Kadın erkek eşitliğin gerçek anlamı

Tarafından   5 Mayıs 2013

karıkocaErkeklerle kadınlar eşit olarak yaratılmışlardır ve hemen hemen her iki cinste özleri ya da ruhları da aynıdır. Tüm erkeklerin ve kadınların zekâsı ve sevgi dolu yürekleri mutlak surette erkeklere nazaran daha fazladır. Ama bireysel potansiyelimizi ifade etme ve geliştirme yöntemi her insan için farklı olabilmektedir.

Unutmamız gereken en önemli husus, elimizdeki en büyük güç birbirimizi sevip destek olmaktır. Her insan benzersizdir ve sunacağı mutlaka özel bir armağanları vardır. Ne yazık ki eşitliğe ulaşmak için, başkalarıyla aynı olmak zorunda bulunduğumuzu varsayıyoruz. Kendimize özgü farklılıklara saygı ve takdirle yaklaşırsak, benliğimizin gelişmesine izin vereceğimiz için, gerçek armağanlarımıza da ulaşabiliriz. Gerçekte hepimiz farklıyız ve birbirimize bağımlıyız. Bu karşılıklı bağımlılık olgusunu algıladıktan sonra gücümüzü ifade etmeyi başarabiliriz.

İnsan olarak hepimizin genellikle bir amacı vardır. Erkek ve dişi yanlarımızı daha iyi anlayıp kabul ettikçe, kim olduğumuz ve neler yapabileceğimiz hakkındaki kutsal bilgi hazinesini keşfetme yeteneğimiz artar. İçimizin derinliklerinde yatmakta olan erkek ve dişi enerjilerini keşfederek bu hazine sandığını açabiliriz. Bu keşif ile bize, kendimize daha çok değer vermemizi, saygı ve güven duymamızı, mutluluk ve barışı bulmamızı sağlayacak bilginin kapısını açacaktır.

Bu bilgiye ulaşmak isterken, önce kendimizi ve başkalarını sevmeye çalışmak aklımızı karıştırabilir. Bazen kendimize ve başkalarına destek vermeye çalışırken hiç farkında olmadan başarımızı baltalayabiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir