Çaltı dikeni faydaları

Tarafından   21 Aralık 2015

121Çaltı dikeni faydaları ,çaltı dikeni nedir ,ne işe yarar aslına bakarsanız bazı dağ ve deniz bölgelerinde yetişen  ufak bodur ağacın çiçeği bence asrın ilacı gibi durmaktadır. Çevremde kesinlikle gözlemlediğim bir olayı yazarım tabi bunun faydasını gördüysem buda onlardan bir tanesi .

 

Şans eseri bir sohbet esnasında  Çaltı dikeninin böbrek taşı ağrısı çekenlerin kullanmış olduğu iddialı bir şekilde anlatırken ben ise ağzım açık dinlerken şaşkınlığımı saklayamıyordum..Söylenen şu ki bu çaltı dikenini kaynatıp suyunu  içen böbrek taşından kurtuluyormuş ,kum ,taş ,ağrı yok oluyormuş 🙂

yahu kardeşim nasıl yok olur hiç değilse idrarla atarken sancı yapar ,yok illahi yok oluyormuş Peki dedik gece yarısı olmasına rağmen denemek amaçlı gittik 2 dk da topladık .

 

Sözüm ona böbrek taşından kurtulacağım harbiden güldüm .Bu işlemi 2,3 gün ıhlamur gibi kanatıp  içiyorsunuz tadı  ıhlamura benziyor .Yeri geldi şeker kattım yeri geldi bal koydum içerken .

Konuyu dağıtmadan devam edeyim 2,3 gün kullandım ağrı sızın kesilmişti ..Peki bunu birde ultrason da görmek lazım değilmi.

Ultrason dada bir taş görüntüsü alınamadı..Tamam ben kurtuldum , şans eserimi oldu .3 yıl oldu hala ne taş ne kum nede ağrı kalmadı her kış artık ıhlamur gibi Çaltı dikenini kaynatıp içiyorum.

Sadece benimlemi kaldı bu bilgi hayır aile çevremde eşime dostuma anlattım topladıklarımdan verdim içenlerde aynı etkiyi gördüler .Bizdeki gözlemler 9 mm yakın taşlardı.Çevremdeki kişilerde kullandıktan sonra ne bir taş nede kum belirtisi kalmamıştı..Gerçekten doğrumu etkisi varmı bilmiyorum ama ben artık böbrek taşı olayından kurtuldum.Sizde demek için sorun soruşturun zararlı bir şey yada yan etkisi olan bir bitki olmasın .bir yarafı tedavi ederken başka bir yerleri bozmamak lazım .

Ben Şifasını buldum bir bilene sorun soruşturun kullanın..Böbrek taşı ağrısını sancını çeken bilir .

Çaltı dikeni faydaları” da bir yorum

  1. Aysegul

    Şiddetle tavsiye ederim.ağrıyı çeken bilir.Uşaklı bir müşterim göndermişti Allah razı olsun.solda 7mm sağda 5.5mm içtikten 3 günsonra ağrılarım yok oldu. ultrasonda ve tahlilde taşlar görülmedi 9 aydır çok rahatım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir