El ve Ayaklar için Öneriler

Tarafından   7 Mart 2013

peelingelayakEl ve Ayaklar için Öneriler Bardağın içine 1 tatlı kaşığı tuzu koyun ve bir limonu sıkın. Ellerinize bu karışımla peeling yapın. Bütün parmak aralarını, uç kısımlarını, ayasını ve üstünü iyice limonlu tuzla 4-5 dakika ovun. Sonrasında avucunuzun içine 1 çorba kaşığı kadar zeytinyağı dökün ve ovuşturun.  Bu yöntemle doğal olarak ellerinizin bütün ölü derilerden ve sertleşmiş, kurumuş nasırlı bölgelerden kurtulmasını ve yumuşacık olmasını sağlarsınız.

Yüzük alırken arkası ayarlanabilen, genişletilip daraltılabilen modelleri tercih edin. Gün içinde şişip inen parmaklarınızı sıkıştırmadan, genişliğini ayarlar ve rahat edersiniz.

Ojelerinizin çok çabuk çıktığından şikâyetçi isseniz, üzerine son kat sabitleyici sürün. Piyasada farklı markaların farklı içerikli ürünleri var. İçlerinden “epoxy” karışımlı olanları hem parlaklık hem de uzun süre kullanım rahatlığı sağlayacaktır.

Manikür ve pedikürünüzü kendiniz değil de bir uzmandan yardım alarak yaptırıyorsanız, mutlaka kendi şahsınıza ait bir pens takımı alın. Gittiğiniz salon ne kadar temiz ve lüks olursa olsun, kan yoluyla bulaşabilecek hastalıklardan tutunda, mantar oluşumuna kadar varabilen kötü sonuçlara maruz kalmamış olursunuz. Yüksek ısıda temizlik sağlayan makinalara konulup, alkolle temizlendiğini söyleseler bile, her yeni çıkan virüsün nasıl yayıldığını ve öldürüldüğünü bilemediğimiz için, sizin kendi malzemelerinizle yaptıracağınız bir manikür ve pedikür işlemi en sağlıklısı olacaktır. Hatta kendi havlunuzu bile götürmenizi öneririz.elayakpeeling

Ayaklarınız da oluşmuş mantar için bir litre suya bir avuç adaçayını koyun ve kaynatın. Pamuğu suyun içine batırıp parmak aralarınıza dolayın ve üzerine çorap giyin. Günde 3-4 defa bu işlemi uygulayarak mantardan kurtulabilirsiniz. Mantar bulaşıcı bir hastalık olduğundan, iltihap geçene kadar kişisel eşyalarınızı başkalarıyla paylaşmayın. Yıkandıktan sonra mutlaka küvetinizi ya da duşunuzu sıhhi hale getirin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir