Sarımsağın Mucizeleri

Tarafından   28 Haziran 2013

sarmisakDoğal ürünlerin çok fazla tercih edilmeye başlaması, doğada bulunan birçok bitkinin kullanım alanının genişlemesini sağlamıştır. Bu bitkilerden bir tanesi de sarımsaktır. Yapılan araştırmalar ile birlikte sarımsağın mucizeleri ortaya çıkmaya başlamıştır. Bu mucizelerden bir tanesi tansiyon yüksekliğini gidermeye faydalı olmasıdır.  Böyle zamanlarda sarımsak tüketilebilir ama bu durumu yaşadığınızdan emin olmalısınız. Aksi halde tansiyonunuzda düşmüş olabilir.

 

İnsanların en sık şikâyet ettikleri konulardan bir tanesi de damar sertliğidir. Bu şikâyet te sarımsağın mucizeleri ile birlikte bir sıkıntı olmaktan çıkabilmektedir. Kanın ve damarların temizlenmesinin ihtiyaç duyulduğu anlarda sarımsak kullanılabilir çünkü sarımsak yenildiği zaman tüm damarları temizleyebilmektedir. Bu sayede vücuttaki damarlar temizlenir ve kan akışı sağlıklı bir şekilde sağlanır. Bu bile sarımsağın ne güzel bir besin olduğunu bir kez daha gösteriyor.

 

Mevsim değişiklikleri beraberinde birçok hastalığı da beraberinde getirmektedir. Özellikle grip hastalığından muzdarip kişiler bol bol sarımsak tükettiği takdirde kısa sürede bu hastalıktan kurtulabilinmektedir. Vücutta bulunan mikropların yok edilmesini isteyen insanlar sarımsağın mucizelerinden faydalanabilmektedir. Sarımsak sadece yenerek kullanılmamaktadır. Rahatsızlığın türüne göre çok çeşitli şekillerde rahatça kullanılabilmektedir, örneğin sivilceden rahatsız kişiler sivilcelerine sarımsak sürdükleri takdirde iyileşme görebilirler. En etkin çözüm için düzenli olarak sarımsak kullanılması gerekir.

 

Sizlerde özellikle yazın taze olarak satın alabilir ve kendinizde kutup kullanabilirsiniz. Sarımsakların bozulmaması için bir cm kavanozun içine bir miktar zeytinyağı koyup içine sarımsakları atabilirsiniz. Böylelikle hem bozulmaz hem de hazır bir şekilde hemen kaşıkla alıp kullanım yapabilirsiniz. Özellikle bozulmaya başlamış ya da uzun süre kullanmayacağınız sarımsaklarınızı bu şekilde kullanabilirsiniz. Dolapta muhafaza ederseniz hiçbir şey olmaz ve her zaman tap taze kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir