Çaltı dikeni faydaları

Tarafından   21 Aralık 2015

121Çaltı dikeni faydaları ,çaltı dikeni nedir ,ne işe yarar aslına bakarsanız bazı dağ ve deniz bölgelerinde yetişen  ufak bodur ağacın çiçeği bence asrın ilacı gibi durmaktadır. Çevremde kesinlikle gözlemlediğim bir olayı yazarım tabi bunun faydasını gördüysem buda onlardan bir tanesi .

 

Şans eseri bir sohbet esnasında  Çaltı dikeninin böbrek taşı ağrısı çekenlerin kullanmış olduğu iddialı bir şekilde anlatırken ben ise ağzım açık dinlerken şaşkınlığımı saklayamıyordum..Söylenen şu ki bu çaltı dikenini kaynatıp suyunu  içen böbrek taşından kurtuluyormuş ,kum ,taş ,ağrı yok oluyormuş 🙂

yahu kardeşim nasıl yok olur hiç değilse idrarla atarken sancı yapar ,yok illahi yok oluyormuş Peki dedik gece yarısı olmasına rağmen denemek amaçlı gittik 2 dk da topladık .

 

Sözüm ona böbrek taşından kurtulacağım harbiden güldüm .Bu işlemi 2,3 gün ıhlamur gibi kanatıp  içiyorsunuz tadı  ıhlamura benziyor .Yeri geldi şeker kattım yeri geldi bal koydum içerken .

Konuyu dağıtmadan devam edeyim 2,3 gün kullandım ağrı sızın kesilmişti ..Peki bunu birde ultrason da görmek lazım değilmi.

Ultrason dada bir taş görüntüsü alınamadı..Tamam ben kurtuldum , şans eserimi oldu .3 yıl oldu hala ne taş ne kum nede ağrı kalmadı her kış artık ıhlamur gibi Çaltı dikenini kaynatıp içiyorum.

Sadece benimlemi kaldı bu bilgi hayır aile çevremde eşime dostuma anlattım topladıklarımdan verdim içenlerde aynı etkiyi gördüler .Bizdeki gözlemler 9 mm yakın taşlardı.Çevremdeki kişilerde kullandıktan sonra ne bir taş nede kum belirtisi kalmamıştı..Gerçekten doğrumu etkisi varmı bilmiyorum ama ben artık böbrek taşı olayından kurtuldum.Sizde demek için sorun soruşturun zararlı bir şey yada yan etkisi olan bir bitki olmasın .bir yarafı tedavi ederken başka bir yerleri bozmamak lazım .

Ben Şifasını buldum bir bilene sorun soruşturun kullanın..Böbrek taşı ağrısını sancını çeken bilir .

Çaltı dikeni faydaları” da bir yorum

 1. Özcan coşkun

  Duyduğum kadarıyla bu bitki prostat hastalığına da iyi geliyormuş 25 gün oldu kullanıyorum idrarda yanma vardı Azda olsa hafifledi günde sabah öğlen akşam olmak üzere aç karnına içiyorum hiç bir yan etkisi olmadığını da öğrendim ilgilenen arkadaşlara

 2. Aysegul

  Şiddetle tavsiye ederim.ağrıyı çeken bilir.Uşaklı bir müşterim göndermişti Allah razı olsun.solda 7mm sağda 5.5mm içtikten 3 günsonra ağrılarım yok oldu. ultrasonda ve tahlilde taşlar görülmedi 9 aydır çok rahatım.

   1. Erdoğan Uçar

    Ben bunu yolda satan adamdan aldım, 2,5 santim taş varmış, 3 doktor da ameliyat demiş, bunu içmiş taştan eser kalmamış Doktorlar da şaşırmış, bende aldım içtim 4 tane taş vardı hepsi düştü, bir daha da olmadı. Ama öyle 2 – 3 defa içmekle olmuyor. Bunu sabahları aç karnına içmek gerekiyor en az yarım saat bir şey yememek gerekir. Hazırlanışı bir cezveye 1 su bardağı su ve bir tutam da Çaltı otu koyuluyor, kaynamaya başlayınca 2 – 3 dakika daha kaynatın, ılımaya bırakın, ağzı yakmayacak şekilde bir defada içeceksiniz. 20 gün sonra taşı üstten kum gibi eriterek döküyor, en az 3 ay devam edin ( ben öyle yaptım)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir