Travocort krem ne için kullanılır

Tarafından   2 Eylül 2010

 Travocort krem, Travocort nedir ,ne işe yarar   Travocort krem, travocort krem ne için kullanılır,şiddetli iltihabi  seyir eden derinin yüzeysel mantar enfeksiyonlarının (örneğin ayak parmaklarının aralarında, ellerde, kasıklarda ve genital bölgede) tedavisi için kullanılır. Enfekte olmuş cilt hastalıklarında ayrıca  bir tedavi gerekebilir.  Travocort’un göze kaçmamasına dikkat edilmelidir.

   Uzun süre yüksek doz veya geniş bir alana tatbik edilmeleri, kapalı pansuman veya göz çevresindeki deriye uygulanmaları sonucu görme bozuklugu gelişebilir.
 Travocort’a batırılmış bir gazlı bezin el ya da ayak parmakları arasına yerleştirilmesi tavsiye edilir.

 Tekrarlayan enfeksiyonları engellemek için, kişisel giyecekler (el ve yüz bezleri, havlular, iç çamaşırları v.b.- pamuklu ürünler tercih edilmelidir.) hergün değiştirilmeli ve kaynatılmalıdır.
Düzenli hijyenik önlemler, Travocort’la tedavinin başarısı için esastır. Ayaktaki mantarlarda, yıkanmadan sonra ayak parmak araları iyice kurulanmalıdır.  Çoraplar her gün değiştirilmelidir.Travocort, günde 2 defa hastalıklı deri kısımlarına uygulanır.

İltihabi  belirtilerin kaybolmasını takiben ya da tedavi başlangıcından en geç 2 hafta sonra,

Travocort krem kesilerek,  Travogen ile devam edilir. Bu, özellikle kasık ve genital bölgeler için geçerlidir.

Travocort krem ne için kullanılır” da bir yorum

 1. sevgi

  iyi gunler bnm ganitel bolgemde sivlce gbi bise cikti ve sisti ucu bembeyaz bi turlu patlamadi bu kremi verdi eczaci ama bu fyda edermi

 2. meraly

  Benim yuzumde egzama var dr gittim iki yildir degisik kremler onetdiler ama tekrar tekrar nuksetti ve yuzumde benek benek oluyor cok uzuluyorum lutfen bilgisi olan lutfen yardimci olsun.

  1. Galip

   Yüzdeki dökülmeler için düzenli olarak blue cup kullanabilirsiniz. Bir hafta sora düzelir. Ama devamlı kullanılmalı günde en az 1 kere yüze sürülmelidir.

 3. bahar

  uçuk tedavisinde iyi gelir mi dudak ve çene bölgesinde. yardımlarınızı rica ederim.

 4. İrem

  Kıl dönmesi ameliyatı oldum hergün pansuman yaptırıyorum ama iltihap var bu krem uygunmudur acil cevap verirmsnz

 5. Techno

  Sevgili okuyucular benim ayak parmaklarimin arasinda ve kasik arasinda tam 3 yildir kasintidevam ediyordu; bu kremi TRAVOCORT tu 2 kez kullandim dertlerimden kurtuldum… hepinize gecmis olsun>>>

 6. HAKAN

  muhteşem bir ilaç ben bu ilacı ürtiker hastalığı için kullandım ve çok güzel sonuç gözlemledim

 7. fadik

  Bende tam 2 aydır kasıntı var ne kullansam gitmedi en çokeller ve ayaklartım kadınıyo yanıyo sanki troit var ondan dedi doktor ama kasıntı için ilac vermedi

 8. busra

  Benim tırnağımdaki mantar için verdiler bu kremi ama reçetede bununla ilgili birşey yazmıyor acaba iyi gelirmi?:/

 9. ali aziz

  kardeşim sanıyorum ki sende de benim gibi seboreik dermatit var. geçen bir forumda rastladım zhongzhou zinc denilen çinli doktor icadı bir krem önermiş arkadaşın biri ve kesin çözüm aldığını dile getirmiş. Yalnız bu krem türkiye’de bulunmuyormuş internet üzerinden sipariş verebiliyormuşuz. Ben sipariş ettiricem denemekte fayda var. Geçmiş olsun sana..

 10. cansu

  ben travocort kremi uzun zamandır kullanıorum.yüzümde özellikle yanaklarımda çok kızarıklık vardı ve kaşınıyordu bunun için cildiyeye gittim bana bi krem verdi 3 tüp kullandım ama geçmedi yanmaya başlayınca acil e gittim ve doktorum bu kremi önerdi. şu an yüzümde soyulmayan kuru bir deri mevcut. yüzümde 2 deri var sanki.ayrıca kızarıklıklarım hala duruo. ne önerirsiniz ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir