Toki borç kapatma

Tarafından   30 Kasım 2015

tapu-kadastroda-yeni-donem-takbis Toki borç kapatma,Toki İndirimi ,2015 ,2016 ,Toki evleri borç kapatma toki evlerinde borç kapatılır mı evet kapatılır son tutarı ne ise o meblağdan borç kapatılır indirim uygulanmaz, sonrası tapu alma işlemleri gerçekleşir.

Fakat Toki her 2 senede bir erken ödeme açmaktadır yani borcunun tamamını kapatmak isteyenlere %20 ila %15 civarı gibi bir indirim uygulayıp borç kapama yoluna gitmektedir…

En Sonki erken Ödeme :

TOKİ’den yüzde 20 indirim kampanyası

19 Ocak 2015

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri alıcılarının beklediği indirim kampanyasını başlatıyor. Kampanyada, borçlarını peşin ödeyeceklere yüzde 20 indirim uygulanacak. İndirim kampanyası için başvurular 23 Şubat – 19 Mart 2015 tarihleri arasında yapılabilecek.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı M. Ergün Turan, borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve işyeri alıcılarından gelen yoğun talep nedeni ile geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için indirim kampanyası düzenlendiğini ifade etti. Turan, vatandaşlarımızın bu yöndeki beklentileri üzerine 2015 yılı için indirim kampanyasının tarihi ve koşullarının belirlendiğini açıkladı.

Şeklinde toki de açıklaması vardır.

Bankanın Söylediğine  göre 2016 mart ayına kadar erken ödeme işlemi tekrar gündeme gelecekmiş .Bu işlemde toki ev sahiplerine büyük avantaj sağlayacaktır…

Bir çok kişinin beklediği bu düzenleme gerçeleşip kişi ,kişilerin hayatını düzene sokması ümidi ile….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir