Hangi Parfüm

Tarafından   6 Mart 2013

hangiparfumHangi Parfüm, Hangi parfümü kullanmalıyız,Sürekli kullandığımız parfüm kişiliğimizin bir parçası haline geliyor.  Başka bir yerde, başka bir insan sürse bile akla hep ilk duyduğunuz insan geliyor. Fakat her parfüm aslında herkeste aynı kokmuyor. Esmer olan bir insanda farklı, açık tenlilerde hatta buğday tenlilerde bile aynı parfüm arklı algılanabiliyor.
Ten temizliği, üstümüze giydiğimiz giysinin materyali, cilt rengimiz, hatta hormonlarımız bile parfümün farklı anlaşılmasına sebep oluyor.  Sürekli terleyen ve ya spor yapan bir insanın kesinlikle baharatlı kokulardan uzak durması gerekir. Ter yolu ile vücuttan atılan bakteri ve sıvılar, bol esanslı parfümünüzle birleşerek, ağırlaşır ve sizi hiç istemediğiniz durumlara sokabilir. Çok terleyen insanların mutlaka taze, temiz ve meyvemsi kokular sürmesi gerekir.
Esmer tenli bir insan yapısal olarak yağlı bir cilde sahip olduğu için, baharatlı kokular yağlı olan cilde yapışıp, daha uzun süre tene bağlı kalırlar. Açık tenlilerin süreceği parfümler mutlaka içinde hafif yağlı bir esans barındıran çiçeksi kokular olmalıdır. Açık tenli ve kuru ciltliler parfümlerinin daha kalıcı olmasını istiyorlarsa vücut losyonları ve deodorantlarıyla birlikte kullanmalıdırlar.
Aldığınız kokunun eau de  toilette ya da parfüm olup olmadığına da dikkat etmelisiniz. Parfümü direkt teninize bilek içi ve dirsek içine sürerken, eau de  toilette’i giyişinize, saç uçlarınıza, omuz başlarınıza uygulayabilirsiniz.
Parfüm alırken akşam saatlerini tercih edin. Hormonlarımızın ve koku duyumuzun en hassas olduğu saatler gece başlar. Sizi mutlu eden, keyif veren ve hakikaten sizi yansıtacağını düşündüğünüz bir parfüme para verin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir