Lüfer nasıl avlanır

Tarafından   27 Ağustos 2010

Lüfer balığı nasıl avlanır,Lüfer nasıl tutulur,lüfer takımı nasıl olmalı,lüfer ,çinekop,kofana lüfer bildiğimiz gibi çok seri ve balıkla beslenen bir balık türü olan bu balığa biz denizin sultanı deriz ve yakalaması kolay ama bir okadarda zordur zor olmasının sebebi seri ,atak ve parçalayıcı bir balıktır.sırasıyla gelişimi yaprak,çinekop,sarıkanat,lüfer,kofana size tekne ile değilde olta ile nasıl tutulur onu anlatmaya çalışacağım.
Özellikle seçilen yer çok önemlidir.Her yerde olma şansı çok azdır denizin her kesiminde vardır fakat açık sularda  olduğundan dolayı kıyılarda olma ihtimali çok az olsada az olur .Tarif etmek gerekirse açık denize en yakın bölgelerde lüfer ve kofana bulma şansınız daha fazladır.
Kullanılan misina  0,35 – o,40 normaldir.Kamış Büyüklüğü 4 m yada 4,20 idealdir.balık sezonunda akşam ve gece 12 den sonra saat 3 e kadar balık yapar balık fazla şansınız varsa sabaha kadar avlanmanız mümkün.Yem olarak istavrit yada bulabilirseniz izmarit güzel yemlerdir özellikle izmarit su içinde kolay parçalanmadığı için harika bir yem sınıfına girmektedir,yemi kuyruk altından solungaç kısmına kadar olan kısmı filota yapıp iğneye takma usulü ile takılıp avlanmaktadır.

 

Benim her sene yaptığım lüfer takımlardan bir resim çekip yayınlıyorum sormak istediğiniz varsa yorumlardan sorunuz.

Lüfer nasıl avlanır” da bir yorum

    1. admin Gönderi yazarı

      Öğrendiğin belliki googleden arayıp buraya gelmişin çömez :))))

  1. Nermin

    hııımmm güzel bilgi.. eşim de gider hatta tuttuğu son balıkları buzluğa atmıştıkta sonra yiyemedik 🙂 sanırım hala dondurucudalar :))

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir