Evlilik Aile ve Çocuk

Tarafından   4 Mayıs 2013

EvlilikAileveÇocukBir erkekle bir kadının hayatlarının devamının sağlanması, yaşantılarının acı, tatlı her durumda paylaşılması için kanunlar nezdinde kurdukları birlikteliğe evlilik denir. Evlilik birliği kurulurken erkek ve kadının sonradan meydana gelebilecek bir takım problemleri evlenmeden önce öğrenmelerinde faydası olmakla beraber, evlenecek kadın ve erkek önce kendisi sağlam olmalı ve eş seçeceği bireyin de sağlam olup olmadığını araştırmalıdırlar. Evlilikten sonra doğan çocuklar anne, baba ve soylardan gelen atalarına benzerler. Atadan çocuklara vücut benzerliği ile bazı hastalıklar geçebilmektedir.

Çocuklarda deri, saç, göz rengi, yüz hatları ve boy bakımından anne, baba ve diğer kan bağı olan akrabalarına benzeyebilirler. Genellikle beyaz anne ve babadan beyaz, esmer anne ve babadan esmer çocuklar doğar. Bazen bunun aksi durumu da görülebilir. Bu gibi özelliklerin yanı sıra Frengi, şeker, tansiyon, kanser ve sinirsel gibi bir takım bazı hastalıklar anne, babalardan çocuklara geçebilir. O sebepledir ki bireyler evlenmeden önce mutlak surette doktora gidip gerekli tahlilleri ve araştırmaları yaptırmaları sayesinde ileride meydana gelebilecek bir takım olumsuzlukların ve problemlerin önüne geçilmiş olur.

Evlenen bireyler toplum hayatımızın çekirdeği olan aileyi meydana getirirler. Aile önce anne ve babadan meydana gelir. Sonra bu iki kişilik topluluğa aksi bir durum söz konusu olmadığı müddetçe çocuklar katılır. Bazı ailelerde en büyük anne ve büyük baba da bu topluluğun içinde bulunabilir.

Memleketimizde sağlam ve gürbüz insanlar çoğaldıkça kuvvetimiz, zenginliğimiz artması ile köylerimiz, kasabalarımız, ilçelerimiz ve illerimiz büyüyerek daha medeni bir toplum oluşturarak vatanımızın birliği ve dirliği devam edecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir