Dış cephe mantolama

Tarafından   10 Ağustos 2009

Dış cephe mantolama sistemlerinde ,ısı yalıtım sistemleri , fiyatları piyasada  hemen hemen aynı ama malzemeler çeşitli dir yada işçilikler farklı çıkmaktadır sizin için araştırıp fiyatların ortalaması ve açıklaması alındı yapılan bu işlem sonucunda nem ,rutubet ,ısı yalıtımı gibi sorunlar kesinlikle ortadan kalkıyor tabi bütçeyede yardımcı oluyor özellikle deneyimli bir kadro olması lazım fiyat hemen hemen aynı pis ve düzgün baştan sağma çalışan bir ekibin sonrasında çıkacağı problemlerde bulmak yardım almak problem olmaktadır.

Birim fiyatları şöyle :

Mantolama strafor dow 32 tlm2
Matolama strafor marsall 29 tl m2
Mantolama izocam 29 tl m2
File takviyeli sıva  ve boya izocam 15 m2
Filli boya veya marsall silikon esaslı dış cephe boyası 7 tl m2
Grenli (rulotex) kampalama 6,5 tl m2
Hazır sıva (kaleterasit)
Dekoratif boya 8 tl m2
Akralik boya  5tl m2
Fugalı kaplama  40 tl
Söve m.tül  
Kat silmesi
Payanda adet
Sütün m.tül
Yalı baskı kaplama

Hemen hemen piyasa fiyatları bu civarda dikkat edilmesi iskele kurulması,çalışan işçilerin  ssk primleri, nakliye ücreti kime ait olduğu ,Tüm araç ve giderler dahil olması keşifler bedelsiz olması ölçümlerin tam yapılmasına  dikkat edilmesi gerekenlerdir. m2si  fazla çıkarıp fiyat indirimi yapılıyormuş 🙁 neyazıkki böyle ..

Yağmur , dona ve darbeye  karşı sağlıklı malzeme kullanmak 160 gr file kullanmak  file ekyerleri en az 10 cm üzerine binmesi lazım bir süre sonra iikinci katı katı atıp düzgün bir yüzey elde etmesi lazım

Dış cephe de bir kat astar sonra yaptıranın seçeceği boya atılmalı yada grebli boya uygulması yapılmalıdır….

Dış cephe mantolama” da bir yorum

 1. kerem ozdemir

  Hazır sove veya yalı baskı malzemesi olarak pıyasada aynı urun olup farklı fiyatlar bulunmaktadır. Bu kadar farklı urun arasında kalıtelısını nasıl anlayabılırız ve bunları nasıl ayırt edebiliriz bu malzemenin puf noktaları nelerdir vede kaliteden nasıl emin olabiliriz. Bilgi verirseniz sevinirim.

 2. Hakan ENGİN

  Mantolama firması seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, mantolamanın ne kadar profesyonelce yapıldığı, yani gerçekten “ısı yalıtımı”nı sağlaması.
  Dış cephe kaplamasında kullanılan malzeme kalitesi, markası, işçilik, firma tecrübesi gibi etkenler seçiminizi belirlemeli.
  Yalıtım unsurları yeterli olmadan sadece fiyata bakıp da ucuz firmalara verdiğiniz paralar boşa giden paralardır.

  Ayrıca bilgilendirici yazınız için teşekkürler.

 3. Mantolama

  Mantolama Sistemlerinde Dikkat edilmesi Gereken Altın Kurallar.

  Gerçek Firma Referansları
  Firma (Kalitesi)
  Malzeme Anlatımı
  Çalışma Şartları
  Mantolama Bir Kere Yapıldığından Cephenizi İş Bilmezlere Merdiven Alt Firmalarına Bırakmayın

 4. ahmet

  ben ce bo dış cep he bun ların yapılışı yan nış neden se bazı bilme yen ken dini usta sanı yor ve fiyat lar da ucuz hen de çok ucuz

 5. boya

  Bu oldukça güzel bilgiler için çok teşekkür ederiz, böyle mükemmel bir web sitesini bizler için hazırladığınız için çok sağolun.

 6. dış cephe kaplama

  siteniz çok güzel oldukça iyi bir iş çıkartmışsınız tebrikler. çoğu sitede aradıklarımızı bulamazken sizin sitenizde aradıklarımızı bulduk çok sağolun.

 7. GokceYapı

  Mantolama Sistemlerinde Dikkat edilmesi Gereken Altın Kurallar.

  Firma Referansları
  Firma (Kalitesi)
  Malzeme Anlatımı
  Çalışma Şartları

  Malzemeyi Malzeme Yapan Tecrübeli Ustalıktan geçer.
  Bunun İçin Eline Mala alan Ustadır Diyemeyiz.
  Dikkat Edelim Bu 1 kere Yapılıyor.

 8. mantolama

  Mantolamada uzman kuruluşlarla çalışmak lazım. merdiven altı dükkanlarla çalışmak bence yalnış adam ucuz olsunda nasıl olursa olsun diyor. bu deyime katılmıyorum.

 9. ercan

  dış cephe montalama da bu işin sürekliliğini sağlamak için dürüst çalışmak gerekir yoksa bu işin cıkını çıkarırlar

 10. ahmet

  bence m2 başına 4.5kg sıva yapıştırıcı dekoratif sıva gider uzmanlarında fikri bu konuda aynı

 11. türkalp

  Evet dış cephe mantolama bütün ürünler aynı işçilkler farklı yada farklı paketler uygulanmaktadır ama bizim üretiğimiz yeni ürün çimentolu mantolma sistemine hiç benzemiyo olup çimento dübel kum kullnılmamamktadır ve m2 de bina bindirdiği yük çimnetolu mantolma sistemi gib 15 kg değil sadece 3 kg dur ve %70 ısı %100 su izolasyonu uygulamkata olup 10 yıl garanti altındadır.

 12. yahya

  ısı yalıtımını düzgün elemanların yapması gerekir yaptıracak olan iş adamlar ucuz iş yapırmaya calışmaları işlerinin kalitesini nekadar düşük kalitede olacağını hesaba koymazlar işi alana kadar patronların istekleri tamam diyerek geciştirilir sonunda kaypedenler hep iş adamları olur 3 kuruşun hesabını yaptıkları icin yapılan bu işin garantisi yoktur sonucta herkes paraya calışır siz olsanız ne yapardınız yahya can TRABZONDA TÜRK İNŞAATIN VE İLLER 71 IN MANTOSUNUN SORUMLUSUYUMGÖRMEYE DEYR BİŞEYLER GÖRECEĞİNİZDEN EMİN OLUN teşekürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir