yerken yarış günü yarış yemi 1 kg gibi bir rakama düşürülür , normalde içebildiği kadar su gösterilsede yarış günü bir kaç yudum su verilir yarışacak olan ata.Yarış günü ahır etrafında yürüyüşü yaptırılı yaklaşık 30 dk aslında şike yapılacak ya bunlara gerek yoktu da neyse..Ve artık vakit yaklaşmıştır 18:30 da koşulacak olan yarış için sizler çay kahve içip bültenlere bakarken seyis atın yanına girer atın eğerini vurur ve ahırlardan yarış alanına doğru gider.Ama durun hemen o kadar kolay değil yarış koşmak , önce eyerleme padoğunun yakınlarında olan gezinti padoğunda 30 dk sürekli yürüyüş halinde gezdirilir seyislerin de sanırım aklından zoru var aslında bunlara da gerek yoktu ya yine neyse diyelim.Ve süre gelir eyerleme padoğuna girecekleri kapıda bir görebli elindeki çip okuyucu ile atın çipini okutur ki bakalım yarışacak olan at o atmı değil mi ki bir sahtekarlık olmasın..Eyerleme padoğuna girdikten sonra yine içerideki yolda at yürütülmeye devam eder.Eyer vurulur , padoğa çıkılır,Padokta 2 tane TJK görevlisi vardır.Ellerindeki resmi bültenle atları tek tek siz farkında olmadan incelerler.Kapalı gözlük mü varmış kulaklık mı varmış atta tek tek incelenir.Dilbağı en son padoktan çıkılacağa yakın takılır.Ve bu arada jokeyler padoğa gelmiştir . binecekleri atlarıda ne hikmetse bu arkadaşlar padokta görebilirler çünkü günde 4 5 ata bindiklerinden bu şansları olmaz.Ve zil çalınıp at bin komutu gelir.Atlar yoldan piste doğru ilerler ve spikerin sunumu başlar.Aslında şike yapılacaksa işte efendim dilbağı , kulaklık , kapalı gözlük , yok starta kadar kapalı gözlük i kulaklık bu ayrıntılara girmeye ne gerek varsa götür atı koşsun değil mi ama nasılsa düzmece var 🙂 Atlar startın orada toplanır , start görevlisi saymaya başlar , halis karataş 1 mehmet kaya 2 bu jokeylere start nosu hatırlatma uyarısıdır.Ve işin ilginç tarafı bu noktaya kadar işin içinde tjk ile uzaktan yakından alakalı hiç bir olay yoktur.Sadece atlar tjk ya ait olan hipodromun pistindedir ve startta tjk ya aittir.Orada soru sormak , konuşmak , muhabbet etmek yasaktır hangi ara muhabbet edip artık yarışı kuruyorlarsa , atlar başlar starta girmeye , 7 8 çift göz aynı anda yarışın kusursuz başlaması için pür dikkat startın içini izler.Ve herşey tamamdır artık beyaz bayrak kalkar , iner ve sözün bittiği yerdeyiz.Hadi kurun yarışı göreyim.Bu arada o bilgisayar nasıl seçiyormuş atları ben hala bulamadım eğer bulabilen varsa içinizde bana da anlatsın lütfen 30 yıllık atçılık hayatımda ben böyle bir şeye şahit olamadım da 😀 bugün izmirde 4 at aynı anda devrildi sanırım bilgisayar siz siz devrileceksiniz , ölebilirsinizde ama ben bilemem diye bir seçim yaptı..O jokey arkadaşlara Allahtan şifalar diliyorum umarım önemli bir şeyleri yoktur ki hepsinin bizler gibi ailesi çoluğu çocuğu var.Neyse yarış koştu ve atlar fotoyu geçti..Ama ne hikmetse bu garibim seyislerin işi henüz başlamıştır.Biz bu arada koşulan yarışa oyun oynayıp kaybettiysek başlarız işte tjk nın oyunu işte bilerek gelmedi de.Halbuki ne hazırlıklar yapıldı o yarışa.Atlar pistten çıkarlar , ter çemberi dediğimiz aletle atların üzerinden köpük köpük ter alınır , havluyla iyice kurulanır ki at üşütüp hasta olmasın diye.Üzengisi üstüne konulur ve ahırlar bölgesine yol alınır.Herkes kendi ahırının oraya gider , yarış atları oturarak yatarak değil yürütülerek dinlenirler yarıştan gelmiş olan at ahırlarda 30 dk yürütülür , ayakları yıkanır çeşme de , tırnağının içi tarafında kalan atın kalbi dediğimiz mayalar zarar görmesin diye tırnak içindeki çamurlar temizlenir ve at ahırına istirahate gönderilira.Artık gecenin bir yarısı yemi suyu falan şike var diyenleri ilgilendirmez tabii zahmete katlanan bilir işin özünü.Ve bir yarışın kısa özetidir bu .Hani tv de izleriz ya spiker anlatır günün 5.koşusu 1600 metre yarış 1.36 sürer , 2 dakika bile değil , oysa bir atın o gün koşacağı yarış yaklaşık 3 saat sürer.Sevgi ve Saygıyla.

 443. hamdi

  Bu arada son bir şey,Arkadaşlar dürüst olalım şimdi kimse kimseyi kandırmasın.Bakın ben bu sahalarda binlerce insan tanıdım.Kimler geldi kimler geçti.Şike var diyerek oynamaya devam ediyorsunuz ya bu tarz yaklaşımlarda bulunan binlerce insan da tanıdım.Valla ben dobra konuşmayı severim , bugün Türkiyede inanın at yarışları hakkında bildiğiniz doğruların neredeyse tamamına yakını yanlış,Ve yine üstüne basa basa söylüyorum bu şike diyen arkadaşlar var ya siz at yarışı oynamayı bilmiyorsunuz hiç kusura bakmayın.O yüzden de oynamayın mümkünse.Siz birgün benim yanımda oturup yarış izlemiş olsaydınız , bir yarış nasıl çözülür birşeyler görmüş olsaydınız zaten bahislerde nasıl başarılı olunuyormuş birşeyler öğrenirdiniz.Ben at yarışının bahis kısmınıda , atçılık kısmınıda biliyorum o yüzden artık şike var yorumlarını görmemezlikten gelmeye karar verdim.:) daha geçen gün şurda bir yarış analizi nasıl yapılır hakkında yarış saatinden bir saat önce 2 yorum 2 isabet örneği verdim.Yapacak bir şey yok Allah herkesin çarşısına pazar versin demek gerekiyor sanırım 🙂

 444. hamdi

  …Ya Allahın Muhammedin aşkına kasa her zaman kazanır diyorsun.Tabii ki kazanacak yahu böyle saçma bir ironi olabilir mi.Kasa yarışları düzenlesin 30 35 bin insanı belesin bu kasa ve kazanmasın 😀 Hay Allah size uzun ömürler versin emi , güldürdünüz beni akşam akşam.Tjk nın altılı ganyandan topladığı paranın % 40 ı dağıtır bahissevere ama dağıtır bir şekilde vergisi katkı payı çıktıktan sonra.Arkadaşlar siz gidin o yarışları PLAY STATION da kurun tamam mı 🙂 Ünlü düşünür KONFÜÇYÜS ‘ün çok sevdiğim bir sözü vardır. ” BEN ANLAMAK İSTEMEYEN HİÇBİR ŞEY ANLATAMAM ” bende öyle yapacağım , siz yarışlarda şike var diyerek bende yok diyerek oynayayım , herkes keyfine baksın .Sevgi ve Saygılar.

 445. hamdi

  Ya Allahın Muhammedin aşkına kasa her zaman kazanır diyorsun.Tabii ki kazanacak yahu böyle saçma bir ironi olabilir mi.Kasa yarışları düzenlesin 30 35 bin insanı belesin bu kasa ve kazanmasın 😀 Hay Allah size uzun ömürler versin emi , güldürdünüz beni akşam akşam.Tjk nın altılı ganyandan topladığı paranın % 40 ı dağıtır bahissevere ama dağıtır bir şekilde vergisi katkı payı çıktıktan sonra.Arkadaşlar siz gidin o yarışları PLAY STATION da kurun tamam mı 🙂 Ünlü düşünür KONFÜÇYÜS ‘

 446. kahraman

  Atların hepsinin her yarışta gerçekten yarıştırıldığına inanmak çok saçma.bu bir bahis kurumudur.spor olduğunu sananlarmı var hala 🙂 -kimse bu işide-oyunuda babasının hatırına yapmıyor -yapmazda.işine gelmiyen at koşturmaz-yetiştirmez,işine gelmiyende oynamaz.para kazanıyor.az yada çok -seyisinde özel uçağı olcak dilya yada ahır işte adı üstünde 🙂 .Bu işin başında bende olsam yarışları KURARDIM zaten.yoksa ne kimse 1 lira hariccinde ganyan görür nede 1 lira para yatırırdı.sonra o seyismiş ahırmış kalmaz.herşey güzel-yerli yerinde bal tutan parmağını yalıyor kimide avucunu.
  —atları 25-30 yıl takip edenlerde 3te 5te kalıyor yeni başlıyanda.sistemin nasıl işlediğini bilmeyenin parayla tek alakası ‘vermekle’ alakalı olan yerde kalır.
  ben buna sistem diyorum yarışlar ise araç.belli yarışlar için kesin sonuç veren detaylı örneklerimde var kimseyede söylemeye niyetim yok,herkes bildiğine gördüğüne inanır.bilmiyeninde şansı bol olsun-gerçekten ihtiyaç 🙂 kasa herzaman kazanır.tjk da bu işin içinde bir kurum patron değil desem inanmazsınız.ama olsun.bi jokeyi alıcan konuşturucan kolay değil ama bak bakalım gerçekte kim koşuyormuş 🙂

 447. bumin

  selamlar bencede at yarışlarında şike yoktur ama şöylede birşey varki gözardı edilemez akraba at sahipleri mesela kayalar çelikler bu adamların atları birarada koştumu illa birşeyler oluyor zaten bunların amacı bana göre bahislerden de kazanmak bu gibi insanların yüzünden millet yarışlardan soğuyor tabi bu benim düşüncem saygılar

 448. hamdi

  Sevgili Tuncay altılı ganyan tuttuabilmek o kadar kolay bir iş değil , ama tutturamayıncada şike var demekte doğtu değil ve o sahada at koşan , bu işe emek veren binlece insana yapılan en ağır hakarettir.Bilgisayar seçiyor diyorsun ya o senin dediğin ancak PLAY STATİON oyunlarında olur 😀 bak sana çok samimi insani bir cümle söyleyeceğim.Sakın ola yolun birgün ahırlar bölgesine falan düşer eder , sakın boşta bulunupta yarışlarda şişke var bilgisayar seçiyor falan demeyesin 🙂 sen hayatının br döneminde vaktin ve paran varsa git bir at kirala 2 3 aylık koş o atı gör bak geri dönüşünde bir daha şike var diyecekmisin yarışlarda.Diyemesin ki , her ay 3000 lira masrap yap o atada bak bakalım şike mi yapılıyormuş yarışlara.Aylarca bir dördüncülüğe gecesi gündüzüne karışmış insanlar var orda sakın dostum sakın oralarda şike var falan demeyesin.Bak en iyi ihtimalle sana çok gülerler samimi söylüyorum.Kötü ihtimaller benim işim değil..Sevgi ve Saygıyla..

 449. tuncay

  hamdi bey ..hersey start verilene kadar normal ama start verildiği zaman dümen basliyor jokeyler hangi atin geleceğini biliyor çünkü atlari bilgisayar sistemine alin mis diyom hoca saf olma saf yok burun farkıyla geçti yok orijinmiş hepsi hikaye jokeyler insanlari yani saflari kandırmak için ole yapiyor önceden yani yaris koşmadan gelecek atlar belli söle demek daha iyi olur o sihirli numaralar……..çünkü ortada müşterek bahis bahis var takir takir sistem isliyor.bültenlere bakarak kimse büyük para alirim diye hayal kurmasin derim ben bilgisayarin yani sistemin acigini bulmaniz lazim iste o zaman vurun ganyani altili ile ugrasmayin mutlaka yatarsiniz biyerde ben ole yapiyom saygilar

 450. tuncay

  hamdi sen ya bu dedıklerıne nasıl ınanıyon sen lutfen ama lutfen dıyom yavv sana dıyomkı yarısta dumen var start verıldı ve dumen basladı yok burun farkıyla geldı yok orıjınmıs hepsı hıkaye dıyom anlasana be jokeyler oyle yapıyor ınsanları kandırmak ıcın yok ya burun farkıyla gectı BILGISAYAR SECIYOR ATLARı yanı bılgısayar sıstemıne baglı atlar cunku musterek bahıs var ortada demek ıstedıgım jokeyler hangı atın gelecegını bılıyor yalan dıyosam allahım kıtabım olmasın sen gec o hurafelerı safmısın sen

 451. hamdi

  Bu arada bir internet gazetesinde köşe yazarlığı yapıp at yarışlar ilgili bölümde TJK yerden yere vurduğum yazılarım vardı bunu da belirteyim ki bak bu İDDAA nın adamı dedikleri yazarlar gibi bana kalkıp birileri tamam işte bak TJK nın adamı diyenlerde çıkmasın.TJK bir çok eksik tarafları yanlışları vardır.Seyislerin bir çoğunun lisansı yoktur , avrupada seyislik gerçekten geçerli bir meslekken bizde acaip şekilde yapılan ve toplumun gözünün önünde aaa seyis mi denilen durumdadır.Ahırlarda seyislerin kaldığı odalar rezil durumdadır.Ne banyosu vardır doğru düzgün ne tuvaleti buraları görüpte hijyenden bahsedecek adamın yüzüne tüküreceğiniz yerlerdir.Yıllardır aynı dinazorlar yönetim kurulundadır ama tecrübelilerdir , ve maalesef bu dev sektörü yönetmek için kimse o külfetin altına girmek istemediğindendir.Ayrıca neden bold pilot , mirhat , yavuzhan gibi atlar yok görüşünede şu şekilde cevap vereyim .ÇOCUKLUĞUMDAN AKLIMDA KALANLARI SAYARSAM BU SAHALARDAN , GOLDEN PRİNCE , GHERGOE THOMAS , DİANA 3 , NATİVE PROCİDA , CARTAKİTT , ARAPLARDA KANCANSAN , EMİRHAN , SÜLO , KALAMIŞ , DİNÇERBEY , KARTALBEY , BROTHER gibi atlar geçmiştir.Uzun lafın kısası ben bu atları canlı canlı izledim ve şunu öğrendim ki her dönemin atı şampiyondu ve her zaman bu sahalara yıllarca iyi atlar geldi. MİRHAN , ŞUBAT , SELÇUKLU , KÜÇÜKTUNCA , TANSEL , DEPREM , ÇETİN , ALPERKAAN gibi atlar da yasal ve otorite boşluklarından kişisel gözardı etmelerden sahalara gelmiş YARIMKAN,lardı.Hatta benim şahsi görüşüm ben KAFKASLI nın bile safkan olduğuna inanmıyorum neden diye soracak olursanız O KÜÇÜCÜK KAFA , ALNINDAKİ AKITMASI , SİMSİYAH YELE VE KUYRUK , DONU (ATIN RENGİ ) İNGİLİZ AL benim için hem muamma bir attı.Uzun lafın kısası bu millet yıllarca rivayetlerle , uydurma şehir efsaneleri ile yaşamaya alıştırılmış.Düşünün kü herhangi bir kahvede adamın biri sırf ortama heyecan katmak adına yalan bir muhabbet anlatmış o bile efsane olup günümüze kadar ulaşmış , biz böyleyiz işte 🙂

 452. hamdi

  Bakın sevgili KAHRAMAN biz toplum olarak hiçbir şeyden eğlenmeyi ve zevk almayı bilmiyoruz.Tek bir şey sormak istiyorum at yarışlarından para kazanıp bedavadan yaşamak , han hamam sahibi olmak 7 sülaleya yetecek kadar para kazanmak gibi bir hırs mı vardır acaba at yarışı oynamak gayesinde ? Eğer kumarlaştırmak istersen at yarışına ihtiyacımız yok ki , gider bir yerde zar atarız bir tek bozuk para ile yazı tura atar yine kumar oynarız. Ben ömrünü hipodromlarda , ahırlarda geçirmiş , atçılık yapmış bu sahalarda at koşmuş birisiyim yani kimse gelip bana diyemez ki at yarışlarında şike vardır ki yoktur…Israrla söylüyorum bu çok komik ve gülünecek iddaadır.Kişisel olaylar vardır ama TJK nın hergün gelecek atları bilmesi akla mantığa aykırı bir olaydır.TJK yıllardır ülkemizde koşulan ULUSLARARASI yarışları WAHO nezdinde handikap puanına etki etmesi girişimlerini nihayet sonuçlandırmış bir kurumdur.Belki de çok yakında ülkemizde ULUSLARARASI YARIŞ FESTİVALLERİ düzenlenecek ki ANTALYA HİPODROMU bunun için yapılıyor.Sizler eğer birgünden bir güne o ahırlara sabah 5 te gelmiş olsanız inanın bir daha şikeydi bilmem neydi ağzınıza almazdınız.Yahu 7000 at var diyorum 4000 den fazla seyis o kadar yedekçisi binekçisi kim kimin babasının oğlu da kim kime kıyak yapacak.İSİM VERMEYEYİM Kİ KİMSEYİ RENCİDE ETMEYELİM , YILLAR ÖNCE SEYİSLİKTEN GELME AT SAHİBİ ŞİMDİ ANTRENÖRLÜKLE MESLEĞE DEVAM EDEN BİR ABİMİZİN ATININ SON 2 YARIŞI KALMIŞTI.ATI 1900 ÇİMDE BİR YARIŞA YAZDIK 3.OLSA ATI KURTARACAK , AYNI YARIŞA YILLARDIR BİRLİKTE YEDİKLERİ İÇTİKLERİ BAŞKA BİR AT SAHİBİ ARKADAŞI DA ATINI YAZMIŞTI VE ATI ÇOK BÜYÜK FAVORİYDİ…BİR GÜN ÖNCESİ AKŞAM SAAT 8 SIRALARI AHIRLARDA SU DEPOSUNUN CİVARINDA KARŞILAŞTIK VE ATINI KURTARMAK İSTEYEN ABİMİZ ARKADAŞINA YE BENİM ATIN DURUMUNU BİLİYORSUN KURTARMAM LAZIM SEN DEDİ BU YARIŞI KOŞMASAN DA BİR İKİ AT VAR DEDİ İYİ DURUMDA TEHLİKEYE GİREBİLİRİM.ALDIĞI CEVAP AYNEN ŞUYDU. SEVGİLİ …. SENİN ATIN İYİYSE ZATEN GELİR BENİM ATIMI YARIŞTAN ÇIKARMAMA GEREK YOK Kİ…5 ŞARTLIYDI O YARIŞ 30.500 LİRA YANİ KİMSE KİMSEYE BAĞIŞLAMAZ..İKİ TARAFLI SPOR MÜSABAKASI OLSA ANLARIM DA 7000 AT DEV BİR SEKTÖR HİÇBİR ŞEY AYARLAYAMAZSINIZ…PARMAĞINIZI BİLE KIPIRTADAMAZSINIZ.AT YARIŞLARINDA ŞİKE VAR FORMÜL VAR DİYE ORTAYA ATIP BU MİLELTİN KAFASINI BULANDIRAN ADAMLAR VAR YA İŞİ GÜCÜ OLMAYAN BOŞ BOŞ BÜLTENDEN 2 LİRALIK OYUN OYNAYAN , SAĞDA SOLDA BİRA İÇERKEN OYUN OYNAYAN ADAMLAR.BİR KERE O AHIRLARA GİDİN GİRİN İÇERİ BEN MERAK ETTİM ARKADAŞ DE KAPIDAKİ GÖREVLİYE ÖLÜCEM GİDİCEM İÇİMDE UHDE KALICAK AL BENİ İÇERİ DE ,GİR BAK O ÇARK NASIL DÖNÜYO GÖR.ŞİKEYMİŞ MİLLET YEMİ , OTU TALAŞI , İLACI BORÇ ALIYO ATINI KOŞABİLMEK İÇİN ALAYIN BUNU ARTIK..KİMSE KİMSEYE BİR KURUŞU DAHİ BAĞIŞLAMAZ.TJK YETKİLİLERİ AHIRLARA GELİP ORTA BİR YERDE KURA ÇEKİP TAMAM BUGÜN SEN KAZANIYOSUN YARIN SEN KAZANIYOSUN GİBİ BİR SIRAYA MI SOKUYOR SANIYORLAR BU İŞİ NEDİR YA 🙂 BAHİSLERİNİZİ OYNAYIN AZ AZ GÖNÜL RAHATLIĞI İLE VE EĞLENMEYİ BİLİN LÜTFEN .. BENİM KURUŞUM GEÇMESİN DERSENİZ DE OYNAMAYIN AMA YORUMDA YAPMAYIN LÜTFEN HERŞEY ANLATILIDIĞI GİBİ VE KARŞIDAN BAKILDIĞI GİBİ GÖRÜNMÜYOR ÇÜNKÜ….

 453. kahraman

  Bazen ganyanının düşük olması o atın favori yada banko olduğunu göstermez.öyleki 1 lira ganyanlı atlara bazen yattığım için yarış sonrası netten yorumculara bakıyorum 5 atda dahi yok kimse yazamamış.kim yazdı?sanırım hamdi beyler :).ben bilmiyorum tutturmayı ama öyle şeyler öğrendimki o anlattıklarınızla pek alakalı değildi sonucu bilmenin yolu.bu anca %50 ihtimal.bu yüzden 100tl veren altılıyı bile arada bir gittiğim ganyan bayide kimse tutturamadı ve son bir senedir orda tek altılı bulan bendim oda 2000tl verdi.ama kuponumda 2 h vardı.yani biz oynamayı atı atcılığı ve PARAyı seviyoruz.şike olsada devam etmenin sebebi bu.adamın birini görmüştüm gözünü kapamış bültene salladığı kalemi bastırıp denk geldiği atı kuponuna yazıyor.yıllardır oynıyan birinin geldiği nokta bu.sorsan atın anasını babasını kendi anasından iyi tanıyor ama tutturamıyor.çünkü x kişiler misli misli tüyo teklerle oynarken o nasıl tuttursun.çünkü galoba bakıyor olmuyor-dereceye bakıyor olmuyor-yarış izliyor,koşu kriterlerine bakıyor olmuyor,hepimiz aynı aslında-ama izmirde bi tanıdığından bir tek alıyor o tekten geliyor.
  sonuç olarak,bilimsel oynıyan bu işe çok kafa yorup atlarla çok ilgilenen kişi anca kaybettiğinin yarısı kadar kazanabilir.2/3 ihtimalki kurulu yarışa mağlup olacaltır.bide neden bold pilot mirhat yavuzhan gibi atlar yok artık ?-çünkü kimseye 1 lira veresi yok bazı kimselerin.hepsini biz yiyelim kimse alsın istiyorlar.alan bildiğinden değil şansından kazanır ancak-kazandığıda kaybettiğini asla geçmez.son sözüm KASA HERZAMAN KAZANIR. Sayılarımla ve Bol şanslar.

 454. hamdi

  evet arkadaşlar birkez daha görüldü ki bilimsel ve doğru bir yaklaşımla at yarışlarında kazanmak mümkünmüş.Tahmin ettiğim gibi CEZAYİR MENEKŞESİ 2 3 POZİSYONUNU ALDI ANCAK BİNİCİ EKÜRİLER ÖNE GEÇİNCE İŞİ DÜZLÜK SPRİNTİNE BIRAKMAYA KARAR VERİP HATA YAPTI KÖTÜ KOŞTU.AMA İKİLİME KOYDUĞUM DİĞER SAFKANLARDAN 10 no lu BURGAZBEYİ TAHMİN ETTİĞİM GİBİ SONLARDA ÇOK SERT GELDİ VE 2.Lİ ALDI. Koşuyu kazanan İSTANBULDA TAHMİN ETTİĞİM GİBİ SON YARIŞINDA UZUNDAN VE ÜST GRUPTAN ETKİLENMİŞTİ KISAYA DÖNÜNCE UYGUN GRUPTA KAZANDI.
  BAHİS SEÇENEĞİM 1_10_11 NO LU ATLAR ARASINDA İKİLİİYDİ VE BAHİSİMİZ TUTTU. BAKALIM İKİLİMİZ NE VERECEK ? YENİ YORUMLARDA YAPACAĞIM İSTEYEN OLURSA CUMARTESİ VE PAZAR YARIŞLARI İÇİN SADECE HEDEF YARIŞLARIMI YORUMLAYABİLİRİM.

 455. hamdi

  evet madem henüz yarışa vakit var birde izmir 8.koşuyu yorumlayalım.Benim bu sabah bu yarış için biröngörüm vardı fakat yağan aşırı sağanak yağmur oyunumu değiştirmeme sebeb oldu.Şimdi bu koşuyu son dönem formunun iyi olduğunu düşündüğün ayağına çabuk önlere gelip rakiplerinden avans alarak düzlüğe çıkacak bir safkanın kazanacağını düşünüyorum.Yarışımız 14 HANDİKAP yani 0_65 puanlı atların girebildiği bir yarış.Ben bu koşuda 1 starttan çıkmasa seri safkan 5_AĞADAYI yı öne çıkacaktım ancak daha geri sıralamaya alıyorum şimdi.Startla birlikte kendini öne atarak düzlüğe 2 3 sırasını koruyarak çıkmasını beklediğim çamur pisti seven safkan 11 NO LU CEZAYİR MENEKŞESİ olacaktır.Hafta arası ilgilileri sürat yarışı olacağını tahmin ettiklerinden kısa sert işler verdiler ki kısrak yarışta rahat etsin ve devamlılık sağlayabilsin diye.Birçok bültende 4. 5 at olarak gösterilen bile fakat benim dönemsel formunu çok beğendiğim safkanlardan bir tanesi olan 10 No lu BURGAZBEYİ startla birlikte kendini birazcık ön tarafa atabilirse düzlükte kesinlikle çok sert gelecektir mutlaka dikkat edilmesi gereken isimlerden birisi olacaktır.Bursa pistinde 2 yarış kazandıktan sonra son yarışında tamamen uzun mesafeden ve birazda sert gruptan etkilenerek kötü koşan 1 No lu İSTANBUL bence en az favoriler kadar şanslı olabilecek isimdir.Tüm Türkiyede yüksek puanlarla favori gösterilen ve iyi kan hattı ve gelecek vaadeden bir safkan olmasından dolayı öne çıkarılan 3 No lu BEYLERİNOĞLU henüz maidendan çıkamamış bir afkan ve mesafede kısa ancak kalitesi ile kuponlara koymakta fayda vardı. Sabah favorim olan 5 Nolu AĞADAYI ise 1 starttan etkilenmeyip öne fırlamayı başarabilirse kendine şans yaratabilir pusarsa işi zor.
  BU KOŞU İÇİN SIRALAMAM : 11_10_1_3_5

  BAHİS SEÇENEĞİM İSE BEN 2 ŞER MİSLİ 11_10_1 ARASINDA 3 KALEM İKİLİ OYNAYACAĞIM 6 LİRA VERECEĞİM..HEPİMİZE BOL ŞANSLAR.

 456. hamdi

  Evet işte arkadaşlar yarış tamda benim aanlattığım gibi oldu.Anemon Five startla liderliği alıp kaçtı DEMİRBAŞ tahmin ettiğim gibi 2 3 pozisyonunda bekledi ve tam viraz tepesinde gelip liderliği aldı çünkü beklemeyi öğrenen bir safkandı benim gözlemlerimde .3. şanslı ismim olan SALKIMKIZ o sık koştuğu yarışların birini pas geçse bu yarış sonlarda daha sert gelecek gücü bulabilirdi.Yağmur yağınca şansını kaybettiğini söylediğim ARZUKIZ da iyi bir yarış koşamadı.30 yıllık at yarışı tecrübemle sizler için bu koşuyu 6_2_7 olarak vermiştim bu 3 safkan ilk üç sırayı paylaştılar.Ben 6 /2,7 ikili ve 6,2,7 plase ikili oynadım bu yarışa 20 liralık oyunum vardı 2 şer tane 6/2.7 plase ikili yakaladım bakalım ne verecek plase ikililer.Yeni yorumlarda yapacağım ilerleyen günlerdeki yarışlar için isterseniz hep beraber küçk küçük hedef yarışlarımıza oyun oynayalım.Ama olurda kaybedersek bak gördün mü şike yapıldı demeyelim lütfen 🙂

 457. hamdi

  Sırf birşeyleri doğru anlatabilmek adına bu mesajı atıp beni at yarışı oynayan arkadaşların iyi anlayabilmeleri için sevgili admindende özür dileyerek İZMİR_6.KOŞUYU YARIŞA HENÜZ 1 SAAT VARKEN YORUMLAMAK İSTİYORUM.

  15.HANDİKAP_DİŞİLERE AİT _ Önce handikap nedir sınırı nedir açıklayalım. 15 handikap 0_75 puan arası atların katılabildiği bir yarıştır. 75 üstü daha iyi atlar girmesin ki her at sahibine ve ata yarış kazanma şansı doğsun diye tüm dünyada adaleti ve eşitliği sağlamak için WAHO ( DÜNYA YARIŞÇILIK KONSEYİ )tarafından öngörülmüş bir sistemdir.
  YARIŞIN YORUMU : Startla birlikte stili gereği en öne düşüp liderliği alacak olan safkan ANEMON FİVE olacaktır.İlgilileri bu kısrağın gücünü yarışa saklayabilmek için uzun kenterler ve son olarak bir 600 metre galop ile tamamladılar.Bir çok bülten neredeyse bomba olarak gösterilen kısrak bence yarışın favorilerin biridir ki ben bugün için çıktığı gibi bitirebileceğini düşünüyorum.Son dönem orta karar yarışlar koşsada böyle bir grupta artık bekleme yarışı yapmayada alışan 2 No lı DEMİRBAŞ startla birlikte 2 3 pozisyonuna girip düzlüğü bekleyip ya da viraz tepesinde hamle yapıp rakibini atlattıktan sonra düzlüğe çıkp fotoya kadar bitirmeye çalışacaktır ki bence en ciddi rakip konumundadır.Bu yarışta ben diğer kaçak atlar TURAN PRENSES ve ÇAYKARA RÜZGARININ kaçamayacaklarını ve bekleme yarışı da yapamadıkları için kazanma şanslarının olmadığını düşünüyorum.Son yarışında düzlükte kuyruğunu havaya dikerek çok canlı bir sprint yapıp sert grupta çok iyi bir 4.lük alan SALKIMKIZ bir kaç şehir gezip yakın aralarla yarış koşmaktan etkilenmemesi durumunda sonlarda sprint atarak bir yerlere gelme ihtimali olduğundan 3. şanslı isim olarak düşünüyorum ama bahsettiğim gibi dezavantajları olduğunu için ön sıralara koymadan kuponuma koyacağım.ARZUKIZ yağmur yağınca biraz şansını kaybetti gibi ama yine de sağlam kuponlar için 4. sıralamaya koyacağım isimdir.

  bu koşu için sıralamam 6_2_7_4 bahis seçeneklerim ise ikili bahis 6 /2,7 ikili bahis olacaktır. hadi tjk ve jokeyler şike yapsın benim oyunumu bozsunlar görelim.At yarışı içinde psikoloji , metematik , fizik kurallarının geçerli olduğu bir canlı yarışıdır bunu lütfen unutmayalım….. her zaman kazanamayabiliriz ama doğru bilimsel bir yaklaşımla at yarışlarında kazanmanın aslında hiçte zor olmadığını her beraber göreceğiz geçen zaman içerisinde …

 458. hamdi

  9 MAYIS ANKARA SONUÇLARI.
  1.KOŞU TORCHY KAZANDI_ GANYAN : 1.05
  2.KOŞU TİTANİC KAZANDI GANYAN : 1.45

  9 MAYIS İZMİR
  1.KOŞU : UÇANHABER KAZANDI GANYAN : 1.25
  DÜN FREE CHI 1.25 , ÇELİKPENÇE : 1.55 , KAREAS : 2.20 BUNLAR HEP FAVORİ ATLARDIR YÜZLERCE VAR TJK RESMİ SİTEYE GİRİP GÜN GÜN SONUÇLARA BAKILABİLİR.BİR TANE CAZİP AT GELİNCE EYYAMCILIK YAPMANIN ALEMİ YOK.TJK BENİM UMRUMDA DEĞİL BEN ATLARI VE ATÇILIĞI SEVİYORUM.

 459. hamdi

  koşulan yarışların 100 de 1 inde favor 1.05 e koşar 6 tane çivinin tuttuğu nal düşebilir , kantarmada kopabilir , eyerde kayabilir . atın kulvarıda kapanabilir , attın yarış günü bir sıkıntısı olabilir seyis sabah kontrolünde bunu farketmeyebilir , sahaya gelen her at şampiyon adayıdır , ufak tefek sıkıntıları zamanında farkedilmemiş el değiştirdikten sonra arızası halledilmiş , yeni sahiplerinde ilaçları serumu yemi eksiksiz alınarak süper ahır bakımına alınmış olabilir , yıllarca bu sahalarda at koşan RAHMETLİ ÇOK SEVDİĞİMİZ ABİMİZ İSMAİL DİNÇER namı diğer ÇİYAN İSMAİL in bir sözü vardı bizlere .. ” AT AHIRDA KOŞAR ” Türkiyedeki bahisseverler bir kere atçılığın ne olduğunu bilmeyip bültenlerden at yarışı oynadıkları için , atın rengini formasının trengini bilmedikleri için , yarış seyretmedikleri için atların ganyanları 20 30 lira çıkıyor. 2013 yılı içerisinde bana 10 tane 20 lira üstü kazanmış at sayamazsınız SEVGİLİ KAHRAMAN.. BUGÜN ANKARA YARIŞLARINDA 3 TANE 4 5 LİRALIK GANYANLI AT . 1.05 İLE GÜNÜN BANKOSU PALUBEYİ KAZANMIŞTIR.Sadece son koşuda ŞEMSETTİN TOYDEMİR in 15 gün galop yaptırmayıp yarış koşarak ve tatlı kenterlerle hazırlayarak yarışına dinç girmesini istediği , benim de 2 atta altılıma yazdığım ADIYAMAN kazanmıştır.Yarışlarda şike var diyen varsa oynamasın lütfen , altılılar 2 haftadır 400 lira 500 lira veriyor şike mi var şimdi bu yarışlarda gerçekten gülünecek bir iddaadır bu.Sevgiyle kalın..

 460. kahraman

  -At yarışında şike yok diyenden en çok şüphe duyarım.zaten olmakda zorunda! Çünkü belli atlar koşuyor ve belirli favorilerin devamlı kazanması gerekirdi. ozamanda bahisler hep 1.05 olurdu.buda kimsenin işine gelmezdi.KASA HERZAMAN KAZANIR.bunu bilmeyen yoktur.ama gelipte yok atın formu yok bilmem neyin bilmem nesi diye kimseye aptal muamelesi yapmıyalım.ne bu evliyanın çocuğumu bu insanlar amma abartıyorsunuz yok dürüstlük yok vs….at yarışında şike vardır yok diyen -bal tutan parmağını yalar demişler aynı paralellik.
  -benim kızdığım bu kurum bir kurgu yapmak zorunda ama bunu cebe indirme kurgusu olmamalı.tevzi dağıtılıyor ama bakalım kim alıyor konu bu…at sahibi bile tüyo istiyor NEDEN?atınımı tanımıyor kardeşim?:) 1.05 Ganyanı 34 ganyan nasıl geçer kardeşim.nasıl bir form bu.kaplumbağanın tavşanı geçmesi masalda olur.bunu masalı çocuklara anlatın…bana bu camia için dürüstlükten kimse gem vurmasın.

 461. hamdi

  Burdan başımdan geçen kısa bir hikayeyi anlatmak istiyorum şimdi.Okuyan herkes ne demek istediğimi çok iyi anlayacak.İsmini vermek istemediğim bir at sahibi arkadaşımın 2012 yılında İZMİR HİPODROMU 7.KOŞU MAİDEN İNGİLİZLERE AİT YARIŞTA ATI MÜCADELE EDECEKTİ.AT İLK YARIŞLARINDA ÇOK KÖTÜ PERFORMANS GÖSTERİNCE AYLIK MASRAFLAR AĞIR GELMEYE BAŞLAMIŞ İYİ KÖTÜ YEMCİYE . İLAÇÇIYA VS. BİRAZ BORÇ BİRİKMİŞTİ ( SÖZÜM ONA TJK AYARLIYORMUŞ YARIŞLARI MİLLET BORÇTAN YOLUNU DEĞİŞTİRİYOR YOLDA ) NEYSEKİ AT TOPARLADI BİR İKİ AYDA MAİDENLARDA 3 YARIŞ TABELAYA ATABİLDİ KENDİNİ , HAZIRLIKLAR DERKEN BU YARIŞA O KADAR İYİ DURUMDA GİRECEK Kİ BİZLER HEPİMİZ KESİN KAZANDI GÖZÜYLE BAKIYORDUK.YARIŞ SAATİ GELDİ ATIN AKSEAUARLARINI TAKMAK İÇİN YANINA GİRECEĞİMİZ SIRADA YAN AHIRDA KALAN ARAP TAY INI SEYİSİ ELİNDEN KAÇIRDI VE TAY ORDAN ORAYA OTLAYIP KENDİNİ ÖNÜ BETON OLAN AHIR KAPILARININ ÖNÜNDE ÖYLE BİR GÜRÜLTÜ ÇIKARMAYA BAŞLADI Kİ , BİZİM İNGİLİZ KISRAĞI Kİ İNGİLİZ KISRAKLARI İNANILMAZ NANE OLUR AHIRDA KENDİNİ ORDAN ORAYA VURMAYA BAŞLADI.DÜŞÜNSENİZE ATINIZIN 1 SAAT SONRA YARIŞI VAR VE BAŞINIZA GELEN OLAYA BAKIN.YİNE ATIN SEYİSİ OLAN ARKADAŞIM ÖYLE SİNİRLENDİ Kİ ÖYLE KÜFÜRLER ETTİ Kİ BÖYLE ŞANSSIZLIK MI OLUR DİYE O KADAR ÇOK SİTEM ETTİ Kİ,NEYSE ATI SAHAYA GÖTÜRDÜK PADOĞA ÇIKTIK TAY BİRAZ SAKİNLEŞTİ VE BİZ O AN ÇİM PİSTE ÇIKIP SON KENTERE STARTIN VERİLECEĞİ YERE DÖNÜDĞÜ ANDA KAZANACAĞINI ANLAMIŞTIK.YARIŞ BAŞLADI O KADAR KOLAY GELİYOR Kİ DÜZLÜĞE ÇIKILDIĞI ANDA KAZANACAĞINI ANLAMIŞTIK.AMA SON 300 DE BİR ŞEY OLDU KISRAK KENDİNİ KARŞI ÇİTLERE ATMAYA BAŞLADI , O GÜN ATA BİNEN AHMET OLUK NE YAPTIYSA ENGEN OLAMADI KISRAĞIN SAVRULMASINA VE YAKIN FARKLARLA 3.OLDUK.HEPİMİZ ŞOKTAYDIK AT GELDİ KAYIT BİNASININ ÖNÜNDE TERİNİ ALIRKEN SAĞ ÖN KOL BİLEĞİNİN KAN İÇİNDE KALDIĞINI FARKETTİK , YARIŞTA 16 TAY VARDI BESBELLİ Kİ O KALABALIĞIN İÇİNDE BİR BAŞKA RAKİP MOLETİN ÜSTÜNÜ SIYIRIP ALMIŞTI HALİYLE DE KISRAK ACIYLA KENDİNİ DIŞARI ATMIŞTI VE KAZANACAĞI YARIŞTAN 3.OLARAK AYRILMIŞTI.TJK MI BASTIRDI O ATIN AYAĞINA YARIŞIN İÇİNDE ŞİMDİ , BU OLAYIN SORUMLUSU KİM O ATIN BAŞINA YARIŞTA BU GELDİ SORUYORUM BU YAZIYI OKUYAN HERKESE..NE MASRAFLAR YAPILDI O KISRAĞA TAM TOPARLADIK BU KEZDEN TENDONLARI KOPTU VE SAHALARDAN GİTTİ , O KADAR MASRAF O KADAR BORÇ , KİMSENİN KİMSEYİ ARADIĞI SORDUĞU YAV ARKADAŞ SEN BU ATI NASIL KOŞUYORSUN DEDİĞİ YOK BORCUN HARCIN NASIL ÖDEYECEKSİN DİYE SORAN OLMUYOR MAALESEF.YARIŞ SIRASINDA , ÖNCESİNDE , SONRASINDA KÖPRÜNÜN ALTINDAN ÇOK SULAR AKIYOR , BAZILARIMIZDA YARIŞ SAATİNDE GİDİP 1 2 LİRALIK BİLET OYUYORUZ TUTMAYINCA DA ŞİKE VAR , YOK BİLEREK GELMEDİ DİYORUZ…HEPİMİZ ELİMİZİ VİZDANIMIZA KOYACAĞIZ , KONUŞURKENDE DÜŞÜNECEĞİZ TARTACAĞIZ ÖLÇÜP BİÇWECEĞİZ ÖYLE KONUŞACAĞIZ , YOKSA HERKESİN HAKKI , BİRİLERİNİN ÜSTÜNDE KALIR Kİ ,ALLAH KATINDA BEN HİÇ BİR İNSANIN HAKKININ ÜSTÜMDE KALMASINI İSTEMEM.ESENLİKLER VE MUTLULUKLAR DİLİYORUM.HERKESİN BAHTI AÇIK OLSUN.

 462. hamdi

  Senin start verdiği anda dümen dönüyor dediğin yarışlarda , atlar devriliyor , insanlar ölüyor , GÜRKAN OKER 200 DE ARKADAN GELEN ATIN ÜSTÜEN BASMASI SONUCU HAYATINI KAYBETTİ , YALÇIN AKAĞAÇ YAŞAM MÜCADELESİ VERİYOR FELÇ OLDU ÇOCUK , RAHMETLİ EKREM KURT İSTANBULDA ATLAR BİRBİRİNE TAKILINCA ÜSTÜNDEN 3 AT GEÇTİ ÖLÜMDEN KILPAYI DÖNDÜ , SİZ OLAYIN BAHİS KISMINDASINIZ TUNCAY , EMİNİM Kİ ŞU PARAGRAFIN BİLE ÇOK BELLİ EDİYOR AT YARIŞLARI HAKKINDA ZERRE KADAR BİLGİN YOK ,,

 463. hamdi

  tuncay bilgisayar açık veriyor yüklü ganyan oynuyorum , bir adam söylemişti…BUNA KENDİNDE İNANMIYORSUN BİLİYORSUN DEĞİL Mİ :))) AT YARIŞLARI ÜZERİNE ANLATINA HER HURAFE KOCAMAN BİR YALANDIR…DÜNYAYA GÖZLERİMİ HİPODROMLARDA AÇTIM , LİSANSIM VAR , AT KOŞTUM BEN BU SAHADA. YARIŞLARDA AT KOŞMUŞ VE 35 YILDIR BU SAHALARDA OLAN BİR ADAMA LÜTFEN GELİPTE BİR ŞEYLER BİLİYORSUN AMA BENİM KADAR DEĞİL DEMEN GERÇEKTEN İLGİNÇ …NEYSE TUNCAY SEN GANYANLARI YAKALAMAYA DEVAM ET , BOLŞANS DİLERİM HAYATINDA …

 464. tuncay

  bakın hamdı bey evet herkesın emegıne saygım var.evet sız bırseyler bılıyorsunuz ama benım kadar degıl? Start verıldıgı an dümen dönüyor! Bilgısayar bazen acık verıyor o zaman yuklu ganyan atıyom kesın gelıyor bu zamana kadar hep geldı bunu bana ıstanbulda hıc tanımadıgım bırısı soylemıstı boyle oldugu zaman vur ganyanı yolunu bulursun dedı allah razı olsun ondan..ama o adamı bı daha goremedım..

 465. Hakan Yüksel

  At Yarişi çok sevkli bir oyundur bunu Poker oynamaya benzetmeyin çok zevkli bir ittiadır.
  Bem yaklaşık 12 yaşımdan beri At yarışından keyif allan kişilerden biriyim. Bazı yarişlarda şike demiyim ama atı zorlamaktalar buda normal çünkü o at yanlız bir yariş koşmayaçak. Bazı kıriterleri göz önünde bulundurarak at yarişi oynamak gerekir. ben yarişin Şartına göre oynuyorum mesela hand 16 ingiliz atlarında hafif kilollu atlara araplarda ağr kilollu atlara daha çok dikkat ederim. hand 13,14 lerde ister arpa ister ingiliz olsun ağır killolu atları oynarım. bir örnek daha KV 21 ingiliz atlarda hafif killolu atlara daha fazla şans tanırin. KV6,KV8.KV9 favori plase KV7 de Plase atlara ve bu böyle devam eder ve çoğu zaman yani %90 bu şekilde biter. A1,A2 yarişlarda favori A3 yarişlarda favori ile plase atlar şanslıdir.
  ” TABİKKİ EN ÖNEMLİSİ ATIN FORM DURUMU ”
  Bie Arap atı çalişmasında 400 m. 40 s. Rahat yapıyorsa %90 gelme ihtimali vardır.
  Herkaze bol şans.

 466. hamdi

  13 14 15 HANDİKAP NEDİR ŞARTLI YARIŞ NEDİR KV NEDİR MERAK EDEN VARSA AT YARIŞLARI HAKKINDA HER SORUNUZU AÇIKLAYABİLİRİM AMA ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYP LÜTFEN AT YARIŞLARINDA TJK GELECEK ATLARI BİLİYOR GİBİ HURAFELERE İNANMAYIN , HURAFELERE İNANAN ADAMLAR NE HİKMETSE HALA AT YARIŞI OYNUYORLAR VE ŞİKE VAR FORMÜL VAR DEDİKLERİ HALDE BEŞ PARASIZ GEZİYORLAR.AT YARIŞI OYNANMALIMI DERSENİZ BENCE CÜZZİ RAKAMLARDA OYNANMALI 250 BİN İNSAN EKMEK YİYOR BU YARIŞLARDAN, EĞER KİMSE OYNAMAZ YARIŞLAR YAPILMAZSA 25 BİN İNSAN İŞSİZ KALIR Kİ NASIL BÜYÜK BİR İSTİHDAM KAYBIDIR AÇIKLAMAYA BİLERE GEREK YOKTUR

 467. hamdi

  HURAFE 4 : GEÇEN yarış 50 metre önde kazandı bu yarış bilerek gelmedi.YANLIŞ. BİR ATIN FORM DURUMUNU YÜKSELTMEK İÇİN SIKI HAZIRLIKLAR YAPALIR VE AT KOŞACAĞI YARIŞIN FARKINDADIR VE EN AZ SİZİN KADAR OLAYA KONSANTRE OLUR Kİ FORMU VE KEYFİ YERİNDEYSE O YARIŞI KOŞMAKTAN EN BÜYÜK KEYFİ ALACAK OLAN YİNE ATIN KENDİSİDİR , UMDUĞUMUZDAN BİLE AKILLI HAYVANLAR ÇÜNKÜ.YARIŞTA SARFETTİĞİ EFORDAN SONRA BÜR DEŞARZ OLMA YÖNTEMİ OLARAK DÜŞÜNÜN BİR SONRAKİ YARIŞI İÇİN KENDİNİ TAM OLARAK YARIŞA VERMEYEBİLİR.bİR BAŞKA RAKİBİ YA DA RAKİPLERİ FORMUNU YÜKSELTEREK YA DA SIKI HAZIRLIK YAPARAK GELİYOR OLABİLİR.KÇMAYI SEVİYORDUR KAZANDIĞI YARIŞTA ÖNDE TEMPOYU BULUP KAZANMIŞTIR , BİR SONRAKİ YARIŞINDA KENDİSİNDEN DAHA SÜRATLİ SAFKANLAR VARDIR VE KAÇMASINA İZİN VERMEMİŞLERDİR BU AYRI AYRI KARAKTERLERE SAHİP OLAN ATLARI ETKİLENMESİNDE BÜYÜK VE ÖNEMLİ BİR FAKTÖRDÜR.ÖRNEK VERECEK OLURSAK ( KARADENİZ , ALBEY, EZHATIM , SOMTÜRKBEY, POSTACI , ÇOK ESKİLERE GİDERSEK MERTBEY , İNŞAALLAH , VİDARHAN , bunlar sprint atma yeteneğine sahip olmayan safkanlardır )KANAMALI ATLARIN KANAMA İĞNESİ VARDIR 400 LİRA CİVARINDADIR.O YARIŞTA KANAMA İĞNESİ YAPILMIŞTIR BİR SONRAKİ YARIŞINDA YAPILMAMIŞ OLABİLİR. AT ÜŞÜTMÜŞ OLABİLİR Kİ ARAP ATLARI KOLAY ÜŞÜTÜR SOĞK HAVALARDA , BAĞIRSAK ENFEKSİYONU GEÇİRMELERİ ÇOK KOLAYDIR Kİ , YEM BIRAKMALARINA VE GÜÇSÜZ KALMALARINA SEBEB OLUR , YARIŞ GÜNÜ VE ÖNCESİ AHIRDA BİR YERLERİNİ VURMUŞ OLABİLİRLER Kİ İYİ BİR SEYİS SABAH KONTROLLERİNDE BU PROBLEMİ YAKALAR VE SAFKANIN YARIŞTAN ÇIKARTILMASI İÇİN ANTRENÖRE BİLGİ VERİR , SAHA VETERİNERİ KONTROL EDER VE SAFKANI YARIŞTAN ÇIKARTIR , KAFANIZA GÖRE KAYITLI BİR SAFKANI YARIŞTAN ÇIKARTAMAZSINIZ , TÜZÜKLE BELİRKENMİŞ YAPTIRIMLAR UYGULANIR VE PARA CEZASI ÖDEMEK ZORUNDA KALIRSINIZ.

 468. hamdi

  Hurafe 3 : Jokeyler kendi aralarında oyun kuruyormuş.YANLIŞ.Bir yarışta tesadüfen toplanıp bir koşuyu oluşturan atların ilgililerinin, eyislerin ,jokeylerin , yarıştan önce toplanıp o koşu hakkında istişare yapmaları mümkün değildir.Günde ortalama 5 6 at binen bir jokeyin hangi yarışta gelicem hangi yarışta gelmeyeceğim şekinde önceden bir plan ve programlama içerisinde girmeside mümkün değildir.Bir yarış ikramiyesinin ortalama 30 bin lira olduğunu düşünürsek kimse kimseye 30 bin lirayı bağışlamaz.ÖRNEK VERELİM DİYELİM Kİ YARIŞTA 18 AT KOŞUYOR . FAVORİ 1 NUMARA OYUNU KORDUK 1 DEDİK GELMEYECEK DİĞER FAVORİ 4 TE GELMESİN KALDI GERİYE 16 AT BU 16 ATTAN HANGİSİNE BAĞIŞLAYACAĞIZ BU YARIŞI İKİLİYİ ÜÇLÜ BAHİSİ BU 16 AT ARASINDA NASIL BULACAĞIZ AT YARIŞLARINDA ŞİKE YAPMAK DÜNYANIN EN ZOR PLANLANMIŞ VE PROGRAMLANMIŞ İŞİDİR , ŞİKE YAPTIRILIPTA 9 NUMARAYA BİR YARIŞ VERECEKSİNİZ Kİ STARTTA KALABİLİR JOKEYİ DÜŞEBİLİR KULVARI KAPATILABİLİR VS VS….ŞİKE YOKTUR BOŞ YERE BÖYLE İŞLERLE UĞRAŞMAYIN.KİŞİSEL İSTİSNALAR VARDIR AMA BU OLAYIN GENELİNİ BAĞLAMAZ.

 469. hamdi

  Hurafe 2 : Start numaralarından hangi atların geleceği belliymiş.Yanlış. 2 Gün öncesinden jokey deklarelerinin tamamlanmasından sonra programın çıkabilmesi için atların hangi kulvalardan yarışa başlayacağının belirlenmesi gerekir ki , bu işlem yaklaşık 100 150 kişinin gözünün önünde yapılan bir kura çekimidir.Bütün seyisler , antrenörler , kayıt idaresi görevlileri hepsi oradadır. 2 siyah torbanın içerisine yarışta koşacak at sayısı kadar numaralı demir toplar atılır. İlk önce birinci torbadan diyelim ki 7 numaralı top çekildi. daha sonra diğer torbadan bir top daha çekilir örnek 5 çıktı. Bu 7 Numaralı at 5 kulvardan çıkacak demektir.Yarışta tercihli start isteyen at en son kulvardan çıkar ki genelde sinirli ve sıkıntılı ya da start problemi gösteren ya da yarışta atı süratli stilde olup kaçıp bitirmek isteyen antrenörler tarafından tercih edilir.Eğer birden fazla tercihli start isteyen at varsa onların kura çekimi ayrı olarak yapılır…

 470. hamdi

  Konuya biraz daha açıklama getirmek için bir mesaj daha yazma ihtiyacı hissettim ki at yarışı oynamak isteyen arkadaşlar yazımı okuyunca at yarışlarında kazanmanın aslında imkansız olmadığını anlasınlar.Biraz kalabalık yapacağım ama parça parça atmak istiyorum mesajlarımı ve öncelikle anlatıma hurafelerden başlayalım.

  HURAFE 1 : Yarışı kazanacak atlar önceden bellidir.YANLIŞ. Sahada koşar vaziyette 7000 e yakın at mevcut yıllık yarış takviminin önceden şehir şehir ve çim kum olarak belirlenmesinin sebebi çok büyük bir sektör olan yarışçılık sektöründeki rekabete tüm atçılara önceden hazırlanma imkanı sebebi verebilmektir.Örnek vermek gerekirse kumcu bir ata sahipseniz atınızın gücüne göre hangi yarışları hedef yapacağınızı önceden kestirirsiniz.Koşmayacak olan atın form durumunu yüksek tutarsanız , at ahırda kendini vuracak sakatlayacaktır ve aylık masrafı 3000 lirayı bulan bir yarış atı sahibi 2 3 yıllık emeğini bu kadar kolay heba etmek istemez.Bir atın yarışa hazırlığı 1 hafta 15 gün öncesinden başlar ve bizler sıcacık yataklarımızda uyurken bir seyis sabah 5 te kalkarak atını günlük idmanına hazırlamak için kar yağmur çamur demeden sahaya götürmek zorundadır.Bizler evimizde mis gibi yemeklerimizi yerken seyisler atları kötü koştuğu için ahırlar bölgesindeki çevre bakkal ve marketlerden veresiye alışveriş yapmakta ve karınlarını doyurma mücadelesi vermektedir , yarışlarda şike var derken lütfen elimizi vicdanımıza koyalım.

 471. hamdi

  At yarışlarında kazanmak için böyle hurafelerle uğraşırsanız plase bile yakalayamazsınız..O Halde kısaca Atlardan anlaratak başlayayım. Bir at yarışı Kötü idare , kötü kondüsyon , ahır sıkıntıları yemini bırakma , yarış içi faul, kulvar kapanması , pisti mesafeyi yadırgama , jokey kantarmasını yadırgama gibi sebeblerden kaybedebilir. Tjk kulübünün oyun falan kurduğu yok böyle atıp tutanlara inanmayın,At yarışı tevzii üzerinden para dağıtır , favoride gelse süprizde gelse aynı parayı dağıtır yani değişmez.İyi durumdaki atları bulmak istiyorsanız mutlaka o atın yarış hayatı boyunca tüm şehir ve pistlerde yaptığı yarışları inceleyin.Bazı atlar şehir ve pist seçer.En çok hani mesafede ve en çok hangi kg ile başarılı olmuş ki . bazı atlar kilo kaldırmaz sakın aklınızdan çıkarmayın. Altılı ganyan oynamayın bu bir bahis değildir , cazip gibi gözüken tjk nın kar kapısıdır.Mutlaka ikili ya da çifte gibi oyunlara yönelin , dünyadaki tüm profesyonel at yarışı bahisçileri bunu oynar çünkü.Ve at yarışı oynayacağınız gün hangisi ise 30 yıllık atçılık tecrübemle söylüyorum mutlaka İngiliz yarışlarına oyun oynayın ve atların son yarışlarını seyredin tabi yarış raporu verebilirmisiniz bilmiyorum ama zamanla bir şeyler gelişir. Ha en önemlisi de şu yarışlar hakkında atıp tutanlara formüllere inanmayın :))

 472. tuncay

  lutfen okuyun sayın yarısseverler at yarısları kuruluyor ama sole gelcek atlar onceden bellı yanı sıke yok sız o gelcek atları yanı 1cı atları bulursanız kazanırsınız jokeylere kabahat bulmayın onlar masa olarak kullanılıyor jokeylerde ekmek parası ıcın ugrasıyor yanı sunu dıyorum jokeye atı 2.cı getır derlerse mecbur getırmek zorunda yanı atı 1.cı getıremez cunku emır kulu bı daha at bındırmezler ona yanı atları bılgısayar secıyor. Sakın gulmeyın dogru dıyom benden de sıze bır tıyo olsun bu yazdıklarım eger hıpodroma gıdersenız tuttugunuz at varsa o atın gelecegını jokeyın hareketlerınden ve yuz ıfadesınden anlarsınız

 473. kor

  tjk ve yandasları ve jokeyler haram parayla beslendikleri icin her …….. ama unutmasınlar ölümlü dünyo mal saybi mülk saybi hani bunun ilk saybidemis atalarımız harama bogulmus utanmazlar insanların kurusuna bile gözdikmis adiler ahiretteve kabirde görecekler cezalarını sanıyorlarki helel para he namussuzlar tüm jokeyler haramda belki sikeye karısmayanlar vardır ama kazanc ları haramdır bilsinler ve kedilerine gelsinler

 474. arda

  arkadaslar hersey nasıp kısmet ısıdır nasıbın varsa o senı bulur zaten yok sole oldu yok bole oldu dıye bıse yok at yarısın formulu yok…ufak bir tıyo vereyım az oyna cok kazan fazla kaptırma kendını belırlı gunlerde oyna

 475. tuncay

  bılgısayar secıyor atları sole demek daha ıyı olur numaraları:) atlar bılgısayar havuzuna alınmıs yanı hangı atın gelecegını jokeyler bılıyor..

 476. ahmet nuri siyah

  Kardeşim hepsi hikaye,at yarışlarından soğudum gerçekten.ara sıra oynuyorum ama bağımlılığımı bıraktım.Bandırmalı bi abiyle tanıştım,adamlar işi çözmüş,biz boşa oynuyoruz.Bi gün koşulardan sonra bültene bakıyordum,o adam geldi bana 1.ayak bumu geldi,2.ayak bumu geldi,3.bu derken ben patladım kızdım adama.Sen dalgamı geçıyon benle dedim hem altılıyı biliyon daha ne soruyon dedim.O da bana bilmediğini söyledi.Adamın kupon 5 te kaldı ama söylediği atlara bakaraktan bana 10 ganyanlı atı söylüyo.Numarasını aldım ara sıra bana mesajla altılı gönderiyordu ama hep bi eksik tabiki,birini sen bul diyordu.Unutma dedi hiçkimse bi başkasına 6 lı vermez.Bigün bi tek vermiş Sarah isimli arap atını,kupalı koşu 6.at falan sıralamada güvenip tek atamadım,at geldi türkiyeyi yatırdı.Ondan sonrada soğudum zaten yarışlardan.Bi dalaverenin olduğu besbelli.

 477. tuncay

  yarıslar kuruluyor sakın ınanmayın yok burun farkıyla gectı falan fılan ınsanları kandırmak ıcın jokeyler oyle yapıyor yanı ayarlıyor yalan soyleyenın ….. atları bılgısayar secıyor vallahı dogru at demıyelım ona numara at gelmıyor jokey gelıyor onlar hangı atın getırecegını bılıyor……

 478. mustafaaaaaaaaa

  27.2.2013 istanbul altılısı 1/4/hepsi/1/3-4/5-6-7-8-9-1-2-11 bol şanslarrr

 479. Sfenks

  Eski tadı kalmadı s.akdı Gürkan oker Yalçın akağaç

 480. yavuz07

  SELAM YARIŞLARA YENİ BASLAMIŞ BİRİSİ OLARAK BİLİNMESİ GEREKEN TEK ŞEY ÖNCELİKLE YARIŞLARIN AMACINI BİLMEK.YANİ ŞARTLI 1 2 3 4 5 6 H.13 14 15 16 17 VE KV GRUP KOŞULARININ NEDEN KOŞULDUĞUNU BİLMEK GEREKİYOR BUNU BİLEN VARMI İÇİNİZDE

 481. zargana41

  07.05.2012 bursa tahminim 1.2.3.5.7.12/2.3.5/1.2.6.7./5.6/2.9.1/12.2/bol şanslar zargana41

 482. zargana41

  herkes birşeyler yazıyor iyi güzelde bu arkadaşlar kaç kez büyük ikramiye tutturabilmişler tabiyki hiç zaten tuttursalar birdaha oynamazlar size bendende bir tiyo bu oyun kuruluyor başıma birkaç kez geldi daha koşmamış yarışta kimlerin gelecegini tet tek söyliyenlerle karşılaştım sadece tek at her ayakta mümkünmü sizce evet mümkün sadece onlar gibi oynarsanız kazanırsınız.07.07.2012tabelada(2)son koşuda(12)ikinci ayakta(3)tuttugum atlar benden bunlarda yinede inanmayın bildiginizi yapın.

 483. üç kağıda karşı..

  Bence altılıdan önce tjk nın kurduğu oyunu bulmak lazım ne bülten ne galop ne çalışma ne orjin hepsi hikaye, foto finiş,protesto,kendi oyunlarına görede karara açık, jokey milyonlarca at yarışı sevenlerin gözünün önünde atı tutuyor,kendini geçen jokeye bağırıyor,atı getirmemek için çekiyor,ve en önemlisi bunların tamamını tjk nın gözü önünde yapıyor ve tjk buna alet oluyor,sonrada şikeye karşıyız diyor:) çok komik ata doping veriyorlar kendi keselerini dolduruyorlar milyonlarca insanın kuponunu yatırarak,cezası ise 1000-1500 tl küfür eder gibi 1 yarışta ceza 🙂 tjk komik duruma düştüğünün farkında deil galiba tabi bu kimin uğrunda alan memenun satan memnun,,tabiki burdanda şu sonuç çıkıyor ben nedersem o olur TJK.

 484. roxana

  merhaba ,bu at yarişlari nekadar bilsende çoğu defa jokeyler yakiyor bize .Getirecek atı getiremiyorlar ama gelmeyecek atı getirmesine biliorlar.Bence bu işte bir iş var 😛

 485. zafer

  ya abicim bana bi site ver ordan bakayım mahvettiler beni ya hç tutturamyrm 🙁

 486. AlpEr

  ne kadar uğraşırsanız uğraşın şans işi.bu kesin diye hiçbişey yoktur zaten.at bu ne olcağı belli olmaz.hızlı giden atın b.ku.seyrek düşermiş 😀

 487. Beykozlu

  Yarışları izlemeden at yarışı kazanamazsınız. Kazanırsınız oda şöyle olur Bültenlerde en yüksek puanlı siyah yazılı ata basarsınız 1.35 ganyan için risk alırsınız. Yarış izlenmeli. Jokeylerin yarış programında bindiği atlar genellemesine bakmak lazım. F.vurucu hiç plase bile olamamış ata binmiş ise Ö.Yıldırım sürekli favori plasede kalmış ise yani böyle programlarda jokeylerlede çalışıp istatislik yapılabilir. Yarış derecelerine bakarken pistin hafif nemli ıslak veya kuru olması çok yanıltabilir. Şu an Veliefendide iyi bir çim orjini İngiliz at Kuru Sentetik kumu iyi koşar. Bunlara da dikkat etmek gerekir.

 488. ilhan

  jokey faktörü önemli ama o da biyere kadar…
  bir kereisinde jokeyler üzerinden yüklü girdim duman ettiler.unutmayın at yarışları para kazanmak için en zor yollardan birisidir bir de koşuları saatlerce hatta günlerce izlemek gerekir.yoksa sadece bültenlerden medet uman bayideki vatandaşlar boşuna hayalperest davranmasın.

 489. kaan atasoy

  bakın arkadaşlar aslında altılıyı bulmak çok basit tek mesele atın 1 dakkadaki yaptıgı glop lazım ondan sonrası çok basit ama bunu uzun ve kısa mesafeye göre degerlendirmeniz lazım

 490. hasan zaman

  at yarışında kazanmanın püf noktası coğu zaman jokeyler üzerinden oyunla gecer yarısları coğu zaman jokeylerle oyun kurarak bulabılırsınız tabikide koşan attır ama grubta acayip bir şekilde sırıtmayan at yoksa oyununuzu jokeyler üzerinden kurun atıyorum bursada murat gündüzeli halef katı engin cakıroğlu ankarada ayhan kursun akın sözen gibi tuttuğunuz jokeylerın hangı yarısta en fazla sans veriyorsanız orda yazın diğer yerlerdeyse cok fazla aramayın günun kalesini egerkı bomba ve plesa atlarla bulmaya calısıpta bulursanız o kuponun tutma ihtimali cok daha fazla artar unutmayın ki altılı ganyandan gelen para huya gider 😀 bol şanlarr

Yorumlar kapatılmıştır.