Kombi nasıl kullanılmalı

Tarafından   19 Ocak 2010

Kombi nasıl kullanılmalı genelde kış günlerinde kombileri 40,50 c kullanmak ısı için yeterli ama artık zamlardan sonra ful kullandığımız zaman yani  kış girerken kombiyi açarız kış çıkarken kapatırız kullanmadığımız zaman derceyi kısıp kombiyi uyumaya alırız neden kapat aç yaptığımızda daha fazla gaz yakıldığı söyleniyor aslında ben bir kaçsenedir denediğim yöntemi söyliyeyim bu gune kadar ve halende söylene şudur.
Kombi kapatılmamalı tekrar açıldığında daha fazla gaz yandığı söylenir bence yanlış bir uygulama çünkü kombi 20,30 c de yada 1 kademesinde kullandığımızla kapattığımızın arasındaki fark 150 tl arasında bir fark yaratamaktadır.
Eskiden hiç kapatmazdım ama şimdilerde kapatıyorum çünkü farkı gördüm ve kullanmadığım odaların peteklerini kapattım.
Kapatmakla ,kapatmamak arasındaki tek fark hane içi ısısında değişiklik olmasıdır fakat aylık tutarını düşünüyorsanız 2,3 saatte bir kapatmanız yada evdekimse kalmıyorda çalışıyorsanız tamamen kombiyi kapatın çünkü hem elektrik hemde gaz kullanımı sarfiyatı düşmüş olacaktır.
Artık şimdilerde ben kombiyi kapatıyor akşam eve gelindiğinde açıyorum sizde deneyin sadece 1 ay için deneyin göeceksiniz ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir