Dexofen ne işe yarar

Tarafından   27 Aralık 2015

Dexofen ne işe yarar,nedir,ne için kullanılır, DEXOFEN 25 mg 20 film tablet  vücudunuzda iltihap ve ağrı belirtileri var ise bu tip rahatsızlıkları gidermek için kullanılır.Genelde diş ,iskelet,kas ağrılarını giderirken bunun yanı sıra ateş düşürücü olarak da kullanılır.

DEXOFEN FİLM TABLET HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN HUSUSLAR :

İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
Diş ağrısı, adet dönemi ağrıları, ameliyat sonrası oluşabilecek ağrı durumlarında ve kas-iskelet sistemi ağrılarında kullanılır. Ayrıca ateş düşürücü özelliği de vardır.
Bu ilacın kullanımı mide ve bağırsaklarda kanama ve delinme gibi riskler oluşturabilir.Siyah, kanlı ya da katranımsı dışkı ve kanlı öksürük ya da kahve telvesi görünümünde kusma gibi kanama belirtilerinden herhangi biri görüldüğünde acilen doktorunuza başvurunuz.
Yaşlı hastaların mide ve bağırsaklardaki ciddi yan etkilere maruz kalma olasılığı daha yüksektir.
Aktif ve tekrarlayan mide ve bağırsak ülseri ve mide-bağırsak kanaması, şiddetli karaciğer yetmezliği, şiddetli kalp yetmezliği, şiddetli böbrek yetmezliği durumlarından birine sahipseniz bu ilacı kullanmayınız.
İltihabi bağ dokusu hastalığı, sigara kullanımı, geçmişte yaşanmış veya şu an var olan mide – bağırsak hastalığı, geçirmiş olduğunuz mide kanaması öyküsü, yüksek tansiyon (hipertansiyon), kalp hastalığı, konjestif kalp yetmezliği, geçmişte yaşanan bir kalp krizi, felç veya kan pıhtılaşması, üreme problemi veya kısırlık testi yaptıracak olmak, önceden yaşanmış Crohn hastalığı öyküsü, önceden yaşanmış ülseratif kolit öyküsü, karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı durumlarından herhangi birine sahip iseniz bu ilacı kullanmadan önce durumunuzu doktorunuza anlatınız. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir ya da ilacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
İlacı kullanırken, ilacın vücuda verebileceği zararlı etkilere sebep olmadığından emin olmak için sık sık kan tahlil yaptırmanız ve karaciğer fonksiyonlarınızı kontrol ettirmeniz gerekmektedir.
Doktor tavsiyesi olmadan çocuklara vermeyiniz.Bu ilacı kullanırken kesinlikle alkol kullanmayınız. Çünkü alkol mide kanaması riskini artıracaktır.
Bu ilaç düşünce ve reaksiyonlarınızı bozabilecek özelliklere sahiptir. Eğer makine ve araç kullanacaksanız çok dikkatli olmalısınız.
Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız. Bu ilacın kullanımı anne karnındaki bebeğe ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir