Sabah kalkınca baş ağrısı

Tarafından   10 Ekim 2014

basagrisiSabah kalkınca baş ağrısı, aslına bakacak olursak  baş ağrıların o kadar çeşidi vardır ki saymakla bitmez gözden kaynaklanan baş ağrısı tümörden kaynaklanan baş ağrısı,gün içindeki yoğun bir tempodan çalışmaya dayalı baş ağrısı,migren,burun tıkanıklığı,damar tıkanıklığına dayalı baş ağrısı ,tabi en önemlisi ve sıklıkla rastlanan baş ağrısı gözlerden kaynaklanan baş ağrılarıdır,genelde hiç bir sıkıntı yok ama gözlerimizi kontrol ettirmeyi ihmal ederiz .Normal şartlarda her yıl  göz kontrolü yaptırmak gözlerimiz ve sağlığımız için önemlidir.
yaş ortalamasına dayalı 35  yaşı geçtikten sonra baş ağrıları artmaktadır keze yaş 40 dedi ise kesinlikle gözlerde bozulma başlamaktadır artık gözlüğe ihtiyaç  vardır ama dinlendirici ama normal numaralı gözlüklere sahip olamamız kaçınılmazdır.

Gelelim sabahları kalktığımızda hiç bir sebep yokken baş ağrısı çekiyorsak yapılacak bir kaç çözümü var dır..

Şayet hiç bir rahatsızlığınız yok her ne sebepten olursa olsun baş ağrısı yaşıyorsanız ya bilgisayarda fazla vakit geçiriyorsunuz yada fazla gün ışığına maruz kalıyorsunuzdur.
gözagrısiAkşam yatmadan önce yapılacak buz kompresi yapıldığı zaman bağ ağrılarının azaldığını yada geçtiğini farkedeceksiniz.
Buz kompresini ne kadar yapmamız  icap edecektir.haftada 2,3 gün yeterlidir  sonrasında göreceksinizki baş ağrıları kalmayacaktır.
Tabi siz bunu yaparken gözlerinize yardımcı olmanız gerekir ilk olarak bilgisayar başında geçirmiş olduğunuz süreyi azaltın suni göz yaşı kullanın,Göz jimnastiği yapın Göz jimnastiği derken soldan sağa ,sağdan sola yukarıdan aşağı ,göz yumma,her hangi bir cismi göze yanaştırıp uzaklaştırarak  Göz jimnastiği yapmış oluruz…

İlk başta çözüm olarak önerdiğimiz baş  ağrısı göz ağrısında bahsettiğimiz Göz jimnastiği ve buz kompresini özellikle buz kompresi kesinlikle yapınız ayrıca kullanmış olduğunuz her hangi bir ilaç varsa reçetesine bakınız özellikle depresyon ilaçlarından kullanıyorsanız kesinlikle baş ağrısı sebebi olma ihtimali  çok fazladır ya oranını düşürün yada doktorunuza danışmayı ihmal etmemelidir.

Her yolu denediniz ,ilacınızı kullandınız baş ağrısından kurtulamıyorsanız kesinlikle başınızın tomografisi çektirin (beyin görüntülemesi çektirmeniz) bir çok sebebi olan rahatsılık olma ihtimaline karşı önleminizi almış olursunuz en azından psikolojiniz için önemli bir etken olacaktır.
Tabi psikoloji demişken baş ağrısına en büyük etkenlerden bir sebebi olduğu bilinmektedir.

Bunlara etken televizyonlardaki beyin çöplüğü yaratan bir çok program ,bilgisayarlar,cep telefonları,trafik saymakla bitmeyen ve beynimizi resmen uyuşturan ve çöpe çeviren stres yapan o kadar etken vardır ki bunları tesbitini yapıp kendi sağlığımız için uzaklaştırmalıyız..

Şayet gün içinde gözlük kullanıyorsanız  gözlük numarasında ilerleme gerileme olma ihtimaline karşın göz doktoruna kontrol ettirmekte faydası olacaktır…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir