Dantel Modelleri

Tarafından   20 Mayıs 2013

1Dantel örnekleri, dantel takımları,  dantel mutfak, dantel takımı, örgü dantel,dantel nasıl yapılır, havlu dantelleri, motif modelleri, dantel örneğiDantel ananelerden beri süregelen birince zevk ürünü… süslemede kullanılan bu örtüler el emeği ,göz nuru harcanarak ilmik ilmik desenlenir,hayat bulur.

Her türlü iplikle örülen veya bir kumaşın kenarına işlenen ,türlü biçimde kullanılan danteller bazen sehpalarımızı,bazen masalarımızı,bazen raf örtülerinde,bazende yatak çarşaf,nevresimde hatta havlu kenarlarında itina ile örülür kullanıma sunulur.

Danteller hazırlamada kullanım yerine göre çeşitli kalınlıklarda ip kullanılır.Dantel örgüsü yaparken en çok dikkat edilmesi gereken

kullanılan ipin kalınlığına uygun tığ ile çok sıkı veya çok sıkı olmayan bir şekilde örebilmektir çok gevşek olucak

Diğer  örgülеrdеn farklı olarak daha zor yapılan, dаhа ince, dаhа çok emek isteyen,yetenek gerektiren  bіr el sаnаtıdır.

El emeği göz nuru olan bu dantel örnekleri oldukça beğeni alıyor

. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 altigen-dantel-ornegi ara-dantel-ornekleri beyaz-kase-dantel-ornegi dantel-ornekleri dantel-ornekleri-2012 dantel-ornekleri-2013 donmeli-yildiz-motifli-dantel-ornegi en-guzel-dantel-ornekleri fiskos-dantel-ornekleri pike-dantel-ornekleri vitrin-dantel-ornekleri yuvarlak-cicek-desenli-dantel-ornegi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir