Portakal çiçekli temizleme kremi

Tarafından   19 Mart 2013

portakalcicegiPortakal çiçekli temizleme kremi Bu tarif kuru ve normal ciltler içindir.
Portakal çiçeği doğanın yaşlanan cilt çizgilerine armağanıdır diyebiliriz. Yaşlı hücrelerdeki doku kaybına ve hücre yenilenmesine çok iyi gelir. Ayrıca yenilenen cildinde, korunması için yardımcı olur.

 

 


Malzemeler
25 gram soya yağı
25 gram badem yağı
25 gram katı kakao yağı
1/8(0.125) gram boraks (boraks kullanımı bazı ciltlerde tahriş ve alerjik reaksiyonları fazlalaştırabilir, bu sebeple formülden çıkartabilirsiniz.)
1 yemek kaşığı balmumu
25 gram portakal çiçeği suyu
5 damla portakal çiçeği esansı
Yapılışı
Ocağın üzerine tencereyi koyun ve soya ile badem yağlarını ekleyin sürekli karıştırarak ılık kıvama getirin. Başka bir tencerede ettiğiniz kakao yağını ilave edip çırpma teliyle çırpmaya başlayın. Yine başka bir tencerede erittiğiniz balmumunu ekleyin, çırpmaya devam ederken azar azar yedirin. Cam bir kabın içine ılıttığınız portakal çiçeği suyunu ekleyin ve kabın içine boraksı koyup çözdürün. Tencerenin içindeki karışıma ekleyip homojen bir kıvam elde edene kadar karıştırın. Koyu bir kıvama gelinceye kadar dinlendirip bir köşede soğumaya bırakın. Koyulaşan ve dinlenen karışımın içine portakal çiçeği esansını ekleyin ve tekrar yarıştırın. Kaşık yardımıyla kavanoza aktarın ve üzerine isim ve günün tarifini etiketleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir