Kadınların Eşlerine Karşı Durabilmeleri İçin Tavsiyeler

Tarafından   5 Mayıs 2013

karıkoca

Kadınların Eşlerine Karşı Durabilmeleri İçin Tavsiyeler…

 

1.Eşinizin sizden farklı olduğunu kabul edin ve destek istemeyi öğrenmeye çalışın.

2.Sinirlendiğiniz zaman duygularınızı paylaşmaya kendinizi alıştırın ama olumsuz duygularınızı, güven, kabullenme ve değer verme gibi olumlu duyguların arasına sıkıştırın.

3.Duygularınızı paylaşırken, onu suçlamadığınızı, sizi dinlemesinin çok yararlı olduğunu açıkça belirtin.

4.Kırgınlığa kapıldığınız zaman ya kadın arkadaşlarınızla konuşun ya da bağışlayıcı olmayı öğrenmek için on üçüncü bölümde anlatılan mektup tekniğini kullanın. Daha bağışlayıcı bir yaklaşımla duygularınızı paylaşın.

5.Destek istemeye kendinizi alıştırın ve olumlu yanıt verememesinin kötü bir sonuç yaratmayacağını eşinize açıklayın. Kendine özgü yollarla size destek olma fırsatını ona tanıyın.

6.Sizin için yaptıklarına değer verin ve hiçbir şeyi hakkınızmış gibi kabul etmeyin.

7.Eşinizden önce kendinizle ilgilenin. Eğer yorgun ya da stres altındaysanız, daha fazlasını vererek kendinizi fedakârlık anıtı biçimine getirmeyin. Daha azını vererek desteğe gereksinim duyduğunuzu ona belirtin.

8.İlişkinize katkıda bulunmak için, eşiniz örneğin, “Yemeği dışarda yiyelim” ya da “Birlikte tatile çıkalım” önerisi yaparsa, fikirlerini düzeltmemeye, eleştirmemeye ya da geliştirmemeye özen gösterin.

9.Kadınların oluşturduğu bir destek grubuna katılın ya da böyle bir grubu başlatın. Her hafta toplanıp bu kitabı bölümler halinde birlikte okuyun ve yeni edindiğiniz bilgileri uygulayıp denemelerinizi tartışın.

10.Çok iyi bir ilişki sürdüren biriyle dostluk kurup duygularınızı paylaşın. Eğer böyle bir dost bulamazsanız, size yardımcı olacak bir öğretici ya da terapist bulun.

11.Bir kitabı eşinizle birlikte okuyup üzerinde tartışın. Fikir ve tepkilerini öğrenip onu kabul etmeye kendinizi alıştırın. Duygularınızı eşinizle paylaşarak sizi daha iyi anlamasını sağlayın.

Kadınların Eşlerine Karşı Durabilmeleri İçin Tavsiyeler” da bir yorum

  1. site misafiri

    Bu sadece kadınların eşlerine karşı durabilmeleri için değil aynı zamanda erkeklerin de eşlerini yanlarında beraber paylaşımlarda bulunabilmeleri için gerekli.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir