Bebek kıyafeti nasıl seçilir

Tarafından   16 Ağustos 2013

Anne baba adaylarının aylarca merakla doğmasını bekledikleri bebekleri için yaptıkları hazırlıkların başınca bebek kıyafeti almak gelmektedir. O günün heyecanı ile birbirinden şirin kıyafetleri alırken dikkat edilmesi gereken pek çok şey vardır. Bebeğin doğacağı tarihin hava şartlarına uygun kıyafetler almak gerekir. Ayrıca pek çok anne babanın çevresi de doğacak olan bebeğe hediyeler alır. Ve sonucunda da pek çok kıyafet daha giyilmeden dolaplara kaldırılmak zorunda kalır. Bundan dolayı ilk aylar için çok fazla kıyafet almamak en iyisi olacaktır.

 

Bebek kıyafeti alırken öncelik olarak bebeğin kilosunu hesaba katmak gerekmektedir. Çünkü ileriki yaşlar için alınan kıyafetlerin aksine bu kıyafetlerde boyutlar kiloya göre belirlenmektedir. Bebeklerin altları sık değiştirildiği için genel olarak çıtçıtlı kıyafetler tercih edilmelidir. Böyle kıyafetler hem anne hem de bebek için çok büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Boyundan geçirmeli kıyafetler alınacağı zaman da boyun kısmının geniş olması gerekmektedir.

 

Bebeklere alınacak olan kıyafetleri mümkün olduğu kadar bol tarzda seçmek gerekmektedir. Dar bebek kıyafeti, bebeğin içerisinde rahat hareket etmesini engelleyecek ve bu durum da bebeği rahatsız edecektir. Özellikle pamuklu ve elastik olan ürünler daha kolay giydirilmesine olanak sağlar. Böylelikle giyinmekten mutsuz olmaz ve gayet mutlu bir şekilde size izin verir.

 

Özellikle yenidoğan bebeklere alınacak kıyafetlerde bağcık, dantel gibi detayların bulunmamasına özen göstermek gerekmektedir. Çünkü bu detaylar bebekleri kaşındırabilir. Kumaşı kaliteli olmayan kıyafetler, bebeklerin vücutlarında alerjik tepkiler görülmesine neden olabilir. Bunu engellemek için pamuklu kıyafetleri tercih etmek en iyisi olacaktır. Etiketlerin üzerinde yüzde yüz pamuk ya da yüzde yüz coton yazması yeterlidir. Bilinen ve güvenilen markalara da özellikle göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir