Meme kanseri teşhisinde neler yapılıyor

Tarafından   15 Nisan 2013

Meme kanseri teşhisinde neler yapılıyorMeme kanseri, meme kanseri nedir, meme kanseri tedavisi , meme kanseri teşhisi nasıl olur,Bir süredir sol meme üzerinde elime gelen bir kitle vardı. İhmal etmeye gelmez diyerek hemen bir genel cerrahi bölümünden randevu alarak gittim.

Devlet hastanelerinden randevu almak ve muayene olmak ne kadar zor. Ve üstelik genel cerrahiye gidiyor olmanız da hemen o gün tedaviye başlanacağı anlamına gelmiyor. Meme ultrasonu , kandan hormon tahlili ve mamaografi çektirmeniz ve sonuçları almanız zaman gerektiriyor.  Tüm bunları yaptırdığınızda mutlaka bir de meme emarı çektirmeniz gerekiyor.

Mamografi ve ultrasonda görünmeyen kitle parçacıkları olabileceğini sakın unutmayın ve eğer doktorunuz sizi yönlendirmiyorsa siz yine de bunu isteyin. Benim doktorum bunu önerdi ve gerçekten de büyük kitlenin altında ultrason ve mamografide görünmeyen  nohut tanesi kadar küçük ikinci bir kitle olduğu saptandı.  Hemen aynı gün biyopsi için örnek alındı. Ben şimdilerde biopsi sonuçlarını bekliyorum. Tabi sonuç ne olursa olsun şimdi sırada her iki parçanında tamamen temizleneceği küçük bir operasyon var.

Kendinizi izlemeyi takip etmeyi asla ihmal etmeyin ve ne kadar erken davranırsanız o kadar iyi. Sağlıklı günler dileğimle.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir