Ayak Mantar Tedavisi

Tarafından   30 Eylül 2014

beklazon-150x100Mantar hastalığı tedavisi ,Ayak mantar tedavisi ayak mantar tedavisi bitkisel,ayak mantar tedavisi ilaç,mantar sirke,ayak mantarı tedavisi bitkisel ,ayak mantarı mantar hastalığı,ayak ve el mantarı tedavisi,tırnak mantar tedavisi,el mantar tedavisi aslında mantar hastalığına bir göz atacak olursak hemen hemen aynıdır ,uzun yıllardır eskilerden bu zamana gelen bir hastalık türüdür.
Nemli ,rutubetli ortamlarda rahatlıkla insan vücudunda belirebilen ve ayrıca bulaşması mümkün olamaktadır.

Nasıl Bulaşır :
Başkasının giymiş olduğu terliği çorabı giymek ,havuz kenarlarında ,mikroplu ortamlarda temizlenmemiş banyo ,duş ,sahuna terlikleri vb … yerlerden ,hatta uzun süreli kullanılan çorap,terlemeye müsayit ayakkabılar,bir çok yerden rahatlıkla kolayca bu hastalığı kapılmak mümkün olduğu gibi kendi kendine uzun süreli terlemiş ,yıkanmamış ayaklarda ellerde tırnaklarda görülmektedir.
Aslına bakarsanız eskiden mantar dediğimiz morarmış ,kahverengi renk almış ,kızarmış  bölgeye tuz koyarlardı ,tuz mantar olan bölgeyi bir nevi yakar pişirir ve mantar mikrobu kaybolurdu şimdilerde  ise karbonat kullanılmaktadır.

ayak-mantari-nasil-gecerYaklaşık bir  litre suya bir kaşık karbonat koyup ayak el temizliğimiz yaptığımızda  mantar rahatsızlığı olan bölge temizlenmiş bir kaç gün içerisinde göreceksinizki tuzun yaptığının görevi karbonat üstlenmiş olacak ve bu rahatsızlıktan kurtulacaksınız.
Peki  bunun hiçmi ilacı ,kremi yok pek tabiki vardır. Beklazon denen krem merhem(Mavi olanı ) bu hastalık için bire bir ilaçtır.
Bu merhem hem kaşınmayı giderecektir hemde tedavi edecektir.

Tabi sadece bu parmak arası el tırnaklar haricinde bayanların göğüs altlarında ,vücudumuzun her hangi bir bölgesinde kızarıklık olsun pembeleşme ,renk değişimi yalanmış bir bölgede rahatlıkla kullanabileceğimiz bir merhemdir.

Bur merhemi sabah , öğle,akşam mantarlı bölgeye ince bir tabaka halinde tatbik ediniz fazla zaman geçmeden kaşıntısı duracaktır.
Kullanımı aksatmadığınız sürece bir kaç günde bu rahatsızlıktan kesinlikle kurtulmanız mümkündür..
Şunu unutmamanız gerekir mantar hastalığı tedavi edilmedi zaman sürecinden daha fazla yayılacak ve başka başka enfeksiyonlara sebebiyet verecektir.En kısa sürede tedavi yoluna gidilmedir.

Mantar hastalığına yakalanmamak için yapılması gereken en basit yöntemlerden bir tanesi temiz el ,temiz vücut ,temiz bakımlı ayaklardır..
Çoraplarımızı sık sık değiştirmek,bakımlı ve koku yapmayan ayakbılarımız ,terletmeyen ayakkabılar yahut giysiler kullanmaktır.
En önemlisi kısa süreli çorap değişimi yapmalıyız.

Unutmayalım mantar hastalığı kendi kendine geçen bir hastalık değildir….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir